Skocz do zawartości

"Wicherkomania" - tutaj chwalimy się swoimi Wicherkami we wszelakiej wersji


modelarz115
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tomaszu - wznios jest mniejszy niż zalecał guru Schier bo tylko 4 stopnie.

Bartoszu - silnik to Redox 1500/1350, pakiet 3S 2700, regulator 60A i śmigło 9X6. Mogę wrzucić fotki detali jeśli chcesz.

Zbyszku - szkoda, że do Opola tak daleko, chętnie zobaczył bym jak nim lata ktoś doświadczony w pilotażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod aktywny wątek.

Mam taki silnik: https://hobbyking.com/en_us/turnigy-d3548-6-790kv-brushless-outrunner-motor.html

Chcę kupić taki pakiet: http://allegro.pl/bateria-li-po-14-8v-4s-5000mah-25c-35c-turnigy-rc-i6537440027.html

TeBe, proponowałeś kiedyś w innym wicherkowym poście napęd do wicherka, były tabelki z jakiegoś programu. tam proponowałeś podobny pakiet, ale 5S. Moge zastosować 4S o podobnej pojemnosci , napięciu i też 25c/35c? Co to zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Skończyłem :D. Zostało tylko poprzykręcać bowdeny i powtykać kabelki.

 

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować Arkowi (@arek1989) za plany oraz trochę pomocy. Andrzejowi (@AMC) za podarunki ;). Oraz Romanowi (@RomanJ4) który naprawił mi głowicę. Dziękuję!

 

A co do mojego Wicherka: silnik OS MAX 10, bak paliwa 60ml, serwa MG90-S, akumulator 2S 1500mAh i klon arduino nano (sterowanie diodami).

Waga wygląda tak:

 - kadłub z statecznikiem poziomym (i silnikiem, bakiem i całą resztą) - 580g - sam silnik z tłumikiem to 170g więc reszta waży 410g

 - skrzydło - prawe 126,6g - lewe 124,2g

 - zastrzały 5,2g

 - akumulator 70,7g

 - odbiornik 15g

 

Więc wychodzi 921,7g z pustym bakiem. Bak ma 60ml więc gotowy do lotu powinien ważyć około 981g. Myślę, że całkiem dobrze. 

 

Model ma lotki i brak wzniosu, sprawił mi dużo radości podczas budowy (pierwszy "drewniak" i pierwsza spalinka). Wygląda chyba w miarę ok, nie obeszło się bez pewnych niedociągnięć, ale zachowam to dla siebie :D. Jeszcze go nie wyważałem więc nie wiem jak ono się ma, wyważę już jak połączę wszystko.

 

Lepsze fotki zrobię jak wyjdę w plener testować silnik ;). Na razie tylko takie:

35809662430_1e6c29587e_h.jpgIMGP9363 by czarobest, on Flickr

35809664330_8d7b5a49c7_h.jpgIMGP9359 by czarobest, on Flickr

36067669611_ff3a54e0fa_h.jpgIMGP9364 by czarobest, on Flickr

36035051502_0feb03908f_h.jpgIMGP9367 by czarobest, on Flickr

 

A i fotki z budowy, jeśli ktoś chciałby zobaczyć są tutaj: https://flic.kr/s/aHsm3FCgbe

A gotowego modelu będą tutaj: https://flic.kr/s/aHsm1mwMZ8

 

Po oblocie, który nastąpi w bliżej nie określonym terminie, wrzucę lepsze fotki i może film :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie to wygląda :) .

Martwi mnie fakt że kolor oklejenia może Ci sprawić sporo problemów w locie gdyż momentami może się "zlewać" z tłem nieba ...

No i wyważenie wstępnie sprawdza się w czasie budowy modelu a nie po fakcie jej zakończenia ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie to wygląda :) .

Martwi mnie fakt że kolor oklejenia może Ci sprawić sporo problemów w locie gdyż momentami może się "zlewać" z tłem nieba ...

No i wyważenie wstępnie sprawdza się w czasie budowy modelu a nie po fakcie jej zakończenia ;) .

Dzięki :)

Co do koloru, zobaczy się. Ale akurat taki miałem zamysł i tak jest.

Wiem, wiem, ale oczywiście tego nie zrobiłem... W każdym razie sprawdziłem teraz i gotowy do lotu ma SC lekko do przodu o około 0.6cm, z pustym bakiem trochę mniej. Z tego co eksperymentalnie sprawdziłem muszę dodać około 7-10 gramów na tył. 

 

Bardzo sie ciesze ze ten model jest nadal budowany tylko dlaczego taki kolor?

Nie wiem, taki sobie wymyśliłem. Mnie tam się podoba :P

 

A w sumie to dlaczego by nie taki kolor ?? Widzieliście kiedyś tak ciemnoniebieskie niebo w dzień ? Wg. mnie bardzo fajny i będzie dobrze widoczny, Wicherek jest za wolny żeby zniknął na niebie...

Dziękuję :).

 

Przykręcenie bowdenów okazało się nie takie proste i z gazem męczyłem się z godzinę, podobnie ze sterem wysokości. Ale w końcu się to udało.

Lubię wszystko sprawdzić wcześniej więc trzymając model za skrzydło, a potem kadłub miotałem nim i sprawdzałem czy wszystko ok. Na razie testy przechodzi dobrze, nic nie odpada i wszystko trzyma się mocno. Powychodziło kilka rzeczy jak urwany kabelek od serwa we wtyczce do skrzydła (dużo razy wyciągałem i grzebałem w środku - przy bowdenie) naprawione. Wtyczka w skrzydle się odkleiła - naprawione. Już raczej nic nie wyskoczy :D. Odpaliłem więc jeszcze silnik zamontowany już w modelu i wszystko działa, na filmiku przed gazowaniem oczywiście chwilę pochodził na wolnych obrotach. Silnik jeszcze pewnie do regulacji, ale to już na dworze, bo w domu to głośno :P

 

Wrzucam filmik na którym widać jak działają światła, widać je całkiem całkiem nawet w dzień, ale oczywiście jakieś bardzo mocne nie są. Na filmie też odpalanie silnika, (miotam tak gazem w celu sprawdzenia czy wszystko z serwem i bowdenem ok :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.