Skocz do zawartości

Asw 28 FlyFly Hobby


maniekkmp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój drugi model ASW-28 (piękny kadłub w kształcie łezki)

Model kupiłem z myślą o skrzydłach, ale była okazja ;]

Standardowo model doznał kontuzji gdzie producent nie postarał się o wzmocnienie ;]

lecz powoli się naprawia.

Marku, jako jedyny w tym temacie masz szybowca. Ile dołożyłeś ołowiu przy nosku? Tam widzę tochę kształtek, ale nie wiem jakich.

Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Marku, jako jedyny w tym temacie masz szybowca. Ile dołożyłeś ołowiu przy nosku? Tam widzę tochę kształtek, ale nie wiem jakich.

Dziekuję

 

Witaj.

Mirku ;] tak ma to być jako szybowiec, lecz jeszcze nim nie latałem, bo kupiłem z pękniętym kadłubem, dopiero jestem w trakcie naprawy.

Ołowiu nie sprawdzałem, ani wyważenia, dopiero jak pomaluje i doprowadzę go do ładu to będę się bawił w wyważanie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze jedno pytanie laika !! ASW 28 lata pięknie , zaczynam ( czuć termikę )  robi to co od niego oczekuję. nieźle kręci pętle, jednak próby wykonania beczki -to porażka. Sądzę że Ja po prostu nie wiem jak wykonać tę figurę. Proszę o podpowiedź ? Jak wychylić drążki  by wyszła poprawna beczka., no w miarę poprawna - bo to co wyczyniam na razie to TANIEC ŚWIĘTEGO WITA . No chyba że ten model z HK nie jest w stanie tego wykonać poprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie ten . A ugięcie skrzydeł jak dla mnie _laika _ w szybownictwie - raczej niezbyt duże. No ale nie szaleję nim na razie zbytnio..Przyznaje że szybowanie  nawet takim chińczykiem sprawia mi więcej radości niż latanie "zwykłymi " elektrykami..Choć one też mają swój urok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość naszych modeli to chińczyki. Ja na przykład bardzo miło wspominam model Pelikana (czyli FMS) - FOX o rozpiętości 2300mm. Latało to super, jak na chwilę, gdy go użytkowałem. Dziś, posiadając ASW28 z FlyFly, a wcześniej mając ASK21 z FlyFly stwierdzam, że Pelikan jednak był za miękki w locie i za bardzo się uginał przy większych przeciążeniach. Pewnie jak kupię jeszcze lepszy model to posiadany ASW28 będzie słaby, niestabilny czy jakiś taki blee. 

 

Tak to już jest... :)

 

A co rozumiesz przez "zwykły elektryk" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry pomyłka . W czasie wysyłania posta wyłączyli prad -nie wiedziałem czy zdołałem go wysłać


Pisząc "elektryk"miałem na mysli posiadane modele -czyli trenerki : M-400 (cudo do nauki podstawowego latania)

M-500 też trenerek tylko już z klapami.  Magnum FFF

1/16 makiet ( tak to określam na własny użytek -bo to depron i EPP)   Foker DR-1  i Dromader PZL - 23.

Wszystko fajnie lata (lub latało -bo Magnum się skasował na drzewie którego jakoś nie zauważyłem) NO ale to są loty które trwają przez około 9-14 minut ,zależy od wielkości baterii i wielkości modelu. Największy Dromader to 1400 rozpiętości skrzydeł i najdalej jak nim odleciałem to około 200 góra 250 metrów a już ASW to prawie 2600 mm rozpiętości i latam nim o wiele dalej i wyżej Sądzę że osiągana wysokość będzie  okolicach 200 - 250 m a odległość jaką  zmierzyliśmy z kolegą za pomocą samochodu  na lotnisku to na pewno 600 metrów ,choć już w pewnych ustawieniach ginął mi na kilka chwil z oczu.

Zapomniałem dopisać że te elektryki to albo "tartaki"  albo własnoręczne wycinanki z depronu. ASW 28 to pierwszy zakupiony "gotowy" model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś miesiąc temu napisałem że (zaczynam czuć termikę ) i to w.g ks. Twardowskiego był to 3 stopien prawdy - czyli -gówno prawda. W sobotę pojechałem na lotnisko wczesniej niż zwykle -czyli ok. 13.oo wiało nieżle - i po raz pierwszy złapałem prawdziwy komin. wyniosło mi model na taka wysokość że aż strach nie mówiąc że uciekał ode mnie z szybkością zatrważająca dla mnie, po kilkunastu okrążeniach jak już prawie traciłem z modelem kontakt wzrokowy skierowałem go na siebie i spokojnie wrócił do (domu ) Nie podejrzewałem że gotowiec zrobiony przez żółtych przyjaciół takie cos potrafi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Model bardzo ładnie nabiera prędkości, a z prędkością można spokojnie wykręcić beczkę czy pętlę :)

 

Cześć Paweł,  to jest ASW 28 od Fly Fly Hobby? Jeszcze pytanko , ... jakiej kamerki użyłeś w modelu  do filmu  ? 

 

 Pozdrawiam - Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,   

 mam pytanko, ... udało mi się kupić ASW-28 z FF-Hobby , szykuję go na ten sezon  i  czy mógłbyś mi podpowiedzieć jak mocowałeś winglety do końcówek skrzydeł, bo jest tam w tych wingletach laminatowych jakiś wkręt i po wkręceniu "lata" to wszystko i jakoś niepewnie się to trzyma . Czy kleiłeś na stałe   , czy masz to w wersji demontowalnej , ... i jeszcze jedno, ... czy bawić się w przeróbki aby to dopasować do końcowego profilu, czy takie "niespasowane" ma być  ?  ;-)   

 

 Pozdrawiam - Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.