Skocz do zawartości

Wyciągarka do szybowca 5m


Bubus1940
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję projektu wyciągarki do szybowca o rozpietości 5m waga ok 6kg. Wyciągarka musi mieć możliwość regulacji siły naciągu. Jeżeli ktoś mógłby udostępnić taki projekt to bardzo bym był wdzięczny. Ewentualnie może ktoś ma do sprzedania wyciągarkę?. Początkowo miałem zamiar włożyć do tego modelu napęd elektryczny, ale po wstępnych obliczeniach koszty okazały się za duże w związku z powyższym zrezygnowałem z tego pomysłu. Holowanie za pomocą innego samolotu też odpada gdyż wolałbym być niezależny, zresztą w mojej okolicy nikt nie dysponuję na tyle mocnym samolotem.

Grzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chodzi mi o to, żeby linka była napięta podczas wyciągania cały czas tak samo. Nie miałem nigdy do czynienia z wyciągarkami i może przesadzam z tym naciągiem, ale wolę założyć temat i poczytać parę wypowiedzi zanim zacznę cokolwiek robić. Najbardziej interesuje mnie to jaki silnik należy zastosować. Jaka powinna być średnica bębna. Jaka średnica linki, oraz czy nalęży zastosować sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.