Skocz do zawartości

MULTIPLEX HERON


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Panowie proszę was raz jeszcze o pomoc. Odgrzebałem instrukcję do aparatury KDS i znalazłem tabelkę z wyjściami kanałów w odbiorniku dla ustawień w trybie samolotowym oto ona 

 

KANAŁ

1 --  Aileron ( ster kierunku )            to są lotki

2 -- Elevator ( ster wysokości )

3 -- Throttle  ( przepustnica , gaz )

4 -- Rudder ( lotki )                           to jest kierunek

5 -- Gear, control by GEAR switch   to jest podwozie

6 -- Flap, control by IDLE switch      to są klapy

7 -- Aux, control by D/R switch

 

Kanał nr 1,2,3 to niema problemu ale dalej to niby coś mi świta ale nie jestem pewien

I do was pytanie jak ja mam powpinać te serwa na kablach Y czy jak ?

Za co odpowiada pozycja nr 5 ??

 

Mój błąd za długo już siedzę i mam mętlik pora spać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie wiem czy dobrze kombinuję, pod kanał 1 podłączę serwo lotki z prawego skrzydła a pod kanał 7 lotkę z lewego skrzydła, pod 2 kanał ster wysokości, pod kanał 3 przepustnice, pod kanał 4 ster kierunku, a pod kanał 6 klapy na kablu Y.

Tak będzie dobrze?

A silnik został zakupiony o taki https://rc.susco.pl/p/75/10419/silnik-bezszczotkowy-ray-c3542-05-os-5mm-ray-pelikan-silniki-bezszczotkowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze kombinuję, pod kanał 1 podłączę serwo lotki z prawego skrzydła a pod kanał 7 lotkę z lewego skrzydła, pod 2 kanał ster wysokości, pod kanał 3 przepustnice, pod kanał 4 ster kierunku, a pod kanał 6 klapy na kablu Y.

Tak będzie dobrze?

A silnik został zakupiony o taki https://rc.susco.pl/p/75/10419/silnik-bezszczotkowy-ray-c3542-05-os-5mm-ray-pelikan-silniki-bezszczotkowe.html

Przejrzałem instrukcję od Twojej apki i z niej można wyczytać, że powinieneś podłączyć:

kanał 1: lotki lewa i prawa na kablu Y

kanał 2: ster wysokości

kanał 3: silnik

kanał 4: ster kierunku

kanał 6: klapy lewa i prawa z urządzeniem, którego link podałeś lub stosując zabieg, który podał TeBe w poście #48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki na kablu Y to porażka. Powinny być dwa niezależne kłanały. Może dla Blixer beda ok., bo czasami innej opcji nie ma. Jesli chcesz latac motoszybowcani na troche poważniej to aparatura min 7 kanałowa jest niezbezdna. 5 kanałów to nieszczęście, 6 kanałów to proteza. Heroronem mozna fajnie pośmigać. Prawie jak Cularisem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Daniel sprawia wrażenie początkującego, posiada taką apkę jaką posiada więc moim zdaniem nie ma sensu wprowadzać zamieszania. HERON to przyzwoita pianka i pewnie jak ustawić zgodnie ze sztuką (lotki, klapy, różnicowość) to latała by zacnie. Lecz do tego potrzebna jest trochę mocniejsza aparatura, świadomość, że można inaczej i chęć by wykorzystać możliwości modelu w pełni. Daniel, jeśli tego chcesz to bez wątpienia pomożemy Ci. Tak jak Jurek napisał - trochę szkoda tego modelu, aby kaleczyć go kablem Y i robić jakieś protezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli mowa o szybowcah to tak jestem początkującym, do tej pory latałem tylko helikami wielkości 450. Aparatura jaką posiadam to 7 kanałowy Kds ale niestety nie da się lotek podłączyć pod 2 kanały, tak przynajmniej wynika z instrukcji.

Być może jeszcze w tym roku zakupię jakąś fajną apke i popodłanczam serwa zgodnie ze sztuką ale puki co musi mi wystarczyć to co mam.

Jeszcze raz dziękuję wam za pomoc, sorki za te pytania które dla was się wydają oczywistą oczywistoscią ale dlamnie jeszcze nieraz będą stanowiły zagadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz latac motoszybowcani na troche poważniej to aparatura min 7 kanałowa jest niezbezdna. 5 kanałów to nieszczęście, 6 kanałów to proteza.

Poważne latanie to nie jest aparatura jaką posiadasz ale to jak latasz i co robisz. To tak jakby kupić wypasiony aparat fotograficzny i nie mając żadnego doświadczenia nazwać siebie profesjonalistą fotografem.

 

Przez lata ludzie latali na prostym sprzęcie 1-4 kanałowym a nawet nieproporcjonalnym i jakoś nikt nie twierdzi, że podchodzili do tematu niepoważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.