Skocz do zawartości

Mój pierwszy raz :-p


Balarox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zapalonych lotnikow,

Jak pisałem w powitaniu chciał bym stworzyć swojego pierwszego quada i raczej chciał bym jakiegoś składaka ponieważ z zabawkami np z biedronki juz miałem doczynienia mam kilka takich zabawek:-)) tylko żadne z nich nie ma nawet możliwości montażu kamerki a docelowo to mam właśnie w planach ale po kolei. Mam do wydania około 1000 zł i za ta kwotę chciał bym stworzyć quada takiego który wzbije się w powietrze i bd mial możliwość późniejszej rozbudowy o np gps i fpv czy możecie koledzy i koleżanki coś polecić w tej cenie?? Dodam tylko ze nie mam nic ani aparatury tylko takie zabawkowe a to raczej się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No nie bardzo bo jak napisałem chciał bym coś złożyć raczej z części jakoś nie mam zaufania do tych plastikowych gotowców może młyny brak zaufania ale jednak... szukałem na internet ach i wyburzenia jest kosmiczny dlatego ciężko mi się zdecydować raczej rozglądam się coś w klasie 450

Ale dzięki za propozycje :-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanko te kontrolery lotu np kk2.1 maja jakaś możliwość podpięcia potem gps chodzi mi tu głownie o opcje powrotu do pilota w razie zerwania zasięgu 

Sorka za offtop.

 

 

Edytuj swoje posty, a nie pisz jeden pod drugim. Taki jest regulamin.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tysiaka złożysz jakiś budżetowy copter ale nie licz na dużo. Radio+ładowarkę wersja budżetowa to 200-300 zł, quada 450tkę da się złożyć za 500-600 zł z pakietem, zostaną Ci ze 2 stówy na jakiś zestaw FPV. W dodatku to wszystko będzie mocno nieprzyszłościowe bo za te pieniądze nic na dłużej nie kupisz.

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__47013__Turnigy_SK450_Quad_Copter_Powered_By_Multistar_Quadcopter_5X_Package_Mode_2_Ready_to_Fly_.html

 

http://www.uuustore.com/fpv-starter-package-58g-200mw-tx-and-rx-tft-screen-fpv-monitor-700tvl-camera-fpv-system-combo-p-1845.html

 

Moim zdaniem na chwile obecną taniej i lepiej się nie będzie dało patrząc na Twoje potrzeby. Ewentualnie szukaj używanego DJI Phantom.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak ciekawe propozycje dzieki za odzew :) ale do tysiaka chcial bym zlozyc cos do czego w pozniejszym terminie bd mogl dolozyc np gps czy FPV czyli za tysiaka chce zlozyc quada + aparature bez gps i FPV narazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid jeżeli do 1000.- coś większego, a nie masz nic, ani aparatury, ładowarki i drobnego zaplecza modelarskiego to będzie dosyć trudne ale

pomyśl o większym bracie tego malucha którego podałem - X8 bo prawie zmieścisz się w budżecie.

To nie zabawka typu wyjmuję z pudełka i lecę, bo żeby poleciało jak należy to czeka Cię wiele pracy i dziesiątki pytań na forum.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, silnik i regiel to tylko 100 zł więcej a będziesz potrzebował porządnego serwa, rama będzie kapkę droższa bo potrzebny jest mechanizm pochylania silnika itp. więc prawie wyjdzie na to samo. To co Ci podałem to przecież wszystko czego Ci potrzeba i tak na oko mieści się w zakładanym budżecie (model z przesyłką i pakietami licz ponad 200 dolarów, dorzucając przelicznik paypala itp. to sądzę, że wyszło nie więcej niż 800 zł a na pewno taniej takiego zestawu nie złożysz robiąc to oddzielnie). FPV kosztuje 80 dolców, potrzebujesz jakichś pakietów do zasilania itp. to licz 100 dolców czyli już mamy z ~1200 zł nabite na licznik ale uważam, że warto dorzucić 2 stówy bo to będzie naprawdę niezły zestaw na początek. Kontroler sobie zawsze możesz wymienić, takie obsługujące GPS, z barometrem, kompasem itp. już od stówy się zaczynają u chińczyków.

 

Nie ugryziesz tego inaczej, jak nie chcesz się bawić to kup X8 i on bez problemu dźwignie lekkie FPV. Tyle, że on jest nierozwojowy i tyle a np. Sk450 możesz sobie raczej dowolnie konfigurować, zmienić kontroler itp.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież to jest zestaw RTF, dlaczego miałaby nie wystarczyć? Quad akurat potrzebuje 5 kanałów (w sumie to 4-ech ale różnie to bywa), pan tilta do takiego modelu raczej bym nie zakładał bo to ruchliwy, niewielki quad i nie będzie takiej potrzeby wiec kanałów Ci nie braknie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kanalow mi nie braknie wszystko spoko tylko teraz ta aparatura ma cos na wzor telemetri w sesie bd wiedzial jak sie bateria wyladowuje jak np bd gdzies 100m odemnie??

 

czy nie lepiej np kupic :

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__54362__Turnigy_SK450_Quad_Copter_Powered_By_Multistar_A_Plug_And_Fly_Quadcopter_Set_PNF_.html

 

i

 

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8991__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_1_v2_Firmware_.html

 

Chyba padl wybor na :

http://www.uuustore.com/f450-4axis-multicopter-quadcopter-frame-rtf-wmwcradiomotorescpropellerbatterychangerlanding-gear-p-1860.html

 

chyba najlepszy zestaw w dobrej cenie tylko nie wiem czy jest na stanie czy nie bo nie moge tego rozgrysc  ;p

Edytowane przez Balarox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepiej PNF + oddzielnie aparatura. Do tego jeszcze pakiety (do nadajnika, z 2 do modelu, jeden do zasilania bazy FPV) i ładowarka. Dodaj wszystko do koszyka, zobacz ile policzą za przesyłkę, dorzuć do tego ewentualny (bardzo prawdopodobny przy takiej paczce) podatek (cło, vat itp. nie wnikam bo nie zamawiam takich drogich paczek) i policz. Ten F450 to całkiem fajna okazja, zobacz tylko ile wyjdzie przesyłka, nawet nie widziałem tej oferty jeszcze. Do pierwszego FPV wystarczy Ci zwykłe OSD z HK, które wyświetla napięcia pakietu FPV i pakietu głównego oraz czas lotu. Tyle wystarczy do pierwszego latania przy nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.