Skocz do zawartości

motoszybowiec:)


szymon horyczny

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich! ponieważ jest to mój drugi post na forum (po powitalni) opisze Wam moje dotychczasowe przygody z modelarstwem. dość dawano zapragnąłem mieć własny samolot, a ze na porządna aparaturę nie starczyło kopiłem tanią tandetna zabawkę z allegro(taki czerwony dwupłat) niby czytałem o tym trochę ze to sie na początek nie nadąje ale jak to często bywa wydawało mi sie ze jestem mądrzejszy od bardziej doświadczonych i skosiłem sie na to;p "model" nie był wstanie nawet wystartować;p wymontowałem aparaturę(27 mHz :? )kopiłem akumulator kan 1050 i zrobiłem rwd 5. latał raczej tam gdzie chcial a nie tam gdzie ja ale co tam, miałem frajdę :P w końcu zostały z rwd tylko szczepy depronu. po pewnym czasie zrobiłem model prostego samolotu(tu jest jedno zdjęcie http://foto.onet.pl/9qlyr,4e46oc758cs8,ejvu8?D=1 ) z ta sama aparatura ale nie mogę narzekać bo latał bardzo dobrze na nim sie nauczyłem podstaw i wyrobiłem sobie odruchy w końcu padł silnik a ja znów na pewien czas odszedłem od modelarstwa. no to tyle jeżeli chodzi o moje początki :P trochę źle zacząłem kupując ta zabawkę za 200 zl ale co tam myślę ze jeszcze 2-3 modele na nią zrobię a potem może nabędę coś lepszego... narazie wystarcza :D

 

 

a teraz do rzeczy :D

 

jakiś tydzień temu dorwałem sie znów do zasobów depronu i stworzyłem prosty, hmm... właściwie to nie wiem czy motoszybowiec czy samolot ale jako ze wymiary raczej podpadają pod szybowca to nazwijmy to motoszybowcem;p tu znajdują sie 3 fotki http://foto.onet.pl/9qlyr,4e46oc758cs8,ejvu8?D=1

 

wczoraj bylem pierwszy raz go oblatać, no i coz mocny wyrzut poszedł z 10 metrow do przodu gdzieś 4 w gore a nagle skrzydla sie zlozyly :? no ale... sam sobie jestem winien bo bylem naprawdę naiwny myśląc ze 2 cieniutkie listewki balsowe dadzą rade złączyć polówki skrzydle :P

 

wymieniłem balsę na sklejkę i tego samego dnia znowu poszedłem. przed lotem sprawdzam wychylenia lotek i coś mi nie gra... skręcam w lewo a lotki ustawiają sie tak jak do skrętu w prawo;p a na moim nadajniku nie ma czegoś takiego jak rewers;p mimo to sprobowalem lotu :crazy: poleciał z 10 metrów ale jak skręciłem to straciłem całkiem orientacje co sie dzieje i tylko postarałem sie jakoś posadzić model na ziemi :) po powrocie do domu rozkręciłem nadajnik i obróciłem kabelki.

 

aż w końcu dzisiaj trzecia podejście... wszystko sprawdziłem... ok można lecieć 2 pierwsze razy za bardzo nie wyszły raz przeleciał z 20 metrów potem z 50 ale kończyło sie to kretem;p za 3 razem sie udało :D po jakis 2 minutach lotu trochę sobie przypomniałem o lataniu i oswoiłem sie z modelem lata bardzo fajnie z tym ze muszę wzmocnić skrzydła przy kadłubie bo przy mocniejszych skrętach wyginają sie gdzieś tak o 10 cm z każdej strony :lol: a w pewnym momencie usłyszałem nawet trzask depronu a po wyladowaniu okazalo sie ze jest lekko pęknięty ale to nie problem, nic poważnego 8)

 

nawet trochę poszybował;p ale na ogol leciałem na silniku

 

co do konstrukcji

 

rozpiętość 170cm

długość ok 100cm

silnik speed400 z przekładnia 2,33 narzazie latałem tylko na śmigle 9x7

akumulator: baaardzo zużyte kany 1050 :P

 

kadłub z depronu 6 mm kilka wręg i pare usztywnień skrzydla spod z depronu 6 mm 3 dźwigary plus listewka sosnowa górne poszycie depron 3 mm caly model obklejony papierem na wikol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

witam ponownie

 

samolot sprawdził sie także w roli nosiciela kamery :D dzisiaj po południu korzystając z ładnej pogody załadowałem na niego telefon z kamera i poszedłem na pola polatać. mimo ze przybyło 100 gram wagi wciąż latało sie łatwo i przyjemnie :wink:

 

poza tym od pierwszego lotu zdążyłem złamać kadłub w dwóch miejscach, a także obkleiłem skrzydła czerwona taśma samoprzylepna co nieco polepszyło jego wygląd i wytrzymałość skrzydeł :)

 

zaskoczyło mnie tez jak dobrze model szybuje, po dość silnym wyrzucie z reki na wyłączonym silniku przelatuje spokojnie jakieś 40 metrów :D

 

przy okazji, żeby nie zakładać nowego tematu, możecie polecić mi jakiś nowy model? :) niekoniecznie coś prostego w pilotażu, bo troszkę latać już potrafię :P

warunkiem jest cos na silnik klasy 400 (bo mam regulator razem z odbiornikiem) i 2 serwa (ster wysokości i lotki)

 

myślałem nad jakimś depronowym pylonem

 

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.