Skocz do zawartości

THERMIK XXXL od Valentamodel


Konrad_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu na tym forum ceny modeli szybowców to jakieś tabu. Rozumiem, że na życzenie model może być wykonany w nieco inny sposób. Można jednak napisać, że mój kosztował tyle i tyle, ale zażyczyłem sobie to i tamto. Prosto i konkretnie, a nie bawić się w jakieś podchody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to delikatnie napisać. Na forum o takich kwotach się po prostu nie mówi z jeszcze jednego powodu. 

Fiskus nie śpi. :)  Cholera wie kto czyta to forum, po co mam się później tłumaczyć, może czyta to jakiś życzliwi któremu kiedyś przez przypadek nadepnąłem na odcisk i będzie później ...."uprzejmie donoszę". Jeśli producent na swojej stronie nie publikuje cen to ja też ich nie będę.

 

PS

Zapraszam na PW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, chcesz ceny to pisz do włąścicieli na prv a na pewno uzyskasz odpowiedż. Też nie wiem, czy chciałbym się chwalić, że wydałem na model z wyposażeniem np. 5500+250+1700+1200+100+420 = ca. 9.000pln sam bym się przeraził, gdybym sobie policzył :-)

 

[edit] ceny z sufitu, nie liczyłem tego konkretnego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, chcesz ceny to pisz do włąścicieli na prv a na pewno uzyskasz odpowiedż. Też nie wiem, czy chciałbym się chwalić, że wydałem na model z wyposażeniem np. 5500+250+1700+1200+100+420 = ca. 9.000pln sam bym się przeraził, gdybym sobie policzył :-)

 

[edit] ceny z sufitu, nie liczyłem tego konkretnego modelu

O o o o !! właśnie to miałem na myśli.

 

PS. 

Darek uwierz mi, że zawiść ludzka nie zna granic. Na PW wszystko Ci napisze tak jak Pawłowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak pytamy to nie chcemy wiedzieć czy jakość spotyka się z ceną. Dlatego nie kupuję modeli od Niemców po 1500 Eur bo mam lepsze od Czechów  za niższą cenę i zna się rynek.

A i inne firmy tez przesadzają z cenami no za Pike też się płaci niewiarygodnie dużo. Frystyler też przesada.

2K Eur bym nie dał za Thermika, ale 1K Eur już tak.

W tym przedziale cenowym (1KEur) jest wiele fajnych modeli i od Witka S i od innych producentów.

Więc, kto pyta nie błądzi i kupuje ...

Zresztą nie wiem skąd się przyjęło że to nieładnie pytać o cenę.

Jak za dużo nie kupuję, a jak uważam że na rynku jest coś lepszego za tą cenę idę do innego producenta.

Przecież to sklep heh a nie sprzedaż pod stołem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko myślę, że trochę przesadzacie. Skoro "chwalicie" się nowym modelem to i tak każdy zainteresowany będzie wiedział ile mniej więcej kasy na ten model wydaliście. Wystarczy wpisać choćby właściwe hasło w Google i orientacyjnie wszystko wiadomo. Tyle tylko, że ja będąc zainteresowany kupnem tego modelu chętnie poznałbym jego dokładną cenę.

Oczywiście jest to tylko moje zdanie i faktycznie przy droższych modelach rozumiem takie podejście. Jednak nawet przy modelach względnie tanich na forum temat cen jest tematem tabu. Stad generalnie poruszyłem tę kwestię. 

Więcej nie zaśmiecam tego wątku kwestiami cen, czekam na postępy prac i opinie po oblotach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaręczam, że niektóre czytają :) dobre modele sporo kosztują więc trzeba najpierw samego siebie przekonać że taki wydatek ma sens. Np. nie zostałem pilotem choć zawsze o tym marzyłem, nie zapłaciłem za szkolenie i latanie kilkunastu tysięcy pln więc zostanę pilotem fajnego modelu, który wielkością zbliża się do prawdziwego szybowca i wymaga podobnych procedur przeglądu technicznego, przed startem, dobrego wyszkolenia, uwagi w locie, itp. Zawsze to jakaś namiastka prawdziwego latania :ph34r: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do uzbrajania modelu to po nadgonieniu zaległości w pracy zawodowej mogłem się zająć przyjemnymi rzeczami czyli składanie modelu.

