Skocz do zawartości

Tani copter z wypasem czyli FY-X6


Pietuh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkujący, ale wierzę że pomożecie mi zrobić quadkoptera z aparaturą, zasilaniem i ładowarką który będzie spełniał moje oczekiwania:
-lot w trybie manualnym
-lot ze stabilizacją atti
-lot ze stabilizacją GPS odchylenie w czasie wiatru max 1m
-automatyczny powrót do miejsca startu w przypadku braku zasięgu rc
-to samo na żądanie
-automatyczne lądowanie w przypadku słabej baterii
-możliwość wszelkich ustawień w programie typu Assistent
Aparatura z telemetrią i wyświetlaczem danych takich jak:
-sygnał RSSI
-wysokość lotu
-napięcie
-dystans
-prędkość
-ilość złapanych satelit
-dane dotyczące kursu i miejsca startu
-dokładne współrzędne geograficzne w razie ucieczki
Copter musi być zdolny do uniesienia gimbala z kamerą HD
Aparatura w pełni programowalna z wolnymi kanałami do podpięcia gimbala
Zasięg linku rc min 1km czas lotu min 20min
Cena do 700zł za wszystko co potrzebuję do lotu.
Przyszłościowo link video o zasięgu min 3km w cenie do 150.- (monitor i odbiornik mam)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek - takie rzeczy to tylko w Erze...

 

Jezeli dolozysz do tego  drugie 700 to da sie cos takiego zrobic.

 

Zakladajac ze potrzebujesz 3 drazek do sterowania gimbalem to takiego radia nie ma po prostu w ofercie - chyba ze chcesz sterowac suwakami. Ale wtedy zapomnij o TG9x za 350zl tylko robi sie drozej - i juz zjadles polowe kwoty.

Do tego 4 x silniki - 160zl

4 regle - 160zl

Pakiet 3S 4000 - 100 zl

I juz masz 700zl...

A gdzie sama rama? zakladajac nawet DIY - to bedzie 50zl. Na weglu i frezowanych komponentach - 250zl

 

A gdzie jest autopilot z GPS, OSD? - pewnie 250zl (APM 2.6 made in China)

 

Do tego gimbal - sterownik + sama mechanika - tania 200zl - drozsza 300zl

 

Tak wiec bez 1500zl nie ma co zadawac pytan - chyba ze chcesz miec gotowca: 

http://www.banggood.com/Cheerson-CX20-Opensource-Version-AutoPathfinder-Quadcopter-RTF-p-932145.html

Ale nadal brakuje gimbala + 200zl + telemetrii wiec +300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe czy uzywane?

 

Jak wylistowalem 700zl starczy na silniki, regulatory, pakiet i radio - nowe i to najtansze... 

Bez ramy, bez smigiel (~70zl)

 

Autopilot z funkcjami ktore wymieniles + telemetria to 500 zl + duzo wkladu wlasnego w polaczenie tego wszystkiego i zaprogramowanie aby dzialalo jak chcesz. Gotowce plug&play kosztuja x2

 

Rownie dobrze moglbys zapytac, ze chcesz kupic oryginalne Ferrari za 50 tys zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem jak szanowni koledzy, ale do wczoraj.
http://www.banggood.com/Flying-3D-Flying3D-X6-6-Axis-2_4G-GPS-RC-Quadcopter-RTF-p-945096.html  i wariacje w temacie http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2270231
Wszystkie założenia spełnione oprócz zasięgu i czasu lotu, ale to kwestia 30min z lutownicą w ręce i poleci długo i daleko.
Dopiero od wczoraj go mogłem pomacać i...
Silniki jakiś Emax prawdopodobnie PM1806-2300kV, regle Hobbywing 6A kontroler z GPS http://bigflyshark.com/Home/Product/SharkX8#z możliwością własnych ustawień w Assistent podobnie jak jego większy i bardziej znany brat X8, znany na świecie bo u nas król jest jeden.
Aparatura to zmodyfikowana Flsky i6, ma 8kanałów w tym dwa wolne na pokrętłach i dwa przełączniki trzy-pozycyjne a na wyświetlaczu wszystkie dane o których pisałem w moim pytaniu.

post-10282-0-36101300-1432827918_thumb.jpg
Chrzest bojowy cudak przeszedł dzisiaj w silnym wietrze i trzyma pozycję jak moje Disco na Nazie V2, pod warunkiem że złapie przynajmniej 6 satelitów a z tym bywa różnie bo skacze pomiędzy 4 a 8
Na Rcgroups robili różne kombinacje aby to poprawić, więc trzeba trochę nad tym popracować, podpowiedzi mile widziane.
Jeżeli ma przynajmniej 6 satelity pokazuje dane dokładnie, jeżeli zgubi to przekłamuje wysokość i prędkość no i przestaje trzymać pozycję, tylko tańczy jak pijana baletnica.
Na GPS korekty robi szybko i gwałtownie, ale myślę że to kwestia ustawień.
RTH nie próbowałem bo nie udało mi się go skalibrować a pozycja jaką pokazuje to miejscowość Xinjang w Chinach, nawet ładna okolica tylko trochę daleko ;)
Film z oblotu w warunkach wietrznych.

