Skocz do zawartości

MiG-23 EDF z planami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosuj serwo cyfrowe, można je zaprogramować  w rewersie i nie potrzeba wtedy 2 kanałów, możesz dwa serwa podpiąć w jeden kanał na kablu Y. Ja tak robię na sterach wysokości bo nie mam wszystkomającej aparatury i wtedy mam po serwie na polówkę wysokości i nie muszę na to zużyć 2 kanałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwinąłem model i zaczynam go sklejać.

Dzisiaj był owocny dzień.

Metoda dla mnie klasyczna, czyli ala mały modelarz.

IMGP9207.JPG

Wręgi są z climaporu 7mm jak i skrzydła, całkiem fajny materiał. Pokrycie głównie będzie z depronu 6mm. Te dwa przednie segmenty bedą z 3mm depronu. Średnica czubka to ledwie 28mm.

Tutaj widać zwężenie kadłuba z uwagi na wloty które wchodzą w kadłub

IMGP9212.JPG

I z wklejoną płaska płytką

IMGP9221.JPG

 

Popracowałem tez trochę nad skrzydłem. Zrobiłem kieszonki na serwa, klapy przednie i tylne. Między ruchome cześci skrzydła dałem celofan w nadzieji zwiększenia poślizgu.

IMGP9223.JPG

Na dziś koniec pracy, wyglada tak.

IMGP9222.JPG

I kadłub z bliska.

IMGP9220.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny owocny dzień w modelarni. Dzisiaj skupiłem się na kadłubie.

Tak wygląda podskrzydłowa część kadłuba.

IMGP9233.JPG

Trochę przeliczyłem się z wymiarami, konkretnie z grubością skrzydła i  nie zmieścił się cały tunel dla edf. Brakujący kawałek wydrążę w dolnej części skrzydła, powinno styknąć.

 

Tylna cześć jeszcze nie owinięta

IMGP9244.JPG

Kadłub w całości

IMGP9246.JPG

 

I z przyłożonym skrzydłem

IMGP9241.JPG

 

Od spodu nakleiłem paski depronu, będę je szlifował na okrągło.

IMGP9245.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczyłem środek ciężkości

Przechwytywanie%2Bw%2Btrybie%2Bpe%25C5%2

i poszedłem rzucać. Rzucałem z kolan, z większej wysokości się nie odważyłem :) ale obliczony SC okazał się być prawie idealny. Musiałem zdjąć ciężarek z ogona aby ładnie ślizgiem lądował na trawie. Doświadczalny środek ciężkości okazał się 0,5 cm bardziej z przodu.

IMGP9272.JPG

 

No ale w związku z tym mam teraz dylemat gdzie rozłożyć EDF pakiet i regulator. Bo o ile EDF to tam by miał dobre miejsce to pakietu nie mam gdzie wstawić bo tam jest dolot.

IMGP9280.JPG


Pojawiła się koncepcja by pakiet włożyć w dodatkowy zbiornik paliwa.

Przechwytywanie%2Bw%2Btrybie%2Bpe%25C5%2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga koncepcja, dzieki Sławek,  to przebudowanie dolotu w kadłubie.

mig-23nowytunel.jpg

Wtedy pakiet będzie między tunelami, muszę to dokładnie pomierzyć.


Coś mi tak nie pasowało jak oglądałem zdjęcia MiG-23 i mojego modelu.

Szybki quiz z gatunku znajdź rożnicę
mig23_04.jpg

 

mig23_05plus100mm.jpg

 

Ech, jak się człowiek spieszy to potem musi poprawiać ;)

Dobrze, że teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma chętnych do zgadywania.

Skrzydło! Skrzydło przestawiłem! Szok, Gdzieś w procesie projektowania skrzydło uciekło mi aż o 10cm do tyłu.

Dlatego sylwetka coś mi nie pasowała. Dobrze, że to teraz zauważyłem, łatwo poprawić.

W związku z tym musiałem jeszcze raz go porzucać pustego dla sprawdzenia SC, które oczywiście wypada w innym miejscu teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma chętnych do zgadywania.

Skrzydło! Skrzydło przestawiłem! Szok, Gdzieś w procesie projektowania skrzydło uciekło mi aż o 10cm do tyłu.

Dlatego sylwetka coś mi nie pasowała. Dobrze, że to teraz zauważyłem, łatwo poprawić.

W związku z tym musiałem jeszcze raz go porzucać pustego dla sprawdzenia SC, które oczywiście wypada w innym miejscu teraz.

 

Ja zauważyłem, że znacznie powiększyłeś powierzchnię skrzydeł! Gdyby nie pojedynczy statecznik pionowy to myślałbym, że to "Kocur" F-14  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ,pamiętaj że  w tym programie by wyliczyć SC dla układu kaczki trzeba wymiar odległości statecznika od skrzydła wstawić z wartością "minus"

 

A ja się zastanawiam jak Robert wykona dolną  brzechwę stabilizującą.

W migu była składana do startu i lądowania.....a tu będzie elementem dosyć urazowym .

Radziłem mu wykonać to z pianki EVA - zalety epp  a wygląd depronu ,  ale skąd dorwać taki kawałeczek tej pianki ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odsuwasz płat (nie skrzydło) od statecznika to zwiększasz ramię statecznika.

A to w takim razie przepraszam :) zgadłeś. Nie zakumałem Twojej terminologi skojarzyło mi się z rozpiętością stateczników.

 

Ja zauważyłem, że znacznie powiększyłeś powierzchnię skrzydeł! Gdyby nie pojedynczy statecznik pionowy to myślałbym, że to "Kocur" F-14  ;)

Moja zasada: powierzchni skrzydła nigdy za mało. Zawsze powiększam trochę po rozpiętości, trochę po cięciwie, ale tak aby nadal było to rozpoznawalne na pierwszy rzut oka co buduję. Z przesuniętym skrzydłem faktycznie bardziej przypominał Tomcata niż 23go.

 

Widzę, że masz ciekawy program do wyliczania środka ciężkości.

Zastanawiam się czy wyliczył by tez poprawny środek dla ATR.

Co prawda mam już wyznaczony ale dla sprawdzenia mógłbyś pożyczyć :P

W Twoim ATR środek ciężkości na oko to powinien być przed skrzydłem. W zależności od nośności canarda bliżej lub dalej od niego. Także zwracaj uwagę na wagę na ogonie. U mnie program wyliczył plus minus dobrze, Po rzutach pustym modelem skorygowałem to o dwa centymetry, ale tez nie przykładałem się zbytnio do dokładnego zwymiarowania w programie.

 

 

A ja się zastanawiam jak Robert wykona dolną  brzechwę stabilizującą.

W migu była składana do startu i lądowania.....a tu będzie elementem dosyć urazowym .

Radziłem mu wykonać to z pianki EVA - zalety epp  a wygląd depronu ,  ale skąd dorwać taki kawałeczek tej pianki ... 

 

Z kapcia choćby, puzzli dla dzieci albo karimaty z fitnesa. Jeszcze nie wiem jaka będzie i z czego. W su-22 mam z twardej balsy i daje radę. Myślałem o składanym, jak w oryginale, ale przy lądowaniu w trawie chyba nie będzie różnicy jak zahaczy, w pionie czy poziomie. Może lepiej na magnesach, najwyżej się odczepi jak zbiorniki w moim Jaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.