Skocz do zawartości

Quadcopter


nazar1703
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy przy podłączeniu elektroniki przy quadcopter

Silnik Emax MT2216 CW    x2

Silnik Emax MT2216 CCW X2

Kontroler lotu OpenPilot CC3D

ESC EMAX SimonK 4IN1 4x30A

GPS NEO-6M

W jakiej jak to wszystko połączyć po kolei

silniki pod ESC rygiel pod kontrolera i odbiornik(turnigy9)no i gps są trzy wejścia (gps wtyk 2 kable i wtyk na 4 kable) 

OpenPilot CC3D  są wejścia

Flexi port

Main port

Sonar/Volt/Current Sensor

 

post-13882-0-35613400-1422387789_thumb.jpg

post-13882-0-98391400-1422388045_thumb.jpg

post-13882-0-13833200-1422388124_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kontroler pod odbiornik obojętnie jak podepniesz, wszystko jest potem ustawiane automatycznie w programie na PC.

 

 

GPS w CC3D w quadach NIE DZIAŁA tzn. nie pełni funkcji stabilizującej ani żadnej innej.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/50451-gps-do-open-pilot-cc3d/

 

 

2 najważniejsze rzeczy - tak polutować silniki aby kręciły się w odpowiednie strony, potem trzeba podpiąć odpowiednie silniki w odpowiednie kanały w kontrolerze ale Ty masz opisane na obudowie chyba. Ogółem tak :

 

Lewy Przód nr1 - gniazdo numer 1, obraca się w prawo

Prawy Przód  nr2 - gniazdo numer 2, obraca się w lewo

Prawy Tył nr3 - gniazdo numer 3, obraca się w prawo

Lewy Tył nr4 - gniazdo numer 4, obraca się lewo

 

 

 

Śmigła mają się kręcić "do ramy" czyli "zamiatać" powietrze w jej stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączyłem wszystko  no i nie mogę załadować do kontrolera oprogramowania Niby pobrał wszystkie sterowniki staje na tym i nie wiadomo co dalej Oprogramowanie pobieram z http://wiki.openpilot.org/display/WIKI/OpenPilot+Downloads jest parę wersji może wybieram złe

próbowałem w ten sposób

podpinam baterie potem włączam apke i podpinam kabel usb

post-13882-0-66988800-1422467386.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej, tam jest sekwencja i jest napisane kiedy odpiąć a kiedy podłączyć (pod USB), pakiet masz mieć cały czas odpięty. Podpinasz go tylko gdy testowane są motorki i gdy ustawiasz radio (aby program wykrywał ruchy drążków czyli odbiornik musi mieć zasilanie).

 

Wyżej na zdjęciu nie odłączyłeś kontrolera w czasie jaki był Ci dany, powinieneś go wtedy odpiąć od peceta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie podpiąłeś przewody do odbiornika (sygnał ze złej strony), nie zbindowany odbiornik z nadajnikiem, nie podpiąłeś pakietu zasilającego do quada. CC3D i odbiornik muszą działać (zasilanie przez regulator) i być podpięte USB, wszystko zbindowane, nadajnik włączony i nie ma siły żeby nie działało. Też się przeraziłem zanim zacząłem programować ale okazało się to bezbolesne i przyjazne użytkownikowi. Najpierw sprawdź bindowanie ... serwo i pakiet 4,8V pod odbiornik. Jak działa to sprawdź czy nie podpiąłeś odwrotnie przewodów do odbiornika. Potem zobacz czy w ogóle zasilane jest CC3D i odbiornik po podpięciu pakietu do regla. Jak to wszystko będzie ok to musi działać.

 

Może masz walnięty kabel - podstawowa sprawa to taka, że nawet niezaprogramowany CC3D i "gołe" świeżo zainstalowane oprogramowanie OpenPilot GCS po podpięciu CC3D powinno go wykrywać i w zakładce ze sztucznym horyzontem mają być wykrywane ruchy kontrolera we wszystkich osiach. Jeśli nie widać żadnych reakcji, zmian i nie widzi CC3D to masz coś walnięte - kabel, USB albo złe oprogramowanie.

