Skocz do zawartości

Fly Cam One Eco HD - Problem


wojtek-a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hi guys,

 

Nie znalazlem w wyszukiwarce, dlatego pisze...

 

Kto z was uzywa tej kamery (albo podobnej) i moglby mi ewentualnie cos doradzic..?

 

Nie wiem juz? Albo obsluga tego urzadzenia mnie przerasta, albo nie umiem podlaczyc jak trzeba, albo cos z kamera jest nie tak? W czym klopot:

 

Po wlaczeniu zasilania i wcisniecia przycisku nagrywania, zapala sie czerwona dioda, tzn, ze nagrywa (i rzeczywiscie nagrywa) lecz po kilkunastu sekundach lub troche dluzej,  wylacza sie albo przechodzi w zdjecia seryjne...Czasami jakby sie na chwile sama wlaczala, bo  zgrywam tez krociutkie, urwane filmiki z powietrza.

 

Moze to pomoze;

 

-latam na 35 MHz

-zasilanie kamerki z odbiornika

-karta Lextar 32 x 300, klasa 10 jezeli dobrze pamietam

 

aha; w kazdym modelu tak sie sklada, ze kamera znajduje sie w bezposredniej bliskosci regulatora; moze to, bo jak robilem test w domu na stole to wydaje mi sie, ze nagralo sie kilka minut bez problemu. Dluzej nie testowalem...

 

Sprawdzalem z roznymi odbiornikami, zasilanie bec, rozne regulatory - to samo.

 

Nie sprawdzalem z innymi kartami. Nie sprawdzalem z osobnym zasilaniem, gdyz nie posiadam specjalnej wtyczuszki do kamery...

 

Jak sie uda to wrzuce film...ooops: Nie moge wrzucic filmu bezp z kompa, ale wyglada to najczesciej tak, ze po kilkunastu lub kilkudziesieciu sekundach pojawia sie na krotko jakis pasek czy cos przypominajace zaklocenia transmisji video i po tym nastepuje przerwanie filmu...

 

Dzieki z gory za sugestie.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj w domu  zrobilem jeszcze jeden test. Wzialem ten sam model, ktorym latalem ostatnio. Wlaczylem nadajnik, podlaczylem pakiet zasilajacy  (tak jakbym mial leciec) i kamere. Wlaczylem nagrywanie i poszedlem na pietnascie minut... 

... Nagralo sie pieknie15 minut filmu.

 

Dlaczego wiec nie chce nagrywac na lotnisku?

 

Przy najblizszej okazji wezme ten model uzbrojony w kamere i sprobuje jeszcze raz poleciec i cos zarejestrowac...

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

... Jesli przez najblizsze tygodnie nie pojawie sie na forum, to bedzie znaczylo, ze sie nie nagralo i cos sobie zrobilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, troche dziwny ten temat...Przypomina bardziej nikomu niepotrzebny blog ...ale co tam,

 

Korzystajac z chwili wolnego czasu i pogody wyruszylem w teren z modelem uzbrojonym w ta nieszczesliwa kamere. Niestety problemy powtorzyly sie. Kamera przerywa nagrywanie w zaleznosci od humoru. Po kilku, kilkunastu sekundach. Czasami po kilku minutach. Po ostatnim locie nie moglem jej wylaczyc; musialem odlaczyc zasilanie.

 

 Skontaktowalem sie z panem od serwisu i reklamacji w sklepie, w ktorym kupilem. Poradzil, zebym jeszcze raz sprawdzil to czy tamto, podpowiedzial co moge zrobic... Dal do zrozumienia , ze jesli sobie nie poradze, to chyba bede mogl odeslac celem sprawdzenia.

 

 

Ze strzepkow tego co zarejestrowalem udalo mi sie skleic na pocieszenie krotki filmik. To moj pierwszy klip video, wiec prosze o wyrozumialosc:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie na moim blogu po dluzszej przerwie :) .

