Skocz do zawartości

Fieseler Fi 156 " Storch " 33% - 5 metrów rozpiętości


Iras 11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten na filmie taki mało "storchowaty" :)

Jutro poszukam fotki oryginału. Poniżej kilka informacji https://www.dropbox.com/s/so4dnwlb623c80w/aircraft_profile_228_-_fieseler_fi156_storch.pdf?dl=0

Zresztą model piękny i gratuluję Irkowi, troszkę zazdroszczę :) a powiem że też marzy mi Storch.

Mariusz robię ten model dokładnie według planów udostępnionych przez Paolo i nawet patrząc dokładnie na zdjęcia na jego stronie modeli storcha to każdy ma inaczej zrobione statecznikimówię o wersjach rozmiarowych , 3 metrowy ma inaczej 4 metrowy inaczej a ja mam 5 metrowy więc wypada żeby miał inaczej z resztą to półmakieta i raczej model jak samolot więc i stery przypuszczam ma inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku,

zdradzę małą tajemnicę :) mam w swoich zapasach storcha esm pod silnik 30 cm benzyna, czeka na złożenie, może kiedyś za parę lat. Dużo o nim czytałem, byłem oglądać oryginał :) po prostu model z historią. Dlatego strasznie się cieszę że już masz tak zaawansowany model. Życzę aby miał dobre właściwości lotne zblizone do oryginału. Oby udało sie Tobie dobrze zrobić sloty i ich umiejscowienie. Tzn wlot do wylotu (wielkość szczeliny) była ok 2 do 1. Chętnie bym był podczas oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku,

zdradzę małą tajemnicę :) mam w swoich zapasach storcha esm pod silnik 30 cm benzyna, czeka na złożenie, może kiedyś za parę lat. Dużo o nim czytałem, byłem oglądać oryginał :) po prostu model z historią. Dlatego strasznie się cieszę że już masz tak zaawansowany model. Życzę aby miał dobre właściwości lotne zblizone do oryginału. Oby udało sie Tobie dobrze zrobić sloty i ich umiejscowienie. Tzn wlot do wylotu (wielkość szczeliny) była ok 2 do 1. Chętnie bym był podczas oblotu.

No sloty mam już zrobione trochę pracy mnie kosztowały wiedząc że jak je sp..... to będzie problem z lataniem ale i tak dopiero przy oblocie będzie wiadomo co poszło nie tak lub odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek, jak sloty będziesz miał dobrze wklejone, to model odwdzięczy się świetnym trzymaniem w powietrzu. Model , którym latałem, miał idealnie wklejone. Trzymał się w powietrzu , w ciasnych, niskich zakrętach, jak przyklejony. Żadnych objawów ześlizgów. Świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje wspaniały model! Może trochę późno ale jeśli by była taka potrzeba to mam "pod domem" oryginał Storcha - w Flygvapenmuseum jest jeden egzemplarz używany kiedyś w Szwecji. Mogę zrobić jakieś zdjęcia wg potrzeb, coś zmierzyć, itd. Storch jest wyeksponowany na ziemi, ma złożone skrzydła, niczym nieograniczony dostęp.

 

To samo dotyczy innych samolotów w muzeum - jakby coś to chętnie pomogę :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas na "lotnisku" w Malmö wyladowal gosciu Storchem w skali 3/4 ( chyba jakis jugolski KIT  z tego co opowiadal ) . Na tych fotkach ladowanie sie pieknie udalo , ale chyba ze dwa tygodnie pozniej  za szybko podszedl do ladowania i zahaczyl kolem o wysoka trawe. polamal podwozie ITP. W kazdym razie nie odlecial juz od nas . Pomagalismy zaladowac zlozonego na ciezarowke. Oto fotki z pierwszego ladowania. 

 

 Znalazlem ; http://en.wikipedia.org/wiki/Slepcev_Storch

post-6937-0-31387600-1431036939_thumb.jpg

post-6937-0-60428000-1431037026_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.