 

W Turnigy 9x nic nie ustawiasz, dajesz tylko model samolotu, ustawiasz sobie mode pod którym latasz (do każdego nowego modelu w pamięci nadajnika robi się to od nowa) i ewentualnie ustawiasz sobie który kanał pod którym przełącznikiem pod zmiany trybu lotu itp. tak zostawiasz wszystko na zero. Reszta robi się automatycznie przy programowaniu (zakres wychyleń, reversy, trymowanie itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel usb działa

odbiornik i aparatura sprawdzona działa

pakiet podpinam zapalają się diody w open i odbiorniku problem się zaczyna od 6,48 min filmu

Początek poszedł ok tym razem a i u mnie jak widać w filmiku na 4,34 min było tylko widać trzy przewody

Horyzont działa jak podnoszę quada

i taka informacja może coś pomożepost-13882-0-31888200-1422556333.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam bo nie miałem takiego komunikatu, nie wiem jak go interpretować. Może pozamieniaj wtyki miejscami. Pokaż jak masz poustawiane w zakładce INPUT w GCS OPENPILOT. Głównie interesuje Cię pierwsze 5 pozycji od góry licząc i powinny być ustawione jak niżej pokazane (PWM i numer kanału, reszta się kalibruje sama automatycznie).

 

http://dannycruz.com/forums/open_pilot/disabling_channel_6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak na razie odbiornik jest luzem

Do czasu kalibracji apki wszystko jest ok Silniki od 1-4 we właściwej kolejności Kierunki obrotu się zgadza

 

cw  ccw

ccw cw

Podłączenie open pilota do odbiornika

1 czarny czerwony biały

2 niebieski

3 żółty

4 zielony

5 żółty

6 czarny

post-13882-0-12257000-1422564814_thumb.jpg

post-13882-0-55701100-1422564861_thumb.jpg

post-13882-0-97047700-1422564930_thumb.jpg

post-13882-0-49063700-1422564988_thumb.jpg

post-13882-0-15179000-1422565050_thumb.jpg

post-13882-0-02143500-1422565102_thumb.jpg

post-13882-0-20602500-1422565150_thumb.jpg

post-13882-0-85382400-1422565281_thumb.jpg

post-13882-0-75708600-1422565358_thumb.jpg

post-13882-0-82813900-1422565474_thumb.jpg

post-13882-0-51699800-1422565523_thumb.jpg

post-13882-0-96112200-1422565696_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok, sam mam podobnie tylko, że pod odbiornikiem 6ch. A spróbuj zostawić tylko 4-ry pierwsze kanały w odbiorniku a resztę wtyczek odepnij z tej wiązki (czyli 2 ostatnie wypnij). Coś broi a ja nie znam na tyle tego systemu aby to wyjaśnić, tutaj jest opisany podobny problem :

http://forums.openpilot.org/topic/17010-dragonlink-support-thread/page-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam pdoobnie tylko mam 4 regulatory osobne a nie 1. Według mnei dobrze podłączone. Ja miałem problem bo u mnei się swieciła na czerowo lampka boot ale pomogło naładowanie do pełna pakietu i zbindowanie jeszcze raz odbiornika.



Masz może 2 odbiornik? Przynajmniej 4 ch??


Wyczytałem w googlach tez 2 podobne teamty. W 1 był problem z zimnym lutem na odbiorniku a drugi to uzycie zlej wersji oprogramowania. Skąd pobierles? Kóra wersja GCS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwsza sprawa sprawdź czy masz prawidłowo zbindowany nadajnik i odbiornik a najlepiej wykonaj bindowanie powtórnie.

Sprawdź przy pomocy zewnętrznego zasilania odbiornika i serwa czy działają Ci prawidłowo drążki.

Ustaw sobie jeden przełącznik może być dwu pozycyjny a jeśli masz w aparaturze soft er9x to możesz 3 pozycyjny i zaprogramuj go tak jak byś miał używać klapy.