 

Postanowiłem zająć się dziś ustawieniem kąta statecznika poziomego.

Z forum niemieckiego http://www.rc-network.de/ na 50 stronie wątku zapożyczyłem poniższy obrazek usera WigiWare i na podstawie tych założeń ustawić statecznik w swoim modelu. 

Unbenannt1.jpg

 

Samo regulowanie długości dźwigni jest w tym przypadku dość upierdliwe. Po pierwsze snap kulowy oraz klasyczny musiałem wybrać jak najmniejsze, a i tak w kulowym musiałem uciąć 1/2 gwintu żeby oba się zmieściły. Niestety nadal jest ciut za długo ponieważ w górę statecznik wychyla się o 20% więcej niż w dół. (tzn. jak ciągnę to jest więcej niż jak oddaję). Na razie musi tak zostać bo regulacja jest strasznie upierdliwa. Poniżej jak to sobie wykombinowałem.

 

50.jpg

51.jpg

52.jpg

 

Zabrałem się przede wszystkim do umocowania kadłuba tak aby mi się nie przesuwał w czasie ustawiania statecznika.

60.jpg

61.jpg

 

Teraz cała misja zależeć miała od prawidłowego wypoziomowania deski na której leżał kadłub oraz prawidłowym ustawieniem kadłuba żeby osiągnąć te 1,50  Nie powiem że główkowałem kilka dni jak to prawidłowo zrobić, aż na chwilę kolega Alzheimer postanowił dać mi szansę. No i sobie przypomniałem że dawno, dawno temu kupiłem po coś takie urządzonko. Przez te 4 lata się kurde zastanawiałem na chusteczkę to kupiłem, aż do dziś :). No właśnie po to kupiłem żebym dziś bez stersowo mógł ustawić prawidłowo Thermika.

No ale radości była tylko chwila jak się okazało że ktoś mnie kłamie jak psa. :( Trzy poziomice i każda pokazuje coś innego. I jak to człowieku pracować jak idzie o 0,1-0,2 stopnia.

 

62.jpg

63.jpg

Różnica między elektroniczną poziomicą a manualną to około 0,20  Postanowiłem się tym nie przejmować i wszystkie kąty ustawić według tej elektronicznej. 

63.jpg

64.jpg

65.1.jpg

65.jpg

67.jpg

66.jpg

 

Niestety ta elektroniczna poziomica ma jedną wadę. Cały czas wynik waha się o 0,1 stopnia. Raz pokazuje że statecznik jest ustawiony na 0.0 a raz na 0.1 stopień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad odpuść sobie tą 1 dychę w stopniach.

Możesz sobie o to jedno ziarnko klikać trymerem podczas lotu i nie zauważysz różnicy.

Jakby to była jedna dziesiątka na wzniosie skrzydła, to bym się tym przejął, bo na końcu wyszło by kilka a może i kilkanaście milimetrów ale tutaj...

Śpij spokojnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do połączeń elektrycznych to goldy dolutowane do złączy 15  pin nie służą do elektryki tylko do mechaniki. Centrują złącza  i wzmacniają połączenie skrzydło kadłub, a pinów do wykonania połączeń  jest aż nadto.

Model jest naprawdę fajny :), trochę zazdraszczam w tym pozytywnym znaczeniu oczywiście :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj mija miesiąc jak wysłałem kilka maili do Valenta model w j. angielskim i czeskim - brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Dla mnie to porażka ponieważ zakupić model to jedno a czekać potem bliżej nieokreślony czas na części zamienne to druga, często ważniejsza sprawa. Tutaj nasi krajowi producenci wykazują lepsze podejście do klienta. Szkoda, że nie mieszakm bliżej Czeskiej Republiki to pojechałbym sobie pogadać zamiast wysyłać maile ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.