 

Warto bylo czekac, bo troche sie dzialo przez ten czas :rolleyes: . Chociaz ta historia nie konczy sie najszczesliwiej...Ale po kolei:

 

 

Po wymianie e-mailii ze sprzedawca uzgodnilismy, ze odesle kamere do serwisu celem sprawdzenia. Po prawie trzech tygodniach sprzet dotarl do mnie  wraz z opisem mowiacym, ze urzadzenie jest w pelni sprawne i nie posiada zadnych wad...hmmm wyszedlem na debila co nie umie sie posluzyc :unsure: ...

 

 

Wczoraj wieczorem przytwierdzilem kamere do samolotu i pojechalem nad klubowe jeziorko celem zrobienia testu.

 

Najpierw na ziemi. Podlaczam zasilanie, wlaczam na krotko nagrywanie, wylaczam. Jest OK. Dziala.

 

Nastepnie Rec On i teraz w gore....Po szczesliwym wyladowaniu okazuje sie, ze (jak poprzednio) nie moge wylaczyc nagrywania. Pozostaje odciecie zasilania...dupa w kwiatach :(

 

Kolejny lot. Wlaczam nagrywanie i go. Tym  razem  jednak udaje sie prawidlowo zatrzymac recording i zarejestrowac film.

 

Jako bonus wklejam link, obrazujacy jedyne tego wieczoru nagrane video (krotki lot z przygodami ;)  B) )

 

 

 

No i teraz popelniam blad dnia :angry: . Postanawiam wykonac jeszcze jeden lot, aby upewnic sie, ze sie jeszcze raz nagra... Zaczyna mocniej padac wiec wyrzucam model, bez wczesniejszego checkingu. Model idzie ze 20 m w gore, nastepnie trace nad nim kontrole i ten daje nura w wode :o ...

...Zaczynam juz sie z nim zegnac ale widzac, ze nie tonie, biore pierwsza z brzegu lodke, jakas deske co posluzy za wioslo i po kilkunastu minutach mam juz wrak na brzegu.

 

...Teraz ciekawostka - w nieszczesciu szczescie: Po nocy spedzonej na kaloryferze okazuje sie, ze cala elektronika dziala. Nawet odbiornik i o dziwo ta nieszczesliwa kamera :) . Nagralem nawet testowy filmik, ale jeszcze nie zgrany na YT.

 Sam szybowiec tez specjalnie nie ucierpial. Usztywnilem skrzydlo. Zobaczymy czy bedzie sie nadawac do czegos po wyschnieciu..?

 

ps:

nastepny test kamery chyba jednak nad ziemia B) ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Jak juz nagra to jest OK, tyle ze nie zawsze... Mialbym juz cala kolekcje pieknych filmow, gdyby wszystko sie rejestrowalo.

 

Ja tez nie wiem co jeszcze moge zrobic. Chyba odzaluje na inna carte SD i wtedy przetestuje.

 

Najciekawsze jest to, ze nagrywajac w domu na stole, dziala bez problemow. Nagrywalem (jak juz wczesniej pisalem) filmy do ok. 15 min i nic sie nie dzialo. W terenie niestety jest roznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha; w kazdym modelu tak sie sklada, ze kamera znajduje sie w bezposredniej bliskosci regulatora; moze to, bo jak robilem test w domu na stole to wydaje mi sie, ze nagralo sie kilka minut bez problemu. Dluzej nie testowalem...

Sprawdziłeś w końcu opcję zakłóceń od regla? Ale nie tylko podłączonego, ale i pracującego (włączony silnik, poruszania sterami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ostatnim razem przykleilem kamere do skrzydla i jest lepiej, tzn. Wczesniej jak byla w srodku,  mialem co jakis czas zaklocenia obrazu i przede wszystkim odbiornik mi strasznie "kopal" az w koncu stalo sie to na tyle niebezpieczne, ze nie dalo sie juz latac. wiec go wyrzucilem.

