Skocz do zawartości

RunCam HD - tańszy "pogromca" Mobiusa?


Y/F-22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Skuszony ceną, filmami i tak po prostu kupiłem sobie RunCam'a HD. Szukałem czegoś tańszego do quada. Brelok 808#16 mnie nie satysfakcjonował, używanych Mobiusów praktycznie w Polsce nie ma a reszta kamer to klocki pokroju SJ4000 tzn. klocki może nie ale do małego quada 280 raczej zbyt duże.Kamera a'la Mobius ale około 100 zł tańsza od Wide Angle a również 120 stopni. Z przesyłką rejestrowaną wyszła mnie 210 zł czyli bardzo korzystnie.

 

 

Jak tylko przyjdzie to dam znać i zrobię testy ;) Ktoś miał już styczność z nią?

 

http://shop.runcam.com/runcam-hd/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak widać z nagrania w porównaniu z Mobiusem d...py nie urywa, ale jeśli 100 zł tańsza to jakościowo rewelacja. Daj znać co i jak i jakieś sample nagrań jak już dotrze. Swoją drogą 808#16 V3 nie odbiega od Mobiusa, ale nie wypowiadam się na temat awaryjności bo na V2 bardzo się zawiodłem a V3 dopiero testuję  ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią, że wolą RunCama (szczątkowe opinie) po pierwszych paru testach jakie wykonali. Dlatego się skusiłem. Kolorki jakby takie żywsze ma w porównaniu do Mobiusa - zobaczymy co można ustawić w programie, chyba dostanę płytkę do niej z softem. Chciałem mieć 1920 rozdzielczość, z tych lepszych to przerobiłem breloki 808#16 i 808#16 v2, żaden mnie nie zachwycił. No i 720p a różnicy w cenie niecałe 50 zł (brelok v3 na BG kosztuje 163 zł). Zresztą do keychainów nigdy przekonany nie byłem, wszystkie możliwe rozbierałem i oglądałem a v2 poszedł z dymem gdy testowaliśmy go na monitorku FPV. Dla mnie RunCam to idealna alternatywa, cena akuratna a kto wie, jakość może być praktycznie taka sama jak w Mobiusie. Zależy na co kto patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolorki jakby takie żywsze ma w porównaniu do Mobiusa" 

 

Może i tak, Mobius ma bardziej zimne barwy, ale z filmu, który podesłałeś ostrość i rozdzielczość oddalonych obiektów (trawa, krzaki itp.) jednak przemawia na Mobiusa. Są to jednak znikome różnice i jeśli taka różnica ceny to też bym się nie zastanawiał. Wracając do 808#16 ... dwie mi padły (V2) w ten sam sposób. Zaczęły się wyłączać od byle wstrząsu, nawet od wibracji od silnika. Obecnie V3 się sprawuje, ale mam do niej bardzo ograniczone zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimbalik trzymający w osi pitch już zrobiłem, quada w przód-tył najbardziej pochylam więc stabilizacja kamery w tej osi mi wystarczy. Na serwie 5 gram, zobaczymy jak się sprawdzi to budżetowe rozwiązanie. Teraz czekać, liczę, że tak 12 dni .... dopłaciłem 2,99 dolarów do przesyłki na pewno rejestrowanej, darmowa była mi niewiadoma i nie chciałem ryzykować, na pakiet nierejestrowany z BG czekam już 26 dzień (a reszta paczek doszła po 12-14 dniach). Ciekaw jestem możliwości programu do ustawiania oraz jakości zdjęć. W ogóle to zamówiłem spontanicznie niewiele o niej czytając, zdałem się na instynkt. Jeśli jakość będzie zbliżona do Mobiusa to będę bardzo zadowolony.

 

Tutaj program do jej obsługi : http://www.runcam.com/download.html

 

Wygląda całkiem całkiem ok.

 

Ciekawe kiedy pojawi się na allegro, może zapoczątkowałem nowy szał B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku a testowałeś 808 w modelu spalinowym? Ciekaw jestem jak sobie radzi z drganiami. Moje doświadczenie z kamerkami jest prawie zerowe. Miałem FlyCam one 2 ale na spalinowym była porażka. A, że tak powiem pofilmowało by się trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłali ;) i numer trackingowy jest czyli polecam dopłacić 2,99 dolarów do przesyłki rejestrowanej.

 

Wgl. mam pytanie tak przy okazji, kupiłem na BG pakiet za 6 dych i dopłaciłem do rejestrowanej (też grosze, 6 zł) ale sprawa nie tyczy się opłat a tego, że tracking mam ze ... Szwecji? Zamówiłem z "CN warehouse".

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RE986008555SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera od wczoraj wieczór jest w Warszawie, byle szybko puścili ją dalej.Tylko dlaczego paczki zamówione niby z Chin ... a przynajmniej pakiet bo z BG ... lecą z Holandii i Szwecji? W BG raczej na pewno miałem zaznaczony magazyn chiński w koszyku. Kapkę mnie to dziwi, ktoś wie dlaczego taka technika wysyłki zapanowała? Pakiet od paru ładnych dni ... a nie wiem czy już nie z tydzień ... stoi w trackingu z niezmienną informacją. http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RE986008555SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka leci z Chin. Wysyłka jest realizowana przez Holenderska (najszybsza) i Szwedzka (chyba najwolniejsza) poczta.

Po co zakładać drugi temat o tej kamerce? wystarczyło spojrzeć 2 tematy niżej, niestety lenistwo na tym forum wygrywa.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/52951-runcam-hd-alternatywa-dla-mobiusa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, trochę mnie zgubił ten tracking bo jeszcze takiego nie miałem.. To będzie inbox najprawdopodobniej w formie filmu, recenzja, zdjęcia, opinia ... więc sobie założyłem temat, żadne lenistwo, poprzedni doskonale widziałem. Tamten temat nie wiążę się z bezpośrednim użytkowaniem tej kamery więc tak w sumie to powinien być w ciekawe oferty bądź filmy modelarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.