Przełącznik jest niezbędny ponieważ wizard od konfiguracji aparatury pod CC3D bez ustawienia switcha nie puści dalej konfigurator aparatury/

Podłącz do odbiornika po kolei wszystkie przewody PWM wychodzące z CC3D. W zasadzie wystarczy 5 przewodów podłączonych do aktywnych gniazdek w odbiorniku.

Jak już to zrobisz to spróbuj ponownie ustawić wizarda od aparatury, w teorii powinno zadziałać.

 

Pomyśl o zmianie linku radiowego na FrSky lub Orange. Na oryginalnym linku turnigy w zeszłym sezonie znajomy rozwalił 3 razy helikopter sześcio kanałowy a drugi kolega roztrzaskał samolot spalinowy, wszystko przez to że zawiesił się prawdopodobnie odbiornik. W Twoim wypadku jak będziesz w locie postępowym quad może Ci po prostu odlecieć w siną dal a w najgorszym wypadku zrobić komuś krzywdę.

 

A i jeszcze jedna uwaga, złym pomysłem jest przyklejenie kontrolera lotu bezpośrednio na regulatorze. Co prawda do CC3D nie ma sensu podłączać kompasu czy gps w copterze to  jednak regulator może emitować zakłócenia wpływając na działanie FC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie pourywane anteny od odbiorników i nawet o tym nie wiecie to nie ma się co dziwić, że roztrzaskujecie modele. Na fabrycznym module udało mi się zrobić pod kontrolą znajomego 1,1 km fpv (leciał za mną drugim modelem już z pełnym oprzyrządowaniem, ja na goło bez osd), dalej się nie wybierałem bo tyle mi wystarcza. W dodatku latam na tym od 3 lat i nigdy nie miałem kłopotów - moduł jak moduł, działa świetnie a zimne luty czy cokolwiek mogą się trafić w każdym. Trzeba sprawdzać anteny w odbiorniku i rozebrać moduł w celu skontrolowania czy kabel antenowy jest dobrze wpięty do płytki (bardzo delikatna mała pozłacana złączka). Kiedyś ludzie śmigali na 35 mHz i nie było problemu jeśli się uważało.

 

 

Nic więcej co opisaliśmy wyżej zrobić chyba nie można, musisz kombinować - może to prosta głupia usterka czy problem, ściągnij od nowa oprogramowanie pod Twój system (jaki wgl masz?) i ogarnij to od początku. Oczywiście oprócz tego do wyważenia masz śmigła a i można też wyważyć silniki.

 

MASZ MIEĆ PWM A NIE PPM W ZAKŁADCE INPUT->TYPE ! Dopiero teraz zauważyłem, być może to ten problem. PWM czyli jeden kanał - jeden kabel, wszystkie ppm sbusy i inne służą temu żeby do odbiorników np. futaby podpiąć się jednym kablem a nie każdy do oddzielnego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w apce ma źle ustawione....

 

Btw: za lutowanie tego konektora należy Ci sie OPR. Niedość że babol na babolu a nie lut, to jeszcze 1 za duża termokurczka a 2 brak.

 

Co do modułu turnigy to sam mu nie ufam i przesiadłem sie na orange. Przez 3 lata działał dobrze az raz latające skrzydło spadło. Cholera wie co było przyczyna ale nie chce tego powtórzyć. Antena nie urwana. Wszystko ok. Moduł nadal działa ale nie wierze mu już. Także do pierwszego dzwona Kuba. Gdyby coś w tym nie było to by tyle ludzi nie zmieniało. Zostawiłem sobie ten moduł do biedron i v911 oraz łódek i mam wymienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC3D kupowałem niedawno (z miesiąc temu), programowałem z tydzień temu - pozycja numer 4 na liście Windows NSIS installer OpenPilot-RELEASE-14.10-win32.exe i działa mi to pod Windowsem XP Professional. Zmień PPM na PWM i powinno działać.

 

Skoro przez 3 lata nie miałem kreta z przyczyn linku rc to takie samo prawdopodobieństwo jego wystąpienia będę miał na każdym innym module nadawczym ... czyli albo nic się nie dzieje albo nagle coś się stanie :lol: Dlatego skoro ten działa to nie zmieniam, wystarcza mi całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.