 Tylko dalej zagadka dla mnie jest czy to uszkodzony odbiornik wplywal na kamere czy kamera popsula odbiornik. 

 

 Nie znam odpowiedzi do dzis. Moze to przypadek, zbieg okolicznosci, albo spisek masonsko-zydowski...

 

Tak czy tak, dalej w kamerze ( z niewiadomych przyczyn) nie da sie wylaczyc czasami nagrywania a odciecie zasilania powoduje utrate zapisu...

 

Myslalem tez o zmanie softu ale akurat w tym modelu nie ma takiej opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, moze to regiel za tym wszystkim stoi, tylko sie nie przyznal..?

 

ps:

 

jak dobrze pojdzie, to moze uda mi sie w ten weekend polatac na wydmach; jak wiater dopisze to nie bede uzywal silnika i sie wtedy zobaczy czy regiel ma wplyw czy nie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test stateczny na dlugosc nagrywania zrobie kiedy indziej. A na razie, jak obiecalem, zaliczylem jeszcze jedna probe w boju. Wykonalem piec kilkuminutowych lotow testowych. 

 

Nie latalem dlugo, bo mysle, nie nagra sie, to szkoda szybowac na darmo ;) a poza tym nie bylo wiatru...

 

Jesli chodzi o kamere, to musze powiedziec, ze kapiel w jeziorze jej wyszla na zdrowie. Wszystkie filmy sie nagraly :) .

Jedynie odbiornik po przygodzie z wodowaniem cos zaczal kopac, co bedzie sie dalo zauwazyc na filmie. 

 

Film (nie mialem czasu siedziec przy kompie wiec troche przydlugi, bez muzyki, dramaturgii itp...poklejony byle jak-wybaczcie):

 

 

 

ps:

nastepnym razem sprobuje nagrac przynajmniej kilkanascie minut, moze kilkadziesiat, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie po przerwie :),

 

Zrobilem jeszcze trzy testy kamery. Dwa w domu (kamera zasilana przez USB z komputera) i na lotnisku (zasilanie z BEC'a regulatora). Nagrywalem za kazdym razem okolo 30-40 minut.

 

Pozytyw:

 

Kamera sie naprawila czy dotarla, nie wiem? Ale NAGRYWA. Z tym, ze posiada pewna osobliwosc (nie nazwe tego wada choc nie znalazlem nic o tym w instrukcji). Otoz dzieli filmy na 15-minutowe fragmenty. Potwierdzilo sie to zarowno w domu jak i w terenie. I to jak do tej pory za kazdym razem.

 

Tak czy inaczej, jesli tak zostanie i nie zacznie znowu przerywac to dla mnie bedzie OK. Pozostaje jeszcze zrobic test dlugodystansowy. Tzn. sprobowac wypelnic do konca karte SD. W/g specyfikacji z karta 32 G powinno sie zmiescic do 4 godzin filmu w HD. 

Na razie nie mam na to ani czasu ani cierpliwosci. Moze kiedys przy okazji jakiegos calodniowego latania...

 

A teraz maly bemol:

 

Analiza materialow uswiadomila mi, ze czas chyba na zmiane radia..? Co jakis czas wlacza mi sie na krotko silnik. Latalem tego dnia dwoma modelami (dwa rozne odbiorniki). Lacznie okolo 1,5 godziny. W tym czasie naliczylem kilkanascie przypadkow.

 

Nie wiem czy kamera ma na to jakis wplyw? Musze nastepnym razem polatac tym modelem bez kamery i sprobowac wypatrzec a moze wyslyszec czy nic sie nie dzieje. Jak na razie... zagadka niesmiertelnosci III... 

 

Na koniec krotki filmik obrazujacy to o czym pisalem. Bylo tego wiecej...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

...Tym razem bez filmiku.

