Skocz do zawartości

Budowa Extry 330 20-30cc Styrodur + Styropian


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Miałem budować Piper'a albe po dłuższym zasatnowieniu wyszło że ten samolot to nie dla mnie. No i wybor padł na mojego pierwszego akrobata "Extra 330"

 

Trochę poszperałem po necie, bardzo dużo dowiedziałem się od Damiana z Orzesza ( 3km odemnie ). Widziałem od niego modele które są zrobione z styroduru ( xps ) i styropianu. Modele są zrobione super. I właśnie to mnie zachęciło do budowy modelu z tych materiałów.

 

Materiały :

-styrodur 3cm

-styropian 10cm

-slejka ( róźne)

-balsa ( róźne)

-I wsumie to wszystko... (Chyba)

 

Budowę extry 330 zaczołem 4 dni temu...

Plany narysowałem sam ( troche poprawek od strony Damiana ).

 

No i przeniosłem plany na styrodur.

 

Wycięty kadłub..post-5692-0-56447500-1425145251_thumb.jpg

 

Plany narysowane.post-5692-0-43147900-1425145304_thumb.jpg

 

Nieoszlifowany kadłub...post-5692-0-22466300-1425145409_thumb.jpgpost-5692-0-18034500-1425145593_thumb.jpgpost-5692-0-02361000-1425145623_thumb.jpgpost-5692-0-46692500-1425145668_thumb.jpgpost-5692-0-12683000-1425145699_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No i siedziałem do 2.30, ale są postępy ( statecznik poziomy zrobiony )

 

Statecznik narysowałem z głowy.

 

Użyłem listewek sosnowych 5x3 ( nie wiem czy nie zasłabe będą ) i na nie przykleje balse 1.5 - 2mm.

 

No i pare zdięć statecznika.post-5692-0-96602500-1425174143_thumb.jpgpost-5692-0-21590800-1425174175_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w RC PRO Rybnik i zakupiłem balse 2mm, żywice, dźwignie i 1 servo ( brak funduszy :/ )

 

Ponieważ o 17 wróciłem ze szkoły nie miałem za dużo czasu porobić przy modelu ale znalazłem chwile i okleiłem balsą stateczniki i wkleiłem je w kadłub ( modle się żeby były prosto :D ).

 

Do kadłuba zostały one wklejone na żywicy.

 

 

post-5692-0-93272300-1425336361_thumb.jpgpost-5692-0-44025500-1425336388_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz masz 16 lat i nie oczekuje cudów z Twojej strony, ale chyba masz w Rybniku jakąś modelarnie ,żeby Ci trochę ktoś podpowiedział to i owo.

Szkoda ,żeby Twój zapał przerodził się w nienawiść na lotnisku. hmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mam te 16 lat ale to coś zmienia? Czyli że nie moge budować sobie modeli tak jak inni, powiedz mi w czym jestem gorszy ??? Bo trochę nie rozumie ?

 

Co masz na myśli pisząc" Szkoda ,żeby Twój zapał przerodził się w nienawiść na lotnisku. hmm...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystko jest elegancko wykonane wystarczy spojrzeć najpierw na niższe zdjęcie a pozniej na to wyzej, fajnie wszystko wyszlifowane a pewnie tamto zdjecie mialo byc tylko pogladowe jak niej wiecej beda wygladaly stery. Buduj dalej :D Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik jest wyszlifowany.. Ta czarna lina to linia narysowana markerem... Moze dlatego to wyglada tak brzydko

Bedzie to mój pierwszy akrobat i dlatego nie wkladam w niego pieniedzy... Wiadomo nauka akrobacji i napewno bedzie jakieś bymmm. :D

 

Co do szlifowania to naprawde dobrze to wygląda. Musze tylko jeszcze natacie w sterze poziomym poszlifować i bedzie dobrze.

 

Według mnie to zamiast pomagać, wspierać to niektórzy choby nie chcieli żeby przybyało modelarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu chodzi mi o krawędz natarcia statecznika poziomego ładniej i chyba lepiej by było jak by była półokrągła no chyba że tylko na zdjęciu tak jest a u ciebie potem jest już wyszlifowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody kolego Mariuszu.koledzy którzy tu na forum udzielają ci rad robią to w dobrzej wierze właśnie po to żeby budowane modele spełniały pokładane w nich oczekiwania.Ty odbierasz to jako totalną krytykę i sam zachowujesz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał a przecież nie o to w modelarstwie chodzi...

 

proponuję jeszcze zwrócić uwagę na pisownię,robisz dużo błędów gramatycznych... :(

 

pozdrawiam i więcej pokory życzę  :) .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopaki  ;) .

Dajcie Mariuszowi dokończyć model,jest młody,napalony,ważne że tworzy sam :) .

Ogólnej tragedii nie ma ,nieraz ludzie prezentują na forum o wiele gorsze ulepy.

Jak pisze ma pomocną dłoń w postaci Damiana który jest doświadczonym i dobrym modelarzem a który niedawno złożył taką samą Extrę która fajnie lata.

Jeśli wyjdą pewne "wady konstrukcyjne" ;) to Mariusz będzie wiedział na przyszłość że pewne rzeczy trzeba zrobić inaczej,lepiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz wykonanie , ten ster kierunku czy żebro w kadłubie , kiszka.

Dwa , robisz samolot czy czołg, bo dawanie sosny na ster wysokości jak w każdym sklepie modelarskim jest pełno balsy, to porażka.

Dlatego napisałem ,żebyś zgłosił się do modelarni , żeby jakiś instruktor Cię pokierował. Zanim zmarnujesz swój potencjał na budowę gniota.

Jak na 16 latka jest dobrze , ale jak można małym nakładem sił i środków może być dużo lepiej, to czemu nie .???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w głowie nie może się pomieścić styrodur + SPALINA 20-30 ccm  :o

Zawsze wydawało mi się że różnego rodzaju pianki w takich konstrukcjach to dodatkowe wzmocnienia a nie podstawowy budulec...

Może mało w życiu modeli widziałem, ale jeżeli się nie rozpadnie to całkowicie zmienię podejście do tematu, ale w sumie jeżeli taka Extra już gdzieś lata to chyba nie ma się czego obawiać  :lol:

 

Powodzenia w budowie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jeszcze raz podkreślę, że tu nie ma podziału wiekowego i każdy z nas od czegoś zaczyna .. to czy 16 czy 40 lat o niczym nie świadczy a nawet bym się odważył stwierdzić, że jak już, to bardziej świadczy na korzyść 16 lat bo nie ma tak mózgu zasr...ego problemami życia jak my i dużo szybciej ogarnia i pojmuje co i jak. Proponuję odpuścić to ciągłe szufladkowanie wiekowe ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.