Skocz do zawartości

AV IN 4 polowe - jak znaleźć video


Y/F-22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem ostatnio taki ekranik :

 

http://allegro.pl/przenosny-telewizorek-nowy-i5079812619.html

 

Ma on wejście AV, po rozebraniu widzę na gnieździe 4 pola i sprawa wygląda tak, że nie wiem jak znaleźć sygnał video. Pomijam, że i tak nie mam 4-polowego jacka ale chcę się bezpośrednio podlutować pod płytkę i wypuścić gotowy męski albo żeński RCA i nie bawić się już w pośrednie jack'i itp.

 

Gdzie wgl. na 4 polowym jacku może być sygnał video, jest jakiś ustalony standard dla takich rzeczy?

 

Tak to gniazdo AV in wygląda na płytce :

 

post-4826-0-47865100-1423848002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tzn tak :) pierwsze to prawdopodobnie trzeha aktywowac to video na tym zlaczu :P

 

Zazwyczaj po wlozeniu jacka aktywuje sie to zlacze - wypadaloby wlozyc takiego jacka z np. sluchawek nokii i sprawdzic miedzy ktorymi polami smd przy plytce zrobila sie zwora. Zazwyczaj to dwa lezace na przeciwko siebie przy samym wejsciu (jeden daje zwore do gnd bez wlozonego jacka a drugi dopiero po wlozeniu jacka).

 

Video to zazwyczaj drugi od strony wejscia (pierwszy to gnd) kolejne to audio :)

 

 

Sprawdz czy to nie jest nietypowe zlacze i czy ktorys z tych pinow nie robi zwory z masa - jesli nie to pidawaj sygnal video na te piny bez obawy bo i audio i video w 99 % maja 1 V p-p. Nie zapomnij polaczyc mas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, właśnie o taką pomoc mi chodziło! Masa jest rzeczywiście na 1-wszym pinie licząc od "otworu", nie zwiera się ona z żadnym innym pinem. Zaraz podam video na 2gi pin i zobaczymy, zapewne powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem ... masa masą ale jak pod drugi pin dałem video to zaczął mi brzęczeć głośnik w monitorze czyli wiem, że video to na pewno nie dwójka bo i obrazu nie ma, zaraz podepnę pod czwórkę. Po co "aktywować" gniazdo? Ja po prostu podlutowałem się pod piny na nim, nic chyba nie trzeba już wtykać żeby je aktywować ... bo to by się kłóciło z logiką, przecież ominąłem gniazdo. Ale jestem na dobrej drodze, jak zadziała to zdam relacje z jakości obrazu.

 

 

EDIT :

 

Działa aż miło, bez Waszej pomocy nic bym nie zdziałał, po zaniku sygnału włącza się niebieski ekran. Czas powrotu jest znośny, 1-2 sekundy (odpinałem zasilanie nadajnika i obserwowałem zanik oraz powrót). Jakość - spokojnie wystarczy na pierwsze loty FPV, niektórym może nawet bardziej przypaść do gustu, mi się strasznie spodobał ten monitorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.