Skocz do zawartości

Zdjęcie

THERMIK XXXL od Valentamodel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#121 mac

mac
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Maciej

Napisano 18 wrzesień 2018 - 18:33

Dzięki BartK za dobre słowo ;)

Sage, na 8 lat startów z wózka nie miałem ani jednego przypadku nieudanego startu.

Niestety sam z pewnych względów sobie nie rzucę, a nie ma odważnego żeby mi model machnął, a jak już się znajdzie odważny  to zazwyczaj nie wzbudza mojego zaufania ;) Więc wolę wózek i model w jednym kawałku ;)

Może to przeoczyłem, ale mógłbyś podać jaki silnik axi + śmigło jest zainstalowane  i ile A to pobiera w modelu który przedstawiłeś? Pakiet to 6s zdaje się?

• 0

#122 piotralski

piotralski
  • Modelarz
  • 1069 postów
  • SkądPruszków
  • Imię:Piotr

Napisano 18 wrzesień 2018 - 18:41

Gratulacje Maciek!

Miło, że model lata (i to przepięknie) i cieszy!!!!

• 0

#123 mac

mac
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądLublin

Napisano 18 wrzesień 2018 - 18:54

O! Piotrze- Dziękuję. Jak miło Cię widzieć:) Planujesz powrót do latania?

• 0

#124 piotralski

piotralski
  • Modelarz
  • 1069 postów
  • SkądPruszków

Napisano 18 wrzesień 2018 - 18:56

Na razie odpoczywam od latania, ale kto wie :)

• 0

#125 mac

mac
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądLublin

Napisano 18 wrzesień 2018 - 19:06

Rozumiem :) W każdym razie powodzenia w tym w czym teraz się spełniasz.

• 0

#126 Sage

Sage
  • Modelarz
  • 208 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 wrzesień 2018 - 19:19

Mac, mysle, ze wlasciciel napisze dokladnie jaki naped zastosowal i pare slow od siebie juz wkrotce tu w temacie.

Jesli chodzi o wozek, to nic zlego. My nie dysponujemy tak dobrym pasem 'pod domem', gdzie najczesciej sie spotykamy, aby startowac z wozka ;) Do Borska mamy za daleko na zbyt czeste wyjazdy a latamy stosunkowo duzo.
A warto pokazac, ze i taki duzy model wystartuje tez z reki.

Poza tym model moim zdaniem, zdaniem obserwatora, swietny i dobrze zrobiony. Valenta uzyskal zloty srodek pomiedzy wytrzymaloscia a wlasciwosciami lotnymi.
Jakosc wykonania tez na wysokim poziomie. Dobra 4+. Ja z tych dla ktorych model musi dobrze latac jak i dobrze wygladac.
Osobiscie coraz czesciej patrze w strone Ventusa 4m od Valenty.
  • 0

#127 mac

mac
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądLublin

Napisano 18 wrzesień 2018 - 19:27

Podzielam Twoje zdanie co do jakości i parametrów tego modelu.

Widzę, że tak jak u mnie  został  przedłużony i podparty wał silnika.

Będę czekał z zainteresowaniem na opis modelu. 

• 0

#128 Oko 007

Oko 007
  • Modelarz
  • 315 postów
  • GG:
  • SkądBochnia
  • Imię:Tomasz

Napisano 18 wrzesień 2018 - 20:18

Pięknie chłopaki, widzę Macieju że ''łowisz" same ciekawe sprzęty :) tak trzymaj !!!! :) 

• 0

#129 mac

mac
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądLublin

Napisano 18 wrzesień 2018 - 20:43

hehe :) Jakoś tak się w tym roku sprawy potoczyły ;) 

• 0

#130 pablos

pablos
  • Modelarz
  • 79 postów
  • SkądKraków -Proszowice
  • Imię:Paweł

Napisano 19 wrzesień 2018 - 18:38

Witam 

W moim jest Hacker A-40 V2 z przekładnią, regiel Master Spin 75, śmigło RF 23/12, pakiet 6s, start z ręki bez problemu

• 1

#131 Sułek

Sułek
  • Modelarz
  • 20 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 wrzesień 2018 - 20:04

Jako wywołany do tablicy- informuję:

Mój Thermik ma kadłub kewlarowo- szklany dlatego, że nie lubię zabiegu pt. " wywalanie antenek na zewnątrz". Skrzydło całe w węglu. 

