Skocz do zawartości

MULTIPLEX HERON


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu zlozylem ten model z Synem.

 

Chlopak (lat 9,lata od 5 roku zycia) model oblatal potem dal mi sie troche pobawic dodajac: tylko Tata nie rozwal.

 

Model lata bardzo przyjemnie jak nastyropian. Ladnie sie zachowuje nawet przy sporym wiaterku kiedy inne 'Glidery' itp sa juz spakowane.

Usztywnienia w skrzydlach duzo daja. Mozna go nawet troszke 'pogonic' i mysle, ze wtedy roznicowosc warto ustawic.

Probowalem i tak i tak. Roznicowosc zostala. Ale to juz kazdy powinien ustawic model pod siebie.

 

Dodam jeszcze, ze wartosci SC i wychylen podane w instrukcji sprawdzily sie jak na poczatek.

 

Ladowania na motylku tym modelem dziecko okreslilo jako 'bajkowe' :).

 

 

Juz jak sie rozpisalem tyle, to dodam wyposazenie jakie zastosowalismy a przy jakim model sie wywazyl pakietem.

 

Silnik Ray 35-42/06 (140g)

Regulator Ray 40A

4 x HS 82MG

2 x HS 65HB

Smiglo AeroCam 12x6 (to z zestawu wydaje sie troche miekkie)

Kolpak z zestawu

Pakiet 2200mAh, 3S 45C Zippy (niebieskie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sage, a powiedz mi czy ten regulator nie grzał Ci się za bardzo przy tym silniku?

 

Posiadam Soliusa i mam w nim Turnigy Aerodrive SK3 3542 1000kv i regulator 60A. Przy oryginalnych śmigłach silnik bierze maksymalnie 39A. Teraz w Heronie mam silnik Emax GT 2820/06 (985kv) i zastanawiam się czy wrzucić do niego 40A czy 60A. W Soliusie zarówno silnik jak i regulator nawet przy ostrym lataniu są chłodne, ale obawiam się czy 40A nie będzie jednak trochę niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie gdyby ktoś miał problem z doborem silnika, to pomierzyłem prąd jaki bierze Turnigy i Emax na maksymalnym gazie i wygląda to następująco:

 

Solius z silnikiem Turnigy Aerodrive SK3 3542 (1000kv) i ESC 60A: 40-42A

Z takim zestawem Solius na pełnym gazie idzie prawie pionowo w górę - myślę, że silnik ten idealnie pasuje do Soliusa.

Heron z silnikiem Emax GT 2820/06 (985kv) i ESC 40A: 37-38A

Heronem jeszcze nie latałem, ale myślę, że nie będzie miał takiego "uderzenia" jak Soliius. Z drugiej strony Heron nie jest też tak akrobatyczny, więc powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka tygodni temu zlozylem ten model z Synem.

 

Chlopak (lat 9,lata od 5 roku zycia) model oblatal potem dal mi sie troche pobawic dodajac: tylko Tata nie rozwal.

 

 

Ladowania na motylku tym modelem dziecko okreslilo jako 'bajkowe' :).

 

 

 

 

bez filmu sie nie liczy 

moj brzdac do dzis nie lata samodzielnie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam wszystkich aby nie zakładać nowego tematu podłączę się pod obecny.

Ostatnio zakupiłem mój pierwszy model elektro szybowca  Heron firmy Multiplex w wersji KIT.

I tu zaczynają się moje pytania, mam nadzieję że pomożecie :).

ad.1 Poszukiwałem odpowiedniego silnika i znalazłem 2 modele 

       Silnik Emax GT2812/09 KV1060 - 408W   i taki  Silnik Redox Brushless 2500/1000 który się nada? Albo inne wasze propozycje              ad.2 Serwa        znalazłem o takie Tower Pro, SG92R    6 szt nadadzą się ??

ad.3 Regulator posiadam taki Regulator ICE 45A SBEC 1px.gif waży 66 gram nada się a jak tak to jakie funkcje muszę mu zaprogramować (wczesniej był           w heliku 450 )

ad.3 Jakie kąty ustawia się na sterach wysokości, kierunku, lotkach, i klapach 

ad.4 Posiadam aparaturę KDS k-7xII  jest 7dmio kanałowa i odbiornik KDS K-8 jest 8mio kanałowy nada się pod ten model ??

ad.5 Możecie polecić dobry klej do sklejenia tego szybowca? 