 

Udalo mi sie troche polatac bez kamery. Nie zauwazylem problemow z lacznoscia, odbiorem czy zakloceniami; Sprawdzilem z trzema odbiornikami, ktore lataly wczesniej z aparatem. Nawet ten, ktory "kopal" i wyladowal juz na dnie modelarskiego smietnika, sprawowal sie bezproblemowo (chyba wroci do lask).

 

Hmm, sam nie wiem, czyzby to wlasnie kamera nie lubila sie z 35MHz?

 

Z tego calego przestrachu kupilem (troche niepotrzebnie) nowe radio 2,4 G. Pozostaje mi teraz tylko sprawdzenie czy problemy sie nie powtorza z nowymi odbiornikami.

 

ps:

to nic, ze nikogo to nie interesuje; bede dalej ciagnal moj blog dla siebie samego ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

"odkop polrocza ^_^ "

 

 

...Po czterech miesiacach (od ostatniego lotu) udalo mi sie w niedziele na pol godziny powrocic do modelarstwa :) .

 

Uzbroilem w koncu jeden model w odbiornik 2,4 G i postanowilem dac kamerze ostatnia szanse.

 

Sam do konca nie wierze ale wyglada na to, ze zagadka sie wyjasnila. Zadnych zaklocen odbiornika itp. Co najwazniejsze kamera dziala poprawnie. Wykonalem kilka krotkich lotow. Nagralem piec filmow (od 2 do 10 minut). Wszystkie sie nagraly. Kamera wlacza sie i wylacza jak powinna. Zadnych objawow, ktore pojawialy sie latajac na 35 Mhz...

 

Ni potrafie tego naukowo wytlumaczyc. Na razie ciesze sie, ze dziala. Pozostaje mi wykonac jeszcze kilka lotow testowych z innymi odbiornikami na 2,4 G, zeby potwierdzic teze; ale to chyba za kilka tygodni lub miesiecy ;) ...

 

ps:

fijmiku nein z powodu tej samej scenerii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczeń własnych, z przed paru lat - ta kamerka nie znosi niskich temperatur.

Zimą zawsze były z nią problemy. A twoje jak widać zaczęły się w lutym i ustąpiły gdy zrobiło się ciepło.

Pamiętaj, że w strumieniu powietrza, w lecącym modelu, temperatura zawsze spada.

Myślę, że jest to związane ze stabilnością zasilania (w niskiej temperaturze pakiet pracuje gorzej).

 

Na pokazanym filmie wszystkie niemal przypadki urwania się nagrywania, następują chwilę po włączeniu silnika.

Sugerowałoby to przyjrzeć się regulatorowi, dać taki z wydajniejszym BEC, lub nawet zewnętrzny U-BEC dla odbiornika i kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zasilić kamerkę samą, z U-Bec'a i jakiegoś małego pakieciku 300 mAh 2S 10C.

Oddziel ją po prostu elektrycznie od układu zasilania napędu.

 

Ewentualnie wymiana kamerki. Jakiś Mobius, albo coś z rodzinki SJ4000 lub podobne klony, z własnym zasilaniem i kartą.

O GoPro Hero 4, nie mówiąc. :)

Na niektórych klonach SJ4000 (i na oryginale też) można nawet zrobić wyjście AV do transmitera i mieć podgląd FPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po przerwie,

 

...Nie kupilem do tej pory specjalnej wtyczuszki, zeby sprobowac zasilania "zewnetrznego". Udalo mi sie za to przeleciec jeszcze raz z kamerka. Ten sam model i zasilanie z odbiornika (z tym, ze 2,4 G).

 

Wszystko chodzi jak trzeba. Jednak cudowne uzdrowienie? Po przesiadce na 2,4 problemy sie skonczyly!?!

 

Potwierdzilo sie, ze kamera dzieli filmiki na 15 minutowe fragmenty ( za kazdym razem, czyli tak ma).

 

ps:

na okrase mikrofilmik z ostatniego testu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.