 

Czas lotu na załączonym lipo 2S 1000mAh w tych warunkach to ponad 9min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniutki...

 

ale do specyfikacji nadal mu daleko:

masz tylko 9 minut lotu vs 20 zakladane

minimalna jest tez szansa ze na tych silniczkach 1806 udzwignie toto gimbala z kamera HD.

 

Jego wiekszy brat X8 owszem - ale nie kosztuje 700zl...

http://www.banggood.com/Flying-3D-X8-6-Axis-2_4G-8CH-GPS-FPV-RC-Quadcopter-RTF-p-934779.html

 

I jeszcze jedno - X6 w oryginale ma takie radioSKU14100702.jpg - ktore w niczym nie przypomina zmodyfikowanego FlySky

 

To FlySky jest w standardzie z X8... 


EDIT: Mala korekta odnosnie nadajnika - wyglada na to ze teraz sprzedaja to ze zmodyfikowanym FlySkyem. Pytanie - czy telemetrie wyciagnac sobie trzeba samemu - czy juz jest zrobiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko przeczytałem nazwę wątku to już wiedziałem że będzie prowokacja :D Jak tani to nie na wypasie :P Te 2 słowa w języku polskim nie występują koło siebie raczej nigdy :P
Model może i ciekawy ale dla mnie zbyt plastikowy  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko przeczytałem nazwę wątku to już wiedziałem że będzie prowokacja :D Jak tani to nie na wypasie :P Te 2 słowa w języku polskim nie występują koło siebie raczej nigdy :P

Model może i ciekawy ale dla mnie zbyt plastikowy   :P

To można przełożyć na inną ramę, bo wyposażenie chyba nie najgorsze :P

 

Przemek, nic nie robisz wyświetlacz na apce pokazuje od razu to co chcesz, w mini OSD do Nazy nie ma tylu funkcji :blink:

20 min lotu to najmniejsze zmartwienie, wystarczą dwa wysoko-prądowe lionki i mam 3400mAh kosztem 50g wagi.

 

Gimbal z Mobiusem nie dźwignie? to proszę http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2325358#post30487095

i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można przełożyć na inną ramę, bo wyposażenie chyba nie najgorsze :P

 

Przemek, nic nie robisz wyświetlacz na apce pokazuje od razu to co chcesz, w mini OSD do Nazy nie ma tylu funkcji :blink:

20 min lotu to najmniejsze zmartwienie, wystarczą dwa wysoko-prądowe lionki i mam 3400mAh kosztem 50g wagi.

 

Gimbal z Mobiusem nie dźwignie? to proszę http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2325358#post30487095

i

Oczywiście że można jak się tylko chce.

Napisz więcej o testach, i jestem ciekaw, jak działa RTH.

 

Teraz przynajmniej - jako początkujący wiemy, że są TU EKSPERCI którzy twierdzą że SIE NIE DA, a dwa wpisy dalej stają się już ekspertami ŻE JEDNAK SIĘ DA.

Magia...

 

Edit.

Przemku, zrób test z kamerą "na pokładzie" :) bo coś mi się zdaje, że zapowiada się interesująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy badania co ma w środku i odbiornik pochodzi od Flysly iA10.

Udało mi się  dzisiaj skalibrować GPS, przynajmniej tak pokazują te światełka, ale pozycja w/g współrzędnych nadal bez zmian do tego mój stary

komp nie toleruje Assistant X8 więc nie wiem nic o ustawieniach.

Andy, może dzisiaj wieczorem założę mu jakieś FPV i coś nagram na DVR dopóki nie dostanie Mobiusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że się lenię -_-  FPV założone, waga z zasilaniem 70g zasięg przy antenach które używam to spkojnie

około 3km

 

post-10282-0-67604900-1432987229_thumb.jpg

 

Z lotem muszę poczekać do wieczora, bo wieje tak że nawet wiedzmy na miotłach wstrzymały loty.

