Skocz do zawartości

Quadcopter


nazar1703
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A uzbrajasz FC? Ja miałem podobnie ale uzbrojanie na drążkach mi nie działało wiec ustawiłem ze ma być od razu uzbrojony i problem minął

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do GPS na razie z nim walczę Jeśli chodzi o PID-y jest to dla mnie ciemna magia...

Witaj,

wiem co masz na myśli. Chciałem zabrać się za pidy, ale nie mam czasu i odwagi jeszcze.

 

Zajrzyj tutaj odnośnie pidów https://forums.openpilot.org/topic/39941-tuning-guide-for-noobs-and-new-builds-optune/

 

A tutaj jest kalkulator pomocniczy http://op.thatwebplace.com.au/pid_calc.php

 

W razie pytań niestety nie pomogę, ponieważ nie robiłem tego jeszcze. Może koledzy się wypowiedzą na temat tego kalkulatora i artykułu.

 

Pozdrawiam, Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może być w 2-ch (2 pozycyjny) jak u mnie w T9x na przełączniku GEAR (tryb attitude i rate) czyli stabilizacja i "manual" bez acc. Lata się w sumie i tak tylko na jednym, jest ich tam kilka a i tak nie wiem który do czego, jeszcze jakiś akrobacyjny w którym kręci się flipy i inne takie.

 

Przy kalibracji gdzie masz pomarańczowe strzałki po prostu ustaw drążki na środek a przełącznik na pozycję "od siebie" i tyle, nie da się kliknąć next? Tam się chyba nie ma nic ruszać, nie pamiętam już bo ustawiłem raz i śmiga, masz zostawić w pozycji jak pokazują strzałki i dać next. Pole jest nieklikalne czy w jakim sensie nie możesz przejść tego etapu?

 

Podczas kalibracji najpierw są ustawiane drążki, potem flight mode czyli przełącznik a potem accesory które ja pomijałem "skip" bo mi niepotrzebne. Potem ustawiałem drążki na środek, przełącznik 2 pozycyjny w pozycję od siebie i klikałem next.

Witam, aparatura FS-CT6B poległem na konfiguracji przełącznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej apki ale najpierw to sobie go musisz przypisać w nadajniku tzn. "channel 5 - pit trim/gear switch" czy coś w ten deseń (są różne nazwy), po prostu przypisać przełącznik do kanału. Potem przy konfiguracji w GCS pśtykasz nim kilka razy aż wykryje (po kalibracji drążków) a dalej to masz w zakładce przypisanie trybu lotu do pozycji przełącznika, ja w obu mam ten sam tryb bo latam tylko na jednym a nie chcę aby przypadkowo został on przełączony (bo mam skonfigurowany tylko attitude i tylko na nim latam). Być może nie przypisałeś przełącznika do kanału i program do nie wykrywa, w T9X wybieram sobie czym chcę obsługiwać dany kanał np. 5ty pokrętłem, 6ty przełącznikiem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej apki ale najpierw to sobie go musisz przypisać w nadajniku tzn. "channel 5 - pit trim/gear switch" czy coś w ten deseń (są różne nazwy), po prostu przypisać przełącznik do kanału. Potem przy konfiguracji w GCS pśtykasz nim kilka razy aż wykryje (po kalibracji drążków) a dalej to masz w zakładce przypisanie trybu lotu do pozycji przełącznika, ja w obu mam ten sam tryb bo latam tylko na jednym a nie chcę aby przypadkowo został on przełączony (bo mam skonfigurowany tylko attitude i tylko na nim latam). Być może nie przypisałeś przełącznika do kanału i program do nie wykrywa, w T9X wybieram sobie czym chcę obsługiwać dany kanał np. 5ty pokrętłem, 6ty przełącznikiem itp.

Aparatura to FlzSky, utawic acro czy hel, w programie jeszcze nic nie przestawialem, pozdrawiam Artur

Aparatura to FlySky, utawic acro czy heli, w programie jeszcze nic nie przestawialem, pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dalej nie potrafię ustawić by widziany był przełącznik w programie od cc3d 

Witam, poprzednio czytałem by wypiąć nie potrzebne kanały no i zapomniałem je wpiąć przy konfiguracji teraz jest Ok, dzięki za podpwiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.