Skocz do zawartości

dron na poczatek


zielinskijanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Modelarstwem juz sie troche interesowalem, mialem polszybowca z marketu i troche to trwalo dopoki nie stwierdzilem ze nie ma sensu dalej bawic sie w jegoo naprawy wiec jestem amatorem. Mam w planach kupic, badz zbudowac cos porzadnego, ale to pozniej...

Teraz chcialbym cos na poczatek, na rozgrzewke, na czym mogl bym sie pouczyc.

 Chce kupic badz zbudowac cos za 300-350 zl np: takiego allegro. Czy budujac, a nie kupujac gotowca duzo zyskam? i co moge zyskac Oczekuje czasu lotu min 15min. Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Proszę Cię, u chinoli z darmową przesyłką ten model kosztuje 150 zł. Odpuść takie zabawki, nie w tych pieniądzach, jakbyś zwiększył budżet dwukrotnie to dałoby radę. Kup taniego Hubsana albo cokolwiek w tej cenie do zabawy a za resztę zbuduj samolot.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj w planach mam zbudowac cos porzadnego, o mozliwosciach http://allegro.pl/quadrocopter-dji-phantom-3-professional-kamera-4k-i5441874928.html

jednak mysleze powinienem jeszcze cos oblatac przed porzadnym zakupem, aby nie okazalo sie ze go porozbijam ze wzgledu na to ze 'dronem' jeszcze nie sterowalem.


moze zdolnosci manualne mam, ale bezpieczniej by mi bylo nie wydawac na pierwszy rzut paru tys :D

Wiec co, overmax x-bee moze byc? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj w planach mam zbudowac cos porzadnego, o mozliwosciach http://allegro.pl/quadrocopter-dji-phantom-3-professional-kamera-4k-i5441874928.html

jednak mysleze powinienem jeszcze cos oblatac przed porzadnym zakupem, aby nie okazalo sie ze go porozbijam ze wzgledu na to ze 'dronem' jeszcze nie sterowalem.

moze zdolnosci manualne mam, ale bezpieczniej by mi bylo nie wydawac na pierwszy rzut paru tys :D

Wiec co, overmax x-bee moze byc? :P

Nie idź w zaparte, chłopie, szanuj pieniądze, nie wypieprzaj na zabawki. Serio wierzysz, że "kamera HD 2mp"? To jest typowe gówno i inaczej się tego nie da ująć, ta kamera nagrywa jakością cegłówki. Czuje i wiem, że po prostu się uparłeś i musisz mieć koniecznie model z kamerą bo musisz wydać na coś pieniądze. Praktycznie identyczny model z darmową przesyłką ;) Kup Ty sobie biedronke za 150 zł, delikatnie wybebesz tzn. odchudź, kup używanego breloka 808#16 v2, wyjmij z obudowy, włóż do modelu i masz fajną zabawkę po niewielkich pieniądzach, która będzie nawet fajnie nagrywać.

 

http://www.banggood.com/DM007-2_4G-4CH-6-Axis-RC-Quadcopter-With-2MP-Camera-RTF-p-972950.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chłopie, ocknij się, chcesz przepieprzyć 330 zł na plastikową, małą zabawkę? I tak takowym model praktycznie nic nie nagrasz, kup sobie Hubsana albo coś takiego : http://www.banggood.com/Eachine-CG023-Mini-2_4G-6-Axis-LED-Headless-Mode-RC-Quadcopter-RTF-p-956820.html

 

I dodatkowych parę pakietów, masa zabawy między krzesłami i krzakami na ogródku poniżej 150 zł z dodatkowymi pakietami i ewentualnymi częściami zamiennymi. Korci Cię strasznie przewalić kasę widzę, za 350 zł złożyłbyś już prosty (albo kupił RTF'a) samolot-depronowiec, jakiej uciechy oczekujesz od Symy X5? To wszystko prawie to samo, Hubsan chociaż jest sprawdzony, dość tani, wytrzymały i daje spooooro zabawy z powodu praktycznie niezniszczalności. Nie wiem co Ty widzisz w tych zabawkach, kup jak najtańszy i tyle, 90 zł za model z banggood i w tym przesyłka, pełno paczek już mam stamtąd bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz o tanim czyli jakims mini hubsanie? nie no, min 30cm musi byc wielkosci, te mini nie odwzorcowuja normalnego drona rodem djl

na allegro sprawa wyglada nastepujaco, ktory?: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=hubsan&search_scope=category-250408&bmatch=seng-v6-p-lic-3-kol-0519

chce kupic cos czym bede mogl polatac, co mi sie nie rozwali, nie straci sygalu podczas lotu, syma jest sprawdzona w polsce i jest pelno do niej czesci


znalazlem cos takiego http://www.banggood.com/New-Version-Upgraded-Hubsan-X4-V2-H107L-2_4G-4CH-RC-Quadcopter-RTF-p-71838.html

hubsan, ok ale jego kontroler, zupelna zabawka, odpada, szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba z calym szacunkiem ale napisane tam jest przesylka: 7-25 business days to troche dlugoTu jade i mam w sklepie w miescie obok. 

