Skocz do zawartości

F6F4 Hellcat (napolskimniebie.pl)


ghost9x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Marek - logika jest taka:

Mirek pisze o śmigle 8x6. Ty mówisz, że do śmigła 8 cali lepiej dać 1700kV. Nie mówisz jaki skok wiec można domniemywać, że mowa o wspomnianym przez Mirka 8x6. Więc ja mówię, że 8x6 i 1700kV jest be :)

Natomiast mówię, że dobre jest 1400kV i śmigło 8x4 - np z silnikiem D2822-1450kV lub większym D2826-1400. I Jest to dosyć popularny i sprawdzony napęd na zawodach.

 

Dodam, że zrobiłem szybki skan ecalckiem i nie znalazłem silnika 1700kV, który na śmigle 8x4 czy a tym bardziej 8x6 pozwalałby osiągnąć 5 minut lotu na pakiecie 1300 z pełnym gwizdkiem... chyba, że masz jakąś konkretną propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje.

Nigdy nie używam tego programu. Po prostu ładuję silnik na hamownię i robię kilka pomiarów ze śmigłami jakie mam. Wybieram najlepsze. 

Zazwyczaj jest tak, że odchyłki o jeden cal w dwie strony od propozycji producenta mogą być użyte ale już o dwa cale to strata prądu i ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejszego popoludnia, dokonalem dwoch udanych lotow testowych. Nic nie zmienialem w ustawieniach. Pierwszy ze smiglem 9x5. Drugi z 8x6. Pozostane przy 8x6. Modelik lata jakos pewniej, stabilniej. Lepiej sie steruje. Nie sa to jakies drastyczne roznice ale takie odnioslem wrazenie.

Pogoda jesienno-zimowa ale bezwietrzna pozwolila polatac bardziej na luzie. Pierwsze odczucia sie potwierdzily. Model lata spokojnie, przewidywalnie. Moze az za spokojnie ale do rekreacji w sam raz.

 

Latajac "normalnie" wszystko gra. Czasami robiac cos w rodzaju ostrego zwrotu z wejsciem lukiem w polnurkowanie, troche brakuje steru wysokosci zeby wyjsc na prosta. Trzeba miec troche miejsca. Lepiej nie kombinowac metr nad ziemia...Aha, dzisiaj jakos lepiej szybowal :) albo byla termika ;) .

 

post-2244-0-33058700-1512236939_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.