Skocz do zawartości

PZL ŁOŚ 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Wojtku w razie coś można się zgłaszać do Ciebie z prośbą o wydrukowanie i wysłanie kołpaków na zamówienie oraz za opłatą? Pytam ponieważ mam prawie identyczne silniki jak Twoje... także wszystko by idealnie pasowało kwestia tylko wydrukowania :)

 

 

 

i Panowie prośba o opinię czy bardzo słabo będzie to wyglądało?

 

wersja/pomysł nr 1:

 

post-7049-0-40576900-1491555861_thumb.jpg

 

 

wersja/pomysł nr 2:

 

post-7049-0-93708400-1491555861_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Michał.

Może zamiast ordynarnych sprężynek na zewnątrz to po prostu drucik?

O ile masz mocny mechanizm to spokojnie da sobie rade.

Tu masz rysunek zasady działania "drucika" patrząc prosto od strony silników .

Jasnozielone koło to przekrój goleni (kół nie rysowałem).

niebieski to ścianki boczne

Czerwony, otwarte klapki, czarne- zamknięte.

Długość drucika w tym rysunku dla zamkniętych i otwartych klapek jest identyczna, jedynie przez ugięcie drutu spowodowane ruchem goleni ,klapka się zamyka.

Jak byś mi narysował, nawet na tym rysunku, wszystkie wymiary z Twojego Łosia oraz jak szeroko mają się otwierać klapki, to narysował bym Ci gdzie i jakiej długości drut i orczyki zrobić, żeby zamykały się idealni i idealnie otwierały.

 

post-10-0-53174700-1491563019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rysunek i podpowiedzi :)

 

W teorii wszystko wydaje się być proste. U mnie musiałbym porobić przy tym rozwiązaniu jeszcze jakieś blokady bo klapki otwierają się szerzej niż potrzeba.

No i podstawowe pytanie gdzie i jaki drut kupić nadający się do tego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada to nitka nylonowa wklejona do klapki i gdzieś od wewnątrz .

Jak wkleisz z obu stron to klapki się otworzą tylko na tyle ile napnie się nitka.

Drut kupuje w modelemax , kiedyś cały worek z różnymi średnicami.

Z nitka zamiast drutu możesz sobie sprawdzić czy u ciebie będzie działać (zamykać się klapki).

Łatwo to potem usunąć, jak już dobierzesz odpowiednią długość i punkt mocowania.

W moich klapkach wkleiłem rancik , a dokładniej nie na klapkach tylko na bocznych ściankach gondoli.

Klapki jak się zamykały to opierały się idealnie do gondoli i nie musiałem idealnie tego ustawiać.

 

nitki żółtopomarańczowy kolor na rysunku.

post-10-0-98115100-1491817181.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Tomek pisze.

 

Wczoraj robiłem próby z różnymi drucikami znalezionymi w piwnicy... niestety bez większych sukcesów. Nie mam odpowiedniego drutu i coraz bardziej skłaniam się do pomysłu, żeby dać sobie spokój z tymi klapkami i zostawić otwory... tylko czy podczas lotu te otwory niezakryte klapkami będą miały negatywny wpływ na lot modelu?

 

Chyba, że ktoś z kolegów podjął by się zadania wykonania tego mechanizmu na zlecenie i za opłatą? :) Tomek może Ty? :) do Puław mam nie daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.