Skocz do zawartości

do usunięcia


Gość Columb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niech każdy robi jak uważa za słuszne ale co Wam szkodzi wiedzieć jak to się robi prawidłowo.

Jeśli ktoś tak jak Shock tankuje paliwa do modelu na cały dzień latania to faktycznie nich wyważa model z pełnym bakiem.

Tylko niech odpowie mi na pytanie po co walczy z każdym gramem przy budowie i wyposażanie modelu  buli grubą kasę jak potem tankuje litr paliwa i dogania wagą słynne modele CM-pro, skoro silnik wypali 200 mml.

Myślę że nikt kto lata program akrobacji np.10 min nie tankuje paliwa na pól dnia latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niech każdy robi jak uważa za słuszne ale co Wam szkodzi wiedzieć jak to się robi prawidłowo.

 

Zgadzam się , z tym że według mnie prawidłowe wyważenie można sprawdzić tylko w locie , jeśli ktoś potrafi zrobić to bez paliwa to gratuluje , ja zbiornik montuje w SC a jeśli się nie da to jak najbliżej SC .w modelu 2,2m w czasie lotu silnik wypala około 200-250 gram paliwa przy wadze modelu około 8kg i przy akrobacji 3D nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia , Jeśli przy oblocie okaże się że model jest mocno przeważony na tył ( i takie sytuacje mi się zdażały) zawsze można oddać na trymie SW , albo siadać harierem , w końcu to modele 3D , to nie makieta trudna w lataniu .to tyle z mojej strony , Do zobaczenia na piknikach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, skala modelu ma kolosalne znaczenie  , ale tu  nikt nie zaznaczał jakiej skali to dotyczy.Przykładowo modelik waży 2.200 kg a 15 ka 4t pali na 10 min lotu 240 mml metanolu to 10% wagi modelu.Przecież są takie modele i też latają 3d. Gdyby problem dotyczył tylko 8 kg modeli to bym nie zabierał głosu bo nie mam i się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano piszesz że Rafał walczy z wagą, to akurat jest pewne, tylko Rafał napisał że ma extrę 2,6 m i w tym modelu 1 l. paliwa to jak najbardziej trafna ilość, no i w tym modelu zbiornik jest w CG.

Był jakiś czas temu temat chyba jak się nie mylę, zakup pierwszej spaliny i tam też nie doczytałeś jaka jest rozpiętość modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co bić piany ,temat ma nam wszystkim dać pewne wytyczne ,które mogą być przydatne przy oblocie :) .

Ja akurat sądziłem że dyskutujemy w skali większych modeli 1,8-2,6 m i tu będę obstawał przy swoim.

Jeśli zaś opieramy się o wszystko co lata to np.ja model typu motoszybowiec z silnikiem spalinowym(coraz większa rzadkość) czy model który ma wylatać zbiornik do zera a potem kontynuować lot szybowcowy wyważałbym z pustym zbiornikiem paliwa bo chciałbym aby po jego wypaleniu model miał żądane CG i nic się nie zmieniło.

Myślę więc że jak zwykle prawda jest gdzieś pośrodku :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka, jak najbardziej dobry przykład i dobrze obrazujący zachowanie modelu w locie ( gdzieś to kiedyś wyczytałem )  i nie chodzi tu o kłótnie kto ma rację.

Jano wystarczyło zapytać  Rafała czym lata i nie byłoby teorii tankowania modelu raz na cały dzień latania, jego model na lot wypali około 0.7 l. wiem bo latam takim samym modelem, myślę że ta kulka ( powiedzmy ) ubawiła Rafała właśnie z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.