fakt 330 to tez troche duzo, moze starguje na 320, ale to jest najtansza opcja w wymiarach okolo 30cm, do tego czas lotu mam 2x 15min + 1x 7min = ok 40min lotu. Z aparatura na ktorej moge nauczyc sie obslugi tych suwakow, ekranu itd.

Na tym sklepie co podales rzeczywiscie sa super ceny, moge go kupic z bateriami oszczedzajac 50zl ale tez czekam tydzien, do miesiaca.

Jak szukam, patrze na wielkosc 30cm, czas lotu (dodatkowe baterie), oraz aparature. Jesli macie jeszcze jakies propozycje, sugestie, to poprosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, dziecko nie jesteś, poczekać możesz tym bardziej jeśli wyjdzie nawet 2 razy taniej. A paczki dochodzą bezpiecznie w przeciągu 10-13 dni, jeszcze w życiu dłużej nie czekałem. Po prostu jesteś napalony na utopienie pieniędzy w kawałku zabawkowego plastiku, który wisi 8 minut w powietrzu i nie oferuje nic więcej oprócz odstraszania much. Hubsanem to chociaż idzie tynk ze ściany pozdzierać albo kota postraszyć ... no nic, ockniesz się po paru/nastu dniach jak zobaczysz, że kupiłeś sobie plastikowe, małe latające coś za kilka stów czyli w cenie fajnego samolotu PNF.

 

 

fakt 330 to tez troche duzo, moze starguje na 320, ale to jest najtansza opcja w wymiarach okolo 30cm, do tego czas lotu mam 2x 15min + 1x 7min = ok 40min lotu. Z aparatura na ktorej moge nauczyc sie obslugi tych suwakow, ekranu itd.

 

I co chcesz robić tym modelem przez te 15 minut w powietrzu? Czego chcesz nauczyć się z zabawkowej aparatury, którą potem wyrzuca się do śmieci bo do niczego się innego ona nie nadaje? Wielkość modelu to tutaj jest akurat złym wyborem albowiem w tym przypadku, z mojego doświadczenia, im mniejszy tym lepiej można poszaleć w wietrzny dzień na dworze a po domu to już nie muszę tłumaczyć dlaczego mniejszy lepszy. Druga sprawa, że 3 pakietów po kolei nie wylatasz bo popalisz silniki po paru dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dorzucili mi jeszcze jedna baterie (chyba przez przypadek) :D . Syma juz oblatana...nic nie zepsulem, ale jest czego sie uczyc i jest to trudniejsze niz moglo by sie wydawac. Latalem przez ponad 40 minut! Na poczatek oczywiscie w domu. Super wrazenia. Jak narazie przezyl troche upadkow, ale zachowuje sie stabilnie.

 Jedyne zmartwienie to fakt iz w momencie wyczerpania baterii, nie ma czasu na powrot. swiatla zamrygaja kilka razy i po niecalej minucie samolot staje w miejscu jednoczesnie redukuje sile opadajac. Jednak mysle ze to normalne. Gorzej jak je calkowicie odlaczy, wtedy jest problem.

 Mimo ze wlaczylem kamerke, (bo tak mi sie wydawalo) nic nie nagralem wiec nie pokaze Wam mojego pierwszego lotu (choc nie bylo by chyba co ogladac xd)

 

Francka, niestety w lipcu wyjezdzam dlatego zalezalo mi na czasie. 

 Kuba, ja kupilem zabawke, i wszystko w tym przedziale jest lepsza badz gorsza zabawka. Mysle ze kupilem ta lepsza, czyli taka na ktorej zdaze sie czegos tam nauczyc przed jej 'zgonem'. Nie interesowal mnie fajny samolot PNF, chce sie zakrecic w tym temacie i pozniej ogarnac cos porzadnego np dji phantom, przeczytaj pierwszy post

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.