Serwa KST 125MG, jedynie ogon -2x145MG (oba te serwa mieszczą się w stateczniku pionowym)

pakiet: 6s 4 lub 4.5Ah 30/40C

regiel: RAY 70/80A

silnik AXI 4130/20V2 z ośką przedłużoną za pomocą zapasowe,j oryginalnej ośki, podpartej w 3 punkcie na łożysku we wrędze czołowej. 

śmigło 18.5x12+ kołpak turbo

waga do lotu z większym pakietem- 6100g

BEC(impulsowy 5A) z regla zasila jedynie ogon i odbiornik.

dodatkowy BEC 7A - zasila całe skrzydło.

Czemu taki napęd? Z przekory... "Wszyscy" pakują zazwyczaj Hackery z przekładnią, a ja nie cierpię przekładni. Ot i wszystko. Dodatkowo, chyba wychodzi taniej (?)

Napęd się sprawdził- model bez problemu i bez rozbiegu startuje z ręki. Dodatkowo jest cichy, brak bicia...

Skrzydło 3 częściowe- części są ciasno spasowane na prostokątnych łącznikach. Dodatkowo trzymają je w kupie wklejone neodymy. Na neodymach również trzyma się pływający ster wysokości, który jest demontowalny. Całe skrzydło kontaktuje się z kadłubem za pomocą metalowej, wklejonej, 15 pinowej wtyczki/gniazda z kompletu. Uszy elektrycznie na wklejonych, plastikowych gniazdach/wtykach.

Początkowo kleiłem skrzydło taśmą, jednak okazało się, że nie ma takiej potrzeby i odstąpiłem.

Model wyważył się bez grama ołowiu (zgodnie z tradycją). Problem był tylko ze sterowaniem- mam Spektrum 7 kanałowy a serw do obsłużenia: 10+ regiel.

Aby nie stosować żadnych tam kabli Y (a fuuuj...) wykonałem moduł mikroprocesorowy, zwielokratniający istniejące kanały po stronie odbiorczej: dostaje on 2 sygnały od 2 zewnętrznych klap a wypluwa dodatkowo 2 niezależnie trymowalne sygnały dla klap wewnętrznych oraz 2 sygnały nieproporcjonalne o regulowanym progu wyzwalania dla obu hamulców.

Pierwotnie miała to być prowizorka do czasu kupienia Horusa 16 kanałowego, ale w praktyce okazało się, że działa to tak dobrze, że już tak zostanie a apy nie będę zmieniać.

Jestem z modelu bardzo zadowolony- maksymalne hamowanie prawie zatrzymuje go w powietrzu. Pięknie wozi się po niebie- przy braku termiki godzinę wisi w przestworzach. Przy termice- poezja. Niektórym się to może nie podobać, ale dla mnie to kwintesencja latania.

pzdr

• 4

#132 Sułek

Sułek
  • Modelarz
  • 20 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 wrzesień 2018 - 10:55

Wygrzebałem jedyne zdjęcie napędu przed montażem- może kogoś zainteresuje...

Załączone miniatury

• 25012018.jpg

• 3

#133 mac

mac
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 październik 2018 - 07:09

Też coś takiego wykombinowałem. Dodatkowo podparcie łożyska jest na demontowanym dekielku tak, że można wymienić łożysko czy wał bez demontażu silnika. Całość jest z duralu. Oś śmigła fi 8mm.

sil2.JPG

sil1.JPG

• 1

#134 Sułek

Sułek
  • Modelarz
  • 20 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 październik 2018 - 08:48

Piękna robota!

U mnie również można wymienić łożysko bez ruszania silnika.

pzdr

• 0

#135 elpazo

elpazo
  • Modelarz
  • 174 postów
  • SkądJawor Dolny Śląsk
  • Imię:Władysław

Napisano 13 październik 2018 - 12:41

Ciekaw jestem jakie silniki do tego modelu można jeszcze  wsadzić ???? Na pewno były u was rozpatrywane wszelkie inne wersje napędu ,poza gumą oczywiście.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych