Skocz do zawartości

Czy hexa musi być sześciokątem foremnym ?


ST43
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względów, nazwijmy je roboczo, 'innych' chciałbym odstąpić od równoramienności sześciokąta.

 

Czy znacząco odbije się to na stateczności ?

Kontrolerem miała by być Naza.

 

Poniżej mój schemat.

Z lewej matematycznie doskonały układ geometryczny

Z prawej mój planowany.

hexa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do tego typu układów najlepiej mieć możliwość konfigurowalny mikser aby odpowiednio dystrybuować moc na silniki. Coś takiego bez problemu można zrobić na AutoQuadzie.

Naza pewnie poleci ale będzie to dalekie od optymalnego sterowania ciągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie słuszna uwaga. Wtedy moment siły ciągu względem środka ciężkości (znajdującego się w centrum) będzie taki sam dla każdego ramienia.

 

Na szczęście taki układ już odrzuciłem, ze względu na warunki eksploatacyjne i rozmieszczenie komponentów na pokładzie. Będzie równomiernie.

 

Mimo wszystko uważam, że dywagacje wniosły coś do zagadnienia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno płytka KK2.1 cos takiego obsłuży. Trzeba tylko skonfigurować odległości silników od środka geometrii (nie środka ciężkości). Jak chcesz to mogę poszukać przykładów, które kiedyś analizowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie więc z innej paczki:

Jaki kontroler zamiast Nazy ?

 

Wymagał bym od niego możliwości konfiguracji, niezbyt skomplikowanej w miarę możliwości, aczkolwiek noga z elektroniki i fizyki nie jestem :)

Koszt... no wiadaomo, żebym hipotecznego nie musiał brać :)

Wodotrysków nie potrzebuję, ale jakieś programowanie drogi przelotu mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie więc z innej paczki:

Jaki kontroler zamiast Nazy ?

 

Wymagał bym od niego możliwości konfiguracji, niezbyt skomplikowanej w miarę możliwości, aczkolwiek noga z elektroniki i fizyki nie jestem :)

Koszt... no wiadaomo, żebym hipotecznego nie musiał brać :)

Wodotrysków nie potrzebuję, ale jakieś programowanie drogi przelotu mile widziane.

http://copter.ardupilot.com/

źródła oprogramowania są dostępne, więc jeśli wiesz jak programować - poradzisz sobie ze zmianą geometrii wirników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie więc z innej paczki:

Jaki kontroler zamiast Nazy ?

 

Wymagał bym od niego możliwości konfiguracji, niezbyt skomplikowanej w miarę możliwości, aczkolwiek noga z elektroniki i fizyki nie jestem :)

Koszt... no wiadaomo, żebym hipotecznego nie musiał brać :)

Wodotrysków nie potrzebuję, ale jakieś programowanie drogi przelotu mile widziane.

 

już pisałem - AutoQuad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.