Skocz do zawartości

MQ-9 Reaper na szybko


Nadgi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z przerwy po sesji postanowiłem na szybko zrobić model żeby sobie przypomnieć co i jak. Padło na MQ-9 Reaper który chodził za mną od dłuższego czasu, jednak z racji że to ma być model na szybko weszła wersja uproszczona.

 

Po czterech dniach dłubania popołudniami powstało on  :D

 

Z4A9Gt.jpg

 

 

do boku kadłuba przyklejona balsa 2.5mm, natomiast podstawa zwykła sklejka 2.5mm. Będzie do niej przymocowane podwozie serwa i odbiornik. Pianka 5mm

 

pySvZc.jpg

 

 

aktualnie podwozie zrobione z płaskownika aluminiowego jaki tylko miałem w domu gr. 2mm szerokości 1.5cm. Docelowo będzie duralowe na pewno grubsze chyba że z czegoś innego je wykonam, ale nie mam pomysłu na razie. Koło tylko dostawione jest do przymiarki  ;)

 

LkKfh3.jpg

 

 

Wiem wiem, bardzo dużo kleju  :D

 

JY7D8h.jpg

 

 

UmcDvo.jpg

 

 

4RwvOD.jpg

 

 

3iH8b8.jpg

 

 

Skrzydeł nie chciałem robić profilowanych tylko płaskie, nie miałem czasu na robienie profilu. Skrzydło składa się z dwóch połówek pianki 5mm. Od strony natarcia doklejony półwałek sosnowy 5mm natomiast reszta krawędzi balsa 2x10mm. Od zewnętrznej strony celem usztywnienia wklejone między połówki pręt węglowy 3mm i 2x 1.5mm. O dziwo jak na tą rozpiętość skrzydła są dość wytrzymałe. Obie połówki doklejone do siebie przy pomocy kleju w sprayu Boll. Mocowanie bagnetu długości po 50cm na skrzydło to rurka kwadratowa 10x10mm aluminiowa wklejona w skrzydło, natomiast sam bagnet to rurka 8mm, chwilowo aluminiowa, ale możliwe że zmienię na węglową.

 

cDRwak.jpg

 

 

vhDsYw.jpg

 

 

iZsGRJ.jpg

 

Podsumowując to co na powyższym zdjęciu plus lotki, klapy, elektronika i cała reszta waży 1050 gram. Brakuje tylko pakietu który waży 255 gram. Obstawiam że wszystko po oszlifowaniu pomalowaniu i ewentualnie jakiś dodatkowych pierdołach może zamknąć się do 1500 gram, choć myślę że będzie mniej.

Mam nadzieje że jakoś będzie latał i nie rozleci się w powietrzu  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydło bezprofilowe? Wg mnie to nie poleci. Znaczy poleci, ale krótko. Przemyśl, czy nie przerobić profilu płata na KFm-2. To chwila roboty, a dostaniesz skrzydło nośne. Kilka pasków pianki i gotowe. Widzę tu pewne nawiązania ideowe do mojego Piaggio  ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu profilu KFm-2 będzie miało szansę to polecieć jednak pierwsze lepsze przeciążenie (nawrót, skręt) i po modelu :)

Podczas lotu skrzydła zamiast wyglądać tak : ----------◘----------

Będą wyglądać tak:

                                 \      /

                                  \    / 

                                   \◘/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil KFm-2 był w zamyśle i wydawało mi się że jeśli zrobię ze stopniowanie na szerokość lotki przez całą długość skrzydła będzie okej (na zdjęciu widać jaki szeroki były uskok). Ale w takim razie zrobię jeszcze na natarciu dodatkową warstwę pianki wzmocnioną jeszcze dodatkowymi prętami węglowymi albo płaskownikiem węglowym. Fakt faktem skrzydło za bagnetem było giętkie, ale dopiero po wklejeniu natarcia w postaci półwałka sosnowego o promieniu 5mm, dosyć je usztywniło i miałem wrażenie że spokojnie wytrzyma, ale może faktycznie to złudzenie. Dzisiaj zrobię test jak uginają się skrzydła przy obciążeniu i cyknę zdjęcie, ewentualnie dźwigar sosnowy mogę wkleić dla jeszcze dodatkowego usztywnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł na model. Widziałem gdzieś kiedyś F-16 z odpalanymi rakietami. Pod skrzydłem na prowadnicach podczepione były małe petardy-rakiety, takie które gwiżdżą i nie wybuchają. Zapalnik to była mała żaróweczka ze skruszoną bańką szklaną podczepiona pod RC Switch. Reaper jak najbardziej nadaje się do podwieszenia takiego uzbrojenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.