Skocz do zawartości

PZL ŁOŚ 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zgadza się , właśnie oglądałem projekt i znalazłem te deski tak jak pokazuje fotka, choć nie polecam tego rozwiązania , lepiej zrobić to po swojemu albo wkleić gotowe kółko jak w akrobatach.

Pozostałych elementów nie znalazłem , szczególnie ten pojedynczy mnie zastanawia czy przypadkiem nie jest to jakaś moja radosna twórczość.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh zdjęcia dzisiaj puszczę, ta strona ma mówić jak coś zrobić przy łosiu. Ja się cały czas zastanawiam jak rozwiązać III sposób Tomka sterowania lotkami i klapą. Za dzabła zawsze mi coś wystaje poza obręb skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam tego podwozia, jak nie było gotowców to trzeba bylo kombinować, ale teraz 30usd i masz super podwozie.

To co pokazałeś wymaga serwa powyżej18kg!!!! i na dodatek ciężko to zestroić, często składało mi się i nie blokowało bo to badziew straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy idealne są z dyskietek , o ile można je jeszcze gdzieś zdobyć.

Pierwsza sprawa to wkleić klocki po wewnętrznych stronach skrzydła i lotki.

Potem to już łatwo , obrobiona i oklejona lotkę nadcinamy nożykiem w górnej części

(musisz zeszlifować natarcie lotki w taki kształt <, z tym ,że lepiej jeśli nie będzie to symetrycznie tylko coś takiego ,że górne ścięcie to 2 mm a dolne ile zostaje.

W nacięcie w lotce i w skrzydle wkładasz kawałek 1,5cm na 3cm pasek z dyskietki.

na środku paska wbijasz szpilkę żeby zostawić identyczny luz na każdym zawiasie.

Potem zalewasz rzadkim CA i gotowe.

 

Schowane popychacze to trochę kombinowania.

Przede wszystkim zawias wklejasz 1m od góry.

Potem w lotce wklejasz kawałek laminatu z drutem przy samym dole lotki.

W dźwigarze robisz nacięcie na pracę drutu(trzeba woku tego nacięcia z 1mm sklejki zrobić wzmocnienie)

potem w serwie montujesz orczyk z czym takim:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=1_224&products_id=605

Wkładasz serwo do skrzydła , drut na orczyk , orczyk na serwo i regulujesz imbusem centrum.

Zostało zrobić w skrzydle klapkę rewizyjną i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie chyba śmieszne ale….. czy końcówka skrzydła ma mieć tak jak na wycinance 4mm czy też trzeba ją zeszlifować. Nie widziałem tego elementu w żadnych foto ani opracowań, a nie pamiętam jak kiedyś dawno temu sklejałem model kartonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie to końcówki były  bardzo mocno podcięte a z góry tylko troszkę, w google na zdjęciach to doskonale widać.

Ale to nie makieta , zrób tak aby było mocno , bo zrobienie jak w oryginale wymagało by wklejanie sklejki 0,6mm  i szlifowanie tej patelni niemal na 0.

Ja u siebie poszedłem na kompromis i zeszlifowałem na 2 mm plus grubość balsy ( mówię o samych końcówkach tych zaokrąglonych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, sterowanie latkami, płatami  robię widoczne, próby budowy ukrytego sterowania dały mierne wyniki. Czas leci a ja stoję z budową Łosia, co prawda pokleiłem całość z wyjątkiem części- jakoś trzeba wstawić sprzęt do kadłuba (regulator, akumulator itp). 

Wracając do ukrytego sterowania lotkami - może ktoś ma rysunek techniczny lub montażowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam w zakresie elektroniki do Łosia.

 

1) Czy jest jakieś przeciwwskazanie do stosowania serw cyfrowych i analogowych w jednym modelu (podpięte do jednego odbiornika)?

    Czy lepiej może trzymać się jednego rodzaju serw?

 

kolejne pytanie odnośnie silnika:

2) Czy silnik lepiej żeby był montowany przed wręgą (czyli w środku tej gondoli) czy może lepiej za wręgą ale wtedy chyba będzie sporo wystawał za owiewkę?

    Jeżeli przed wręgą to jak wtedy będzie chłodzony silnik? i jak długą powinien mieć oś silnik co by śmigło wystawało poza owiewkę?

 

 

Tadeuszu jeżeli masz już upatrzone konkretne regulatory, akumulatory, silniki, serwa itd lub ktoś z pozostałych budujących Łosia czy moglibyście się pochwalić dając link do przedmiotu? Aktualnie rozglądam się za tymi częściami i jak już dobiorę wszystko w hk to bym złożył zamówienie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie , jak najbardziej możesz mieszać.

W moich 2,2m akrobatach serwo gazu to analog ,a reszta to cyfra.

 

Co do drugiego pytania to kwestia jaki silnik użyjesz . Moje dualskie 35 coś tam można było zamontować tak i tak ,

bo były lekko nad wymiarowe i prawie wcale się nie grzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam w zakresie elektroniki do Łosia.

 

1) Czy jest jakieś przeciwwskazanie do stosowania serw cyfrowych i analogowych w jednym modelu (podpięte do jednego odbiornika)?

    Czy lepiej może trzymać się jednego rodzaju serw?

 

kolejne pytanie odnośnie silnika:

2) Czy silnik lepiej żeby był montowany przed wręgą (czyli w środku tej gondoli) czy może lepiej za wręgą ale wtedy chyba będzie sporo wystawał za owiewkę?

    Jeżeli przed wręgą to jak wtedy będzie chłodzony silnik? i jak długą powinien mieć oś silnik co by śmigło wystawało poza owiewkę?

 

 

Tadeuszu jeżeli masz już upatrzone konkretne regulatory, akumulatory, silniki, serwa itd lub ktoś z pozostałych budujących Łosia czy moglibyście się pochwalić dając link do przedmiotu? Aktualnie rozglądam się za tymi częściami i jak już dobiorę wszystko w hk to bym złożył zamówienie...

 

Pozdrawiam

Witaj

sorry że tak późno ale mam nadmiar pracy i niedomiar czasu wolnego.

serwa mam takie:) ale wybór jest spory. Ja zakładam serwa w slrzydła co do reszty jeszcze nie wiem, wszystko zależy od silników jakie zakupię.

Poniżej skrzynka serwa w skrzydle post-16717-0-93497400-1426888447_thumb.jpg

 

serwa

post-16717-0-26900700-1426888498_thumb.jpg

post-16717-0-99374000-1426888511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.