Skocz do zawartości

„Zbieg okoliczności”


.bercik.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No Sylwek, teraz to będzie festiwal wspomnień. Nie mam co prawda takiego historycznego plakatu, ale zdjęcia z tych zawodów mam. Poznajesz tych młodych ludzi jeszcze bez zarostu i siwych włosów? :D

Plakat wypisywany ręcznie, bez żadnych szablonów. Dzisiaj ze świecą szukać ludzi, którzy jeszcze potrafią pisać odręcznie :rolleyes:

Krzysztof ,pamiętam doskonale. Rok 1984.Oczywiście poznaję . Z wymienionych powyżej jest tam jeszcze Kuba Haszczyński z Żyrardowa, latający do dziś w F2B. Niedawno spotkałem na któryś MŚ czy ME Vitasa  Vasilauskasa z Litwy ( nie wiem czy dobrze napisałem) . Wspominaliśmy dawne zawody w Ełku. W tamtym okresie najlepiej organizowane zawody w F2B.  a tak przy okazji skoro kilku kolegów buduje Akrobatki może wzorem sympatyków Wicherków ktoś podjął by się  zorganizowania zlotu sympatyków latania na uwięzi Akrobatkami?

Pozdrawiam 

Sylwek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No tak , a ja zbudowałem Perkoza a miałem w planach właśnie Akrobatka ale nie znalazłem normalnych planów a w łapy wpadł mi zestaw Perkoza. Czy będzie tylu chętnych do latania na uwięzi ? Chyba tak. Moi jeszcze starsi koledzy patrzą na mnie z niedowierzaniem że po tylu latach latania RC  "wypasionymi gigantami" buduję patyczaki na drutach i modele starodawne jak Playboy. Ale pod koniec dnia lotnego modelami RC wyciągam takiego historyka, odpalam samozapłona i już nikt nie lata tylko podziwia , wącha i wspomina dawne czasy, bo niestety teraźniejszość w postaci różnych tzw. gotowych technologii nie oferuje takich atrakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

ja chętnie przyjadę. Może zabiorę dwóch młodych adeptów latania na uwięzi. Jak na razie  muszę skończyć trochę większy model i potem ruszę z budową akrobatka.

Pozdrawiam wszystkich świątecznie.

 

POL-2503

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modeli na uwięzi pozostał tylko jeden.Wisiał na ścianie w piwnicy dziurawy i zakurzony dlatego postanowiłem

go nieco odświeżyć.Model własnego pomysłu choć podobny można było kupić w zestawie.

To nie jakiś tam akrobat ale zwykłe latadełko na sznurkach.

 

Rozpiętość - 760 mm

Długość -      470 mm

Waga -          400 g

Silnik -           MK-16

Śmigło -         8x4

Atak wygląda ten wynalazek.

post-12393-0-40811600-1459166457_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny modelik. Zapinaj linki i daj mu polatać ☺.

Sylwek oczywiście zapraszam z wielką przyjemnością do nas. Tor jest za mały na duże F2B ale małymi modelami spokojnie polatamy.

Ja również mam w budowie duży model pod spalinowy silnik niestety. Skończę go bo szkoda wyrzucać a na elektro zbieram fundusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paliwem do samozapłonów jest problem w zasadzie nie osiągalne.Jakiś czas temu udało mi się załatwić małą buteleczkę eteru

z tego zrobię około 0,5 litra paliwa.To mi wystarczy aby sobie przypomnieć jak się lata na uwiezi.

Silnik który jest w modelu zanim poszedł do pudełka był sprawny więc mam nadzieję że i teraz odpali jak za dawnych lat.

Czasami w szpitalach eter gdzieś się jeszcze uchował warto pytać zwłaszcza jak się ma kogoś znajomego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaproszenie.

Jak to mówią, lata temu często u was bywałem i wiem ze macie dobre warunki do latania.Na pewno przyjadę w terminie 2016-07-01- 2016-07-03 o ile data

zawodów się nie zmieni.Ale tym razem jako obserwator. 

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam prośbę do sympatyków i wyznawców modeli na uwięzi. Jestem "zielonym" w temacie budowy modeli. Dlatego chciałem spróbować swoich sił w budowie prostego, szkolnego modelu uwięziówki. Najlepiej jakby był to model pod silnik 2,5cm gdyż taki już posiadam, Przeszukałem forum i niestety bardzo często w tematach brak jest już zdjęć z racji długiego czasu jaki minął od ich założenia. Jedynie napotkałem na plany modelu TAJFUN który jeśli dobrze rozczytałem posiada skrzydła wycinane ze styropianu - i tu problem bo nie posiadam wycinarki. Może lepszym wyjściem byłby plan modelu ze skrzydłami konstrukcyjnymi - oczywiście prosty dla nowicjusza - bardziej klasyczny. Dodam, że manualnie jestem sprawny, zaplecze narzędziowe posiadam i prace ręczne nie są mi obce. Tak więc proszę Was o plany, porady, dobre słowo lub wskazanie kierunku gdzie szukać informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podrzucenie tematu. Jako zielonemu spodobał mi się Twój projekt z obrazka: prosty i łatwy w budowie. Jedyna trudność to wyprofilowanie skrzydeł - CDR ;) Silnik 2,5cm będzie za duży do tej konstrukcji?

 

PS. Mógłbyś podać podstawowe wymiary elementów tego prostego Rodeo?

post-19031-0-92099500-1465290235_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.