 

Waga niestety wzrosła do 400g a jeszcze musi dźwignąć Mobiusa z gimbalem i zmieścić się w wadze do 499,99g

Muszę zdradzić, że właściwie ta waga to najgłówniejsze z najgłówniejszych założeń i tu nie ma żadnych kompromisów.

Przydało by się wydłubać środek z tego plastikowego miksera (określenie mojej aktualnej kobiety) i przełożyć na

jakąś ramę, ale to zrobię w przypadku kreta... twu twu odpukać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testów ciąg dalszy:

by skalibrować pozycję musi mieć przynajmniej złapanych 7 satelit i tu UWAGA po dokonaniu kalibracji należy rozłączyć zasilanie i załączyć ponownie. Poprzednie kłopoty miałem bo robiłem to pod drzewami, normalnie łapie bez problemu od 7 do 12 chociaż trochę to trwa.

 

Po skalibrowaniu zrobiłem test RTH i działa świetnie, wylądował 20-30cm od miejsca kalibracji chociaż wraca bardzo wolno

i współrzędne na wyświetlaczu bez zmian, czyli bardzo ładna okolica tylko że w Chinach :wacko:

Lot przed siebie na załączonym GPS prosty jak skrzydła anioła, trzyma wysokość jak zamurowany pomimo lekkiego wiatru.

Ustawiłem na 55m i tak trzymał

post-10282-0-89936600-1433062508_thumb.jpg

 

Przy okazji test nowego monitora z DVR  http://www.banggood.com/DV701-7-inch-Double-5_8G-32-Frequency-DVR-Display-With-Charger-p-961291.html i porażka, bo nie lubi bliskiego kontaktu z aparaturami na 2,4, musi być oddalony przynajmniej

o 40cm, przy eleresie to nie występuje, może ktoś mnie oświeci jak go doprowadzić do użytku, bo w przypadku reklamacji

nie będę miał na czym latać do końca sezonu :angry:

Film z testu RTH i zakłóceniami na monitorze.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, te częstotliwości się teoretycznie nie zakłócają a jeżeli następuje coś takiego przy konkretnej aparaturze to wystarczy przejść na inny kanał i po kłopocie, w tym przypadku odległość anten mniejsza niż 30-40cm powoduje obraz jak wyżej i to niezależnie od aparatury i kanału, porównałem właśnie z innym i nie ma zakłóceń, więc wina monitora.

 

Andrzej, bezpośrednie porównanie zrobię jak się pogoda uspokoi, bo wiadomo że taki maluch w wietrze nie ma szans z większą maszyną, ale jak

na razie to same plusy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor naprawiony, ale musiałem użyć całej wiedzy jaką posiadam na temat tych urządzeń, czyli 1 walnąć pięścią 2 zresetować,

pomogło i dzisiaj wieczorem kolejny test na fail-safe czyli kiedy złapie i czy wróci :rolleyes:

Przyznam się, że z takim numerem się jeszcze nie spotkałem.

Quadzik poleciał na 250m od pilota i stanął jak zamurowany na wyświetlaczu 248-249m i ani metra dalej :huh: z wysokości 40m poleciałem prawie na

100 i nic, musiałem zawrócić. Zmagania widoczne na filmie, przy okazji test prędkości i max to 5,9m/sek więc poprawki w Assistent 8 konieczne, bo nie lubię ograniczeń, ale dla początkujących takie zabezpieczenie przed ucieczką to świetna sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na takie maleństwo, lata bardzoo dobrze. Pokazałeś także, że obraz jest bardzo stabilny z pokładu.

Całość, przypomina mi klon DJI Naza M. Wiem że masz taki zestaw, jak porównałbyś oba ?

 

I chyba trafiłeś, jak nie klon to jakaś kopia-podróbka bo co prawda w Assistent X8 inna grafika ale ustawienia takie same jak w Nazie i wszystko można

poustawiać w/g własnego widzi-mi się. Dalszy opis chyba bezcelowy bo ile razy można czytać o Nazie, a dokładne badania po weekendzie ;)

 

Jak wspomniałem moja aktualna kobieta powiedziała, że przypomina jej latający mikser turbo na najwyższych obrotach, więc muszę coś z tym zrobić.

Kobiety zmieniać już nie będę, bo wychowanie trwa zbyt długo ;) prościej przełożyć to w inną ramę, ale na ramach od 250-tek się mało znam.

Stąd moje pytanie do speców od tychże ram, co byście polecili, żeby było jak najbardziej stabilne bo maluch ma służyć przede wszystkim do

kameruństwa i spokojnych lotów FPV, przyznam się że jedyna która mi się podoba to ta http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=24051&hilit=koliber

ale może być trochę mała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.