Skocz do zawartości

THERMIK XXXL od Valentamodel


Konrad_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Piotrze naprawdę jestem zdziwiony bo jak byłem to wyglądało na bardzo dobrze funkcjonującą firmę. Jedna osoba odpowiadała za kontakty z kupującymi a reszta za wykonanie modelu. 

Cóż adwokatem Valenty nie będę i powiem tylko że takie problemy z dogadaniem są dziwne i zniechęcające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jeżeli mają miesięczny urlop to wszystko tłumaczy :-) a może mam po prostu pecha, jeżeli tylko mnie się nie udało. Spróbuję dla sportu po wakacjach...

16.07 dzwoniłem w sprawie Twistera, Pani Mirka poprosiła bym napisał maila to mi wszystko poda (cenę, termin) - napisałem zaraz po skończeniu rozmowy i czekam... jedyne co dostałem to odpowiedź automaty o treści:

 

Dobry den,

 

máme dovolenou od 7.7.2015 do 14.7.2015 .

 

Guten Tag,

von 7.7. bis 14.7.2015 haben wir Urlaub.

Wir sind hier Am Mittwoch von 15.7.2015.

 

Hello,

from July 7, 2015 to July 14, 2015 we have holydays.

We'll be there from Wednesday, July 15, 2015.

 

Valentamodel

 

ale może coś popierniczyło im się z datami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie czekam. Tak jak pisałem, nie wyobrażam sobie później czekać na części zapasowe miesiącami jak coś rozbiję. I w taki oto sposób niektóre firmy po rozwinięciu działalności tracą zyski nie będąc przygotowane organizacyjnie na sukces ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I stał się cud. Dostałęm dzisiaj odpowiedź od producenta na moje pytanie dot. cen.

Zamieszam tutaj, może komuś się przyda. Przepraszam za zaśmiecanie tematu.

 

(edytowano początek maila zostawiając same ceny)

Cappuccino 460,0 €

Cappuccino uhlík D-Box 525,0 €

Cappuccino uhlík křídlo 575,0 €

Espresso standart 335,0 €

Espresso uhlík D-Box 365,0 €

Espresso uhlík křídlo 395,0 €

Cappuccino elektro plus 25,- EURO

Volcano € 499

Volcano D-Box € 575

Volcano křídlo uhlík € 635

Volcano elektro plus 10,- EUROI

 

Cena dostawy do Krakowa to 40,- EURO.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zapytałem ponieważ nie prosiłem o ceny specjalne a o standardowe i mam do czynienia z producentem posiadającym zakład a nie z domowym wytwórcą. który ceny dostosowuje osoby, która w danej chwili zadzwowni. Osobiście w tym przypadku podanie cen na naszym forum nie uważam za niestosowne. No chyba, że producent na swojej stronie internetowej napisałby, że dla różnych odbiorców stocuje różne ceny np. ze względu na region, zamawianą ilość, okres współpracy, itp. wtedy to co innego.

 

Wyedytowałem treść maila zostawiając same ceny. Zgadzam, się z zastrzeżeniami w obszarze do publikacji jakiejkolwiek innej treści maila oprócz suchych cen.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej. Oczekiwanie na odpowiedź mailową tak długo nie nastraja mnie pozytywnie co do profesjonalizmu firmy i obawiam się że potem będę się musiał prosić o cokolwiek miesiącami więc raczej nie zamówię. Na odpowiedź na zapytanie o ceny czekałem prawie 2 miesiące co dla mnie jest niepoważne. Z drugiej strony Volcano bardzo mi się podoba. Zobaczymy, rozejżę się po różnych firmach i wtedy zapadnie decyzja co i u kogo zamówię. W tym sezonie zapewne już i tak zamówionym modelem nie polatam więc mam trochę czasu.

 

 

Konrad, jak leci składanie modelu? Jakieś nieprzewidziane niespodzianki, czy też zestaw sklada się przyjemnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze na tą chwilę prace całkowicie stanęły z przyczyn fizyczno-psychicznych. :D

 

Przyczyna fizyczna to to, że rozkroiłem sobie kciuk na pół prawie do kości. Były dwa szwy potrzebna. Na szczęście wszystko sie już po zrastała, ale czucie całkowicie jeszcze nie wróciło, a bul przy naciskaniu nadal spory. Kurde o dziwo okazało się, że ten cholerny kciuk jest bardzo przydatny przy precyzyjnych pracach. Normalnie nigdy bym nie pomyślał gdyby nie ten wypadek. Wypadek oczywiście podczas prac modelarskich przy Relaxie.

 

Psychicznie to jak wracam z pracy w ten upał  to kompletnie nic mi się już nie chce. Straciłem przez te upały wene twórczą choć o dziwo bardzo lubie upały ale one mnie po prostu rozleniwiają. Teraz pracuje i zachowuje się jak przysłowiowy Grek. :)

 

 

A co do modelu to na ta chwilę żadnych niespodzianek. Model jest zrobiony dobrze i dość starannie. Jedyną niespodzianką przy wykańczaniu modelu to moja głupota.  :D

Tak na przyszłość to oglądajcie nowe modele bardzo szczegółowo przed pracą. Ja oczywiście tego nie zrobiłem i teraz mam za swoje.

A idzie o łączenie elektryczne skrzydła z centropłatem. Wziąłem skrzydło wkleiłem serwa do lotek i klap jak trzeba. Wymyśliłem sobie że zrobię sztywne połączenie na złączkach MPX.  Jak pomyślałem tak i zrobiłem najpierw w prawym skrzydle potem w lewym. Wyszło idealnie. Biorę centropłat żeby przymierzyć gdzie mają być złączki i co widzę, no wylaminowane dziury pod właśnie MPX. Niestety nie miałem tym razem szczęścia i dziury wyszły o 5mm w poziomie przesunięte i o 2 mm w pionie. Szlak mnie trafił jak piorun a do tego urżnąłem palucha i tak od prawie miesiąca Thermik leży i czeka na zmiłowanie . :)

 

Zostało tylko zrobić centropłat i można wstępnie ważyć aby dobrać odpowiedni pakiet. Robota na 3-4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stał się cud. Dostałęm dzisiaj odpowiedź od producenta na moje pytanie dot. cen.

 

To i ja się pochwalę, że również w dniu wczorajszym zostałem zaszczycony mailem od Valentów... jednak po takim czasie mogę im za maila podziękować i nic więcej.

Za to kontaktowałem się z http://modellbau-schmierer.de/start/ gdyż również mają model jakim jestem zainteresowany - jedynie pod inną nazwą. W ciągu 1 dnia roboczego dostałem odpowiedź. Wymiana kilku maili i 3 dni po pierwszym kontakcie decyzja o zamówieniu - w tym samym dniu zadzwonił do mnie Pan Jurgen potwierdził wszystko telefonicznie i tylko czekam na model  :)

Cała komunikacja w bezproblemowym j. angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wspołczuję Konrad i życzę aby palec się spokojnie goił. Też miałem pociętego smigiełkiem przez brak synchronizacji pomiędzy mną- trzymającym model a Kolegą który uruchamiał śmigło pchające. Nawet nie liczyłem ile było cięć bo mi się robiło słabo jak tylko zerkałem na kciuka. W sumie zajęło to ok. 2,5 miesiąca zanim mogem nim z powrotem wykonywać wszystkie czynności. Z tym oglądaniem przed klejeniem to 100% prawdy, również przejechałem się pare razy przyjmując coś za pewnik a potem tak jak Ty będąc w szoku że jest inaczej.

 

Przemek, będziesz skłądał Fokę? Równeż jest wśród moich potencjalnych modeli choc 24% droższy jest Promyk z Wstmodel ale na niego trzreba czekać. No właśnie, jaki jest czas oczekiwania na Fokę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, będziesz skłądał Fokę? Równeż jest wśród moich potencjalnych modeli choc 24% droższy jest Promyk z Wstmodel ale na niego trzreba czekać. No właśnie, jaki jest czas oczekiwania na Fokę?

 

Ja wybrałem Carbonarę/Twistera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... poziom wykonania troszkę gorszy jak z X-models i od p. Kwarcińskiego. Wszystkiego na zdjęciach nie widzę. Bagnet statecznika nie jest prostopadle do osi kadłuba, połówi poziomego z tyłu ścięte troszkę inaczej, kadłub jest krzywy? Po zaty drobne skazy przy produkcji które nie powinny się zdażyć bez poinformowania kupującego, czy się zgadza zakupić model za niższą cenę. Ciekawe, czy przyjmą reklamację. Wiem jak taki zakup może wkurzyć, przerabiałem to sam kilkukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.