Skocz do zawartości

TOTO-0 pierwszy model


karambolis8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

W sobotę ulotniłem swój pierwszy model RC w życiu :)

 

Do lotu wyszedł ok 450g. Wyposażenie:

4 x TG-9e

Emax CF-2812

śmigło GWS 8x4

pakiet Turnigy 1300 2S.

 

Pogoda była piękna ale trochę dmuchało. Zdecydowałem się jednak na lot. Wyważenie trudno mi ocenić z powodu wiatru, ale wydaje się ok, w momentach kiedy wiatr się uspokajał model leciał stabilnie. Sterowanie w rzeczywistości okazało się łatwiejsze, niż na symulatorze, opłacały się godziny spędzone przed kompem ;) Z napędu jestem zadowolony, mógłby być nawet słabszy. Następnym razem wypróbuję śmigło 7035. Wykonałem kilka ok 2-minutowych lotów, poniżej dwa z nich.

 

https://www.youtube.com/watch?v=guvpcXuhmaQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=GBEQ0GQ8pfI

 

 

Niestety ostatni lot zakończył się kretem. Tuż nad ziemią wyrwało się serwo ze skrzydła i model zaliczył glebę. Pękło poszycie skrzydła i urwał się statecznik pionowy. Skrzydło skleiłem klejem polimerowym i taśmą pakową, statecznik dorabiam. Za tydzień mam nadzieję na kolejne loty :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry model, dobre wykonanie, dobra waga, dobry lot. 

Nie bój się latać wyżej. Latania na wysokości oczu na płaskim terenie nie podejmują się nawet niektórzy starzy wyjadacze.

Wyżej będziesz miał zapas miejsca na drobne błędy, no i spokojniejsze powietrze. Mniej zawirowań od przeszkód które są przy gruncie.

Co do napędu, na 2s testuj raczej większe śmigła, chociaż i teraz nie wygląda jakby miał za mało mocy.

Poleć wyżej, przy spokojnej pogodzie. Wyreguluj, a wtedy modelik będzie spokojnie latał na 1/3 gazu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Dzięki za zainteresowanie. Latałem na mniej-więcej 1/2 - 2/3 gazu. Pod wiatr więcej. Gdyby nie wiatr to latałbym wyżej. Za tydzień podejdę w trochę inne miejsce, będę miał więcej przestrzeni. Mam nadzieję, że nie będzie tak wiało.

 

Moje pierwotne mocowanie serw w skrzydle nie zdało egzaminu. Na skrzydło nakleiłem ramkę z balsy 2mm przesączonej CA i serwo zamocowałem śrubkami. Mocniejszy podmuch jednak wyrwał śrubkę. Teraz mam zamiar dać ramkę ze sklejki 1mm dla usztywnienia, a serwo wkleić. Polimerowy się nada, czy lepiej użyć czegoś w stylu poxipolu? A może jeszcze jakiś inny patent? Poszycie jest z depronu 3mm, a w środku między żebrami pusto.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Dzięki za zainteresowanie. Latałem na mniej-więcej 1/2 - 2/3 gazu. Pod wiatr więcej. Gdyby nie wiatr to latałbym wyżej. Za tydzień podejdę w trochę inne miejsce, będę miał więcej przestrzeni. Mam nadzieję, że nie będzie tak wiało.

 

Moje pierwotne mocowanie serw w skrzydle nie zdało egzaminu. Na skrzydło nakleiłem ramkę z balsy 2mm przesączonej CA i serwo zamocowałem śrubkami. Mocniejszy podmuch jednak wyrwał śrubkę. Teraz mam zamiar dać ramkę ze sklejki 1mm dla usztywnienia, a serwo wkleić. Polimerowy się nada, czy lepiej użyć czegoś w stylu poxipolu? A może jeszcze jakiś inny patent? Poszycie jest z depronu 3mm, a w środku między żebrami pusto.

 

Pozdrawiam,

Adam

Jak w toto-1 mam taki sam patent na mocowanie serwa tylko zamiast śrubek mam na CA i wszystko pieknie trzyma

 

PS. Sam niedawno miałem swój 1 lot, polecam latać wyżej łatwiej się lata i nie trzeba non stop zawracac i podciągac modelu w górę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niestety dzisiaj TOTO skończył swój żywot.

 

Tak model wyglądał w trakcie budowy.

Kx40FZ1.jpg

RRnTUHB.jpg

 

Tak model wyglądał wczoraj. Najpierw wpadł w krzaki ale uszkodzenia były małe. Więc poszedł w górę jeszcze raz. Potem wylądował na plecach i połamał statecznik pionowy. Drugi raz w tym samym miejscu. Jak ktoś będzie budował, to można go jakoś wzmocnić. Trochę poxipolu załatwiło sprawę.

1urlyFi.jpg

NCVs6Hy.jpg

 

Dzisiaj założyłem śmigło 7035, na którym jednak jest zauważalnie mniej ciągu. Efekty na zdjęciach. Kret w zasadzie pionowy. Skrzydło trzasnęło jak zapałka, pakiet wyrwał się razem z rzepem i depronem. Nie do dobudowania.

fR8VCWf.jpg

USXkR3a.jpg

IAMf5RQ.jpg

 

Zastanawiam się nad następnym modelem. Rozważam RWD-5 by Skazoo i TOTO-7. Którym się lepiej lata? W TOTO-0 brakowało mi trochę zwrotności na lotkach. Pętle robił całkiem ciasne, ale do beczki zbierał się bardzo leniwie, tak że w sumie nie udało mi się tej figury zrobić. A może ktoś zaproponuje coś jeszcze innego? Chciałbym, żeby był podobnie łatwy i tani w budowie, z lotkami, ale nie deskolot.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę, wykonałem wersję ''deska'' jak i tą z pełnym kadłubem a nawet pomogłem zbudować płaską wersję koledze którą nauczył się latać  :)

 

Tutaj masz maje zestawienie tych modeli http://pfmrc.eu/index.php?/topic/49036-fokker-dr1-mini-czyli-zielony-baron-ii-p%C3%B3%C5%BAniej-trenerek-sts/page-3&do=findComment&comment=533205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.