Skocz do zawartości

zakup nitrometanu. Braki na rynku.


alyan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia próbuję zakupić nitrometan (1,5L) no i mam problem bo nigdzie nie ma. W żadnym sklepie. Jak jest w ofercie i składam zamówienie to zaraz jest anulowane z powodu "że niedostępne".

I teraz zacząłem się zastanawiać czy coś mnie ominęło i czegoś nie wiem. Dyrektywa jakaś weszła albo zakaz jest ?

Może ktoś coś wie w tym temacie i się podzieli wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wiedza jest taka, że żyjemy w eurokołchozie, utrzymując tony darmozjadów z Brukseli, którzy ciągle usiłują udowodnić, że są nam do życia potrzebni i wypisują kolejne tony głupot, żeby żyło nam się łatwiej, bezpieczniej i bezmyślniej.

Ponieważ któremuś darmozjadowi do łba strzeliło ze nitrometan jest niebezpieczny to zakazał sprzedaży otwartej na terenie eurokołchozu.

Wiem że można zakupić nitrometan (w jednym ze sklepów modelarskich) tyle ze jest jakby import docelowy czyli z deklaracją użytkownika końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za sklep modelarski. Internetowy ? Inicjały chociaż.

Kiedyś aceton był sprzedawany z wymaganym oświadczeniem. No nie wiem jak to można pić ale widać trening czyni mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko w ramach ciekawostki i niekonsekwencji ustawodawstwa .. Jak są tacy troskliwi dla społeczeństwa to niech wódy zakażą bo od tego umiera najwięcej ludzi - przepitych, niewinnych pobitych przez tych pod wpływem lub przez pijanych kierowców itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO niczego nie da się zakazać : patrz prohibicja narkotyków i jej skutki/koszty - koszty edukacji przeciwnarkotykowej szacowane są na ok 5-10% kosztów związanych z ich zwalczaniem a skuteczność wielokrotnie wyższa.

Patrz post wyżej i odpowiedz sobie na pytanie kto był najbardziej przeciw zniesieniu prohibicji w stanach a potem pomyśl...

Po prostu głupota urzędników w połączeniu z ich chciwością na kasę nie ma sobie równych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprodukowanie litra etanolu kosztuje ok 2 zł, a jaka jest cena w sklepie to każdy wie....Podatki wielokrotnie przekraczają wartość,a żyje z nich nasz piękny kraj,więc im więcej będzie spożycia tym więcej kasy dostaną urzędasy i będą mogli spożytkować tak aby żyło się lepiej tylko komu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, podpinam się do tego tematu, gdyż też szukam nitrometanu- chcę dodać do paliwa z arctiglow, i wykorzystać w silniczku cox. Czy ktoś z szanownych Kolegów może już ma jakieś dane na temat możliwości zakupu nitrometanu? Pozdrawiam, Heniek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nowe przepisy EU,

możliwości zakupu czystego nitro od zeszłego roku ( maj 2014) już nie ma, sklepy wyprzedały zapasy.

Na Alledrogo tez pustki.......

W niektórych krajach j.w.  zakup paliwa pow 30 % nitro wymaga posiadania zezwolenia/ rejestracji.

Już 10 lat temu, jak w Niemczech kupowałem bańkę 10% Graupnera to sympatyczny pan w sklepie wpisał mnie do zeszytu:)

 

Witamy w ciekawych czasach.

 

Musisz użyć gotowego lub znaleźć jakieś 50-60% i uzyc jako dolewki . np Rapicon boat 60%

 

pozdro

JD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po  prostu teraz mamy wolność (od myślenia - myśli za nas urzędas), równość (wszyscy mamy takie samo g..no) i braterstwo (mamy płacić na importowanych nierobów).

Lenin i Stalin patrzą z góry i dostają ciężkiej q..wicy ze im się tak nie udało tak zniewolić europy jak ona sama siebie zniewoliła.

 

A kiedyś mówiono ze to komuna niewoliła ... jak to się człowiek całe życie uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do A10 to jego produkcja została na razie wstrzymana w związku z ''tym całym zamieszaniem i podwyżką cen'' - jeszcze tego nam brakowało, bo ostatnio się o nie pytałem, tak samo na każde paliwo 5%<nitro w tym sklepie. 

 

Wiem, że nie jest to odpowiedź na pytanie, ale też ciekawy fakt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.