        Proszę wybaczcie że tyle pytań, jak pisałem w przywitalni do tej pory zajmowałem się tylko helikami i nie bardzo wiem jak podejść do modeli motoszybowców od strony technicznej.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc 

 

Regulator ICE 45A SBEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ad.5

ostatnio złożyłem Soliusa i kleje jakie stosowałem to Multiplexowe "Zacki" - średni do klejenia i rzadki do zalewania spoin oraz wzmocnień z prętów.

 

http://rc-team.pl/81-cyjanoakrylowe#/manufacturer-multiplex

 

Do sklejenia kabinki natomiast użyłem Uhu Poor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja do swojego Herona pierwotnie zalozylem silnik emax 2820/07 ale ma 3S byl troche slaby jak dla mnie. Wymienilem go na turnigy gliderdrive 3.5. Oba te silniki sa w granicach 140G i model wywazal sie idealnie na pakietach okolo 215 gramowych.

 

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Poszukiwałem odpowiedniego silnika i znalazłem 2 modele 

       Silnik Emax GT2812/09 KV1060 - 408W   i taki  Silnik Redox Brushless 2500/1000 który się nada? Albo inne wasze propozycje              ad.2 Serwa        znalazłem o takie Tower Pro, SG92R    6 szt nadadzą się ??

ad.3 Regulator posiadam taki Regulator ICE 45A SBEC 1px.gif waży 66 gram nada się a jak tak to jakie funkcje muszę mu zaprogramować (wczesniej był           w heliku 450 )

ad.3 Jakie kąty ustawia się na sterach wysokości, kierunku, lotkach, i klapach 

ad.4 Posiadam aparaturę KDS k-7xII  jest 7dmio kanałowa i odbiornik KDS K-8 jest 8mio kanałowy nada się pod ten model ??

ad.5 Możecie polecić dobry klej do sklejenia tego szybowca? 

 

 

1 - mam Dualsky XM3542EA-5 i śmigło 13x6, pakiet 3S 2200 mAh - i mnie starcza :)

2 - powinny starczyć

3 - jeżeli to jest do helika i samolotu to po przeprogramowaniu będzie wystarczający (silnik - start normalny i hamulec)

3a - wychylenia powierzchni sterowych masz podane w instrukcji

post-12550-0-22635000-1496598191_thumb.png

4 - 7 kanałów to już luksus, wszystko masz na osobnym kanale...

5 - na pewno był CA a do wewnętrznych powierzchni/krawędzi UHU-POR albo Soundal 66 - nie pamiętam  :unsure: ale ze wskazaniem na UHU, kabina klejona UHU-POR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę was raz jeszcze o pomoc. Odgrzebałem instrukcję do aparatury KDS i znalazłem tabelkę z wyjściami kanałów w odbiorniku dla ustawień w trybie samolotowym oto ona 

 

KANAŁ

1 --  Aileron ( Lotki )

2 -- Elevator ( ster wysokości )

3 -- Throttle  ( przepustnica , gaz )

4 -- Rudder ( ster kierunku )

5 -- Gear, control by GEAR switch

6 -- Flap, control by IDLE switch ( Klapy )

7 -- Aux, control by D/R switch  ( podwujne wychylenia )

 

Kanał nr 1,2,3 to niema problemu ale dalej to niby coś mi świta ale nie jestem pewien

I do was pytanie jak ja mam powpinać te serwa na kablach Y czy jak ?

Za co odpowiada pozycja nr 5 ?? w heli wpinało się żyroskop a w samolotach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę was raz jeszcze o pomoc. Odgrzebałem instrukcję do aparatury KDS i znalazłem tabelkę z wyjściami kanałów w odbiorniku dla ustawień w trybie samolotowym oto ona 

 

KANAŁ

1 --  Aileron ( ster kierunku )            to są lotki

2 -- Elevator ( ster wysokości )

3 -- Throttle  ( przepustnica , gaz )

4 -- Rudder ( lotki )                           to jest kierunek

5 -- Gear, control by GEAR switch   to jest podwozie

6 -- Flap, control by IDLE switch      to są klapy

7 -- Aux, control by D/R switch

 

Kanał nr 1,2,3 to niema problemu ale dalej to niby coś mi świta ale nie jestem pewien

I do was pytanie jak ja mam powpinać te serwa na kablach Y czy jak ?

Za co odpowiada pozycja nr 5 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.