Skocz do zawartości

Toto-2 i KFm-3 ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Jerzy Markiton

Nie !

-------------

Silnik z kv 1450 jest typowo pod 3s. Śmigło do tego silnika też pod 3s. Jak się to zachowa na 2s  - mogę tylko spekulować. Coś można się poratować zwiększając średnicę śmigła. Ale czy to będzie wystarczające do powiększonego modelu ? Nie mam pojęcia. Każdemu co innego wystarcza. Jak się wyrobisz w 300 - 350g to będziesz miał nadmiar mocy. Jak będzie to miało masę 800 - 1000g - to będzie więcej niż cieniutko.... Ale też poleci.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co Darek napisał wynika że belki o kwadratowym przekroju są o 1.5 raza wytrzymalsze ( i cięższe ) niż belka o przekroju prostokąta.

 

Bardzo uogólniłeś. Odniosłem się do konkretnego przypadku. Napisałem, że belka 6x6 będzie 1,5x wytrzymalsza niż 6x4 i tak jest w istocie. Zarówno wymiary jak i przekrój są tu bardzo istotne. Jeśli weźmiemy pod uwagę belkę 6x4 i "kwadratową" belkę 4x4 to ta pierwsza będzie wytrzymalsza, a nie ta druga "kwadratowa" (nawet jak ta pierwsza będzie "na płasko"). Po prostu przy tym samym przekroju (mierzonym w mm2) belka prostokątna "na sztorc" będzie wytrzymalsza od "kwadratowej" belki o tym samym przekroju, a ta z kolei będzie wytrzymalsza od belki prostokątnej "na płasko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru śmigła : "Recommended Prop: 9"x5" for 2S or 8"x4" for 3S". To informacja ze jakiegoś sklepu. Zazwyczaj większe Kv=mniejsze śmigło, większy skok śmigła, co daje większą prędkość. Natomiast mniejsze Kv przy większym śmigle i mniejszym skoku to większy ciąg. 

 

Jedno pytanie, do  Twojego posta - masz tylko jedno śmigło (to 8x4, o którym piszesz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze bedzie 8x4 ale najlepiej by było jak byś zastosował śmiglo składane ;) a wszystko wyjdzie w czsie uzytkowania które najlepsze ;) ale zastosuj pakiet 3 S do tego silnika ;) na 2 S bedzie strasznie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten silnik (b2208-14) będzie za słaby. W oryginale model ważył ok.750 gram.  A jak chcesz powiększać go o te 10 % to waga jeszcze nieco wzrośnie. Emax CF 2812 o którym pisałeś na początku da większy ciąg. Jeżeli planujesz 2s to polecam emax 2210/20 z śmigłem 10x4.7. Modelu 600 gram nawet nie musiałem wyrzucać, sam wyrywał sie z ręki przy 90% obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.