Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gama 2100

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tobikoo

Tobikoo
  • Modelarz
  • 2 postów
  • SkądZamość
  • Imię:Tobiasz

Napisano 06 czerwiec 2015 - 19:05

Witam ,
Chcalbym zakpupic model taki jak w tytule "Gama 2100". Czy byście mogli podpowiedziec z jakiej strony jak wersja ( kit arf itp ) (aparature mam turnigy 9x z wymienionym modlulem na corone) i czy ma demontowane stateczniki i jak (srobki scisk itp) a jak ktos ma ten model to moglby powiedziec czy dlugo mazna szybowac (1h ) itp czy sie oplaca budzet max : 700 zl a moze tez jakis inny model ? Najlepiej do szybwania ) :D
  • 0

#2 matmax

matmax
  • Modelarz
  • 291 postów
  • SkądRybnik
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 czerwiec 2015 - 22:10

Lata nim mój kolega. Ja również przelatałem nim kilka godzin.

Statecznik jest na śrubki ale po każdym przykręceniu samolot lata inaczej i trzeba ustawiać (trymerami).

Wkleiliśmy na stałe i jest super ale trudniej spakować kadłub do bagażnika. Stateczniki warto przerobić na zawiasy

bo w oryginale SW pracuje z dużymi oporami aż widać jak "skręca" się ogonowa część kadłuba.

Szybowiec bardzo dobrze reaguje na termikę i godzinny lot to nic nadzwyczajnego. W kabince ogrom miejsca.

Baterię montujemy inaczej niż zaleca producent bo musi być tuż za silnikiem a nie pod skrzydłami.

Szybowiec lata bardzo powoli i majestatycznie ale przy większych prędkościach (nie zbyt dynamiczne pikowanie)

przestaje reagować na stery. To daje sporo emocji. Po kilku ewolucjach w powietrzu, wysuwają się skrzydła !

Pytasz o coś lepszego... Multiplex Cularis. Nie wiele droższy a o wiele doskonalszy i dający leprze doznania...

Ocena mocno subiektywna.

• 0

#3 Pit

Pit
  • Modelarz
  • 430 postów
  • SkądGostyń
  • Imię:Piotr

Napisano 08 czerwiec 2015 - 22:17

Ten szybowiec to lipa. Potwierdzam to co napisał matmax. Jest wolny a przy większych prędkościach przestaje reagować na stery. Ja straciłem Gamę właśnie z powodu tej wrednej cechy. Inny model: Cularis, Solius, Heron.

• 0

#4 Rodi

Rodi
  • Modelarz
  • 312 postów
  • SkądWeil der stadt
  • Imię:Sebastian

Napisano 27 czerwiec 2015 - 20:16

Moja Gama po zlozeniu zyla 15min nie wyszla z pikowania do petli :D

Przy oblocie miałem 3 gapiów co myśleli ze specjalnie wbiłem ja w ziemie niebylo co zbierac.

Chocby zwykly Easy Glider o 1000 razy lepszy.

• 0

#5 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 111 postów
  • SkądMielec
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 październik 2017 - 09:30

Moja Gama po zlozeniu zyla 15min nie wyszla z pikowania do petli :D

Przy oblocie miałem 3 gapiów co myśleli ze specjalnie wbiłem ja w ziemie niebylo co zbierac.

Chocby zwykly Easy Glider o 1000 razy lepszy.

Mam pytanie. Czy Twoja Gama poległa w locie silnikowym czy szybowcowym? Bo moja w locie szybowcowym takich rzeczy nie robi. Wychodzi ze wszystkiego bez problemów.

Witam ,
Chcalbym zakpupic model taki jak w tytule "Gama 2100". Czy byście mogli podpowiedziec z jakiej strony jak wersja ( kit arf itp ) (aparature mam turnigy 9x z wymienionym modlulem na corone) i czy ma demontowane stateczniki i jak (srobki scisk itp) a jak ktos ma ten model to moglby powiedziec czy dlugo mazna szybowac (1h ) itp czy sie oplaca budzet max : 700 zl a moze tez jakis inny model ? Najlepiej do szybwania ) :D

Przy lataniu szybowcowym nie zauważyłem żadnych odkształceń - bez szaleństw to tylko pianka. Akrobację robi bardzo dobrze. Podkreślam bez użycia silnika - silnik tylko do wyholowania! Pakiet najlepiej 1800 zaraz za silnikiem - Mam redox akurat 11,1. Jest wyważenie bez zbędnych kombinacji. Do pętli nie rozpędzajcie do 1 Macha tylko tyle i tyle ile trzeba.

• 0

#6 komar1967

komar1967
  • Modelarz
  • 196 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Marek

Napisano 06 październik 2017 - 09:42

Ja również nie wspominam dobrze Gamy.

Natomiast z czystym sumieniem mogę polecić Ci Fenixa 2000. W mojej ocenie bardzo udany model.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych