Skocz do zawartości

Mistrzostwa Europy 2015 - Kyjov - Czechy


JacekK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że czasu nie jest aż tak wiele jak by się mogło wydawać, może warto poruszyć temat tych zawodów w oddzielnym wątku. 

Dostałem od braci południowych link do wytycznych: 

http://www.escg2015.cz/?page_id=88&lang=en_US 

I zapytuje kto oprócz mnie, Stefana i Daniela wybiera się do Czech? 

19-23 sierpnia 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Są pierwsze jaskółki w temacie, że pojedziemy też z Krakowa.

Trudno jednak coś na 100% deklarować bo to czas wakacji ale chęci sa i postaramy się przełozyć je na możliwości.

 

Mam jednak wątpliwości z innej strony, czy jak pojedziemy to nie okaże się zbyt mocnym sygnałem, że akcpetujemy ten ich EPA Regulamin??

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to miałem na myśli, jechac trzeba i sam mam na to ochotę.

Chodzi mi o start w wwII i fakt zmuszenia nas do latania wg.ich regulaminu. Dyskutować trzeba ale można wystartowac w wwI a zbojkotowac wwII , choc sam nie wiem co to da. Na złość mamie można sobie odmrozić uszy ale przecież nie o to chodzi.

Mnie to właśnie irytuje, że nie chcą dyskutować a narzucić swoje zapisy, zwłaszcza w kwestii 7 minut latania wwII. Mistrzostwa u nich są tego najlepszym dowodem, że własnie ich zapisy będą wymagane a nas traktują na zasadzie "musicie się dostosować" ... albo spadajcie na drzewo.

 

Znam problem od podszewki i pewnie nic nie wskóramy, już teraz trzeba zacząć latać na treningu 7 minut.

System "Beta" był kiedyś lepszy od VHS ale przegrał ilościowo i tak samo my przegrywamy, choż uważam nasze zapisy za lepsze

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, teraz rozumiem. 

 

WWI - nie widzę zasadniczo problemu, chyba że kogoś uwalą na pomiarach modelu. 

 

WWII - tu jest problem i to spory. 

 

Jako były NC - powiedz, bo to za Twoich czasów było: w jaki sposób oni dostali organizację ME? Głosowanie, czy byli jedyni chętni?

 

Jako gospodarze mają pewien handicap w kwestii regulaminu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nikt żadnego pozwolenia zapewne nie dostawał bo ESA/EPA nie jest zorganizowana międzynarodowo. Dlatego zrobili jako pierwsi takie mistrzostwa i dyktują warunki. Jakbyśmy My je organizowali i dali nasz regulamin to nasze było by na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Nie ma złych regulaminów są tylko mało elastyczni piloci . Choć patrząc na liczbę zmian w polskim ESA to powinniście być na wskroś uniwersalni bo co roku regulamin stawialiście do góry kołami . Koledzy zbieracie żniwo decyzji podejmowanych we wspólnym gronie przez ostatnie 4 lata nie miejcie pretensji do innych że mają swój regulamin . Tu istnieje jedna opcja wyboru zrobić modele pod taki regulamin jaki jest i nauczyć się nimi latać tak żeby wygrać reszta opcji to gorzkie żale do samych siebie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany naszego regulaminu szły w kierunku Czeskiego i dziś możemy latać wwI bez żadnych obaw.

Jako NC1 byłem przeciwny wydłużaniu czasu lotów w wwII do 7 minut oraz radyklanej zmianie modeli ESA na EPA z akceptacją wagi ponad 500g

Pierwsze mistrzostwa pokażą różnice w szerokiej skali bo mam nadzieję, pojawią się modelarze z innych krajów.

 

Czesi latają na hektarach powierzchni i mają w wwII za czym gonić przez te 7 minut a u nas na małych boiskach po trzech minutach nie ma tasiemek.

Nie uważam, że musimy przyjmować na własne podwórko wszystko a jedynie wybrać to co uważamy za słuszne - tak sie stało z wwI.

Rolą nowych NC będzie dalsza integracja regulaminów a czy Czesi ustąpią ze swojego zobaczym po zawodach w Kijov-ie. Może jak po trzech minutach zgolimy im ogony to pójdą po rozum do głowy, że nie ma po co latać dalszych minut  :P Zobaczymy jednak ile osób się pojawi na zawodach i czym latają bo nasze makietowo wykonane ESA (pogrubione kadłuby) moim zdaniem nie powinny mieć ujemnych punktów.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, myślę że nasze modele są już bardziej EPA niż ESA. Nie widuję już prawie na zawodach żadnych "płaszczek" - a te co są zakładam, że w Czechach nie wystąpią.

 

W kwestii WWI problemu nie widzę, modele są pięknie wykonane, pełnokadłubowe i z pilotami. 

 

WWII - tu rola pilotów, żeby pokazać bezsensy czeskiego regulaminu. Bo jak sami rozumiecie - aby dyskutować, trzeba mieć argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Marku - jedziemy i nie trzeba nam koszulek innych niż "ESKADRA KRAKÓW" :-)

Na ten widok drżą już kolana Czechom a jak jeszcze okleimy samochód to niech się boją ..... bo mają czego.

Może jakieś opaski biało-czerwone na kaski albo małe chorągiewki przyczepiane do paska nadajnika???

 

Proponuje jednak wyjazd w środę rano bo jak pojedziemy we wtorek po pracy to racząc się czeskim narodowym trunkiem możemy stracić sporo bojowego zapału na drugi dzień :-)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie Mi koszulki Team'owe bardzo dobrze wyglądają a reprezentujecie jak by nie było Polskę.

 

Tak to wyglądało jak byliśmy w Austrii na Mistrzostwach Świata Air Combat 2014

36.jpg

 

20140708133251+%25287%2529.jpg

 

Także jak macie możliwość to zorganizuje sobie takie koszulki, czapki. Koszt nie jest duży a wygląda się na prawdę lepiej no i to jak by nie było są zawody "drużynowe" w pewnym sensie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.