Skocz do zawartości

Czym rozcieńczyć UHU ?


GEX999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Denaturat ma sporo syfow. Najgorsza jest jednak woda. Zawsze jest troche wody a dodatkowo podzas odparowywania chlonie jej jeszcze troche. Czas schniecia wydluza sie drastycznie. Trzeba uwazac ze styro. Rzadki klej wnika w pory duzymi ilosciami. Nie chce schnac. Jak nie wysuszysz pozadnie to przy prasowaniu tasma odejdzie jak mokry papier. Schnie dluzej. Ogolnie alkochole to najtansza i najprostsza opcja. Metanol, etanol, izopropanol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Czym rozcieńczyć UHU POR tak, aby nadal zachowywał swoje właściwości i nie wyżerał depronu?

Proszę Was o szybką odpowiedź.

Ok, a może zacznij od tego jaki masz problem z tym klejem, bo zgaduję, że potrzebujesz go do położenia na dużej powierzchni i cienko.

To może użyj kleju w sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie dobrze zgadujesz. Nie używałem nigdy kleju w sprayu, ale z tego co wiem (może źle), to jest on słabszy niż UHU POR. Próbowałem denaturatem i nie da się, ale francuski pilot David Duval dał mi pewną wskazówkę, której niestety tutaj nie napiszę, bo nie wiem czy sobie tego życzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie UHU POR polega właśnie na nadtapianiu klejonej pianki, więc jeśli nie chcesz, żeby to robił, to użyj innego kleju (np. CA z przyspieszaczem lub bezpiecznego dla pianki).

 

A to nowość,nie wiedziałem a kleje od lat.Proponuję użyć Ca z przyspieszaczem do np.depronu.Od razu kup sobie nowy model.Tomek bój się Boga jak nie masz kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pod warunkiem że nie użyjesz przyspieszacza lub w bardzo małej ilości.Sam klej nie jest agresywny ale użycie przyspieszacza powoduje reakcję egzotermiczną i wytapia piankę

 

Miałem CA do pianek. Opacznie użyłem bez próby i zaczęło wyżerać. Przyspieszacz zatrzymał spustoszenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jednak ca sie oczywiscie nie przyda. Koledzy wyzej maja racje. A to ze uhu nadtapia pianki to dla mnie nowosc. Polimerowy ich nie tyka :) chyba ze inni koledzy maja inne odczucia co do nadtapiania pianek przez uhu?

ja tam juz wiem czym rozcienczyc uhu por. Wiem tez dlaczego ci nie wyszlo. Wiem tez jak zrobic to sprawnie, tanio i bez destylacji. Ale skoro robimy z tego "tajemnice lasu" to ok :) niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UHUPor faktycznie chyba leciutko roztapia piankę, dlatego pewnie jest taki silny. W normalnym użytkowaniu jest to niezauważalne. Jest to w końcu klej kontaktowy, który aplikujemy więcej niż cienką warstwą. W porównaniu do rozpuszczania CA - jak znika 1cm pianki wokół zaaplikowanego pola to naprawdę pomijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chcesz go użyć do przyklejania folii z torebek lub mylaru do depronu.

Stosowałem UHU Por do tego celu w konsystencji normalnej nakładając kroplę kleju na model, a potem kawałkiem depronu go rozsmarowywałem. Dawało to bardzo dobre rezultaty jeśli chodzi o klejenie, ale miało kilka wad. Było cieższe od kleju w sprayu, dużo dłużej się nakładało taki klej na model i trzeba było czasem to poprawiać. Ale wg mnie najgorsze było to w jaki sposób klej żółknął z czasem. Model wyglądał po kilku miesiącach dużo gorzej. Zainwestuj w klej w sprayu (ja kupiłem ze 2 lata temu okazyjnie dużą puszkę 3M77 za ok.30-35pln z przesyłką na allegro), a przestaniesz rozważać stosowanie innych rozwiązań. I przy okazji zaoszczędzisz sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.