Skocz do zawartości

VENTUS 2,6M Z CMPro


Pawelb771

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 181
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Kto tak twierdzi?Lata ale lepiej włożyć trochę pracy w model przed pierwszym lotem niż zbierać potem kawałki z modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po weekendzie. niestety nie miałem czasu aby coś zrobić przy modelu.

opiszę zestaw ----kadłub wykonany poprawnie, belka ogonowa wzmocniona wręgami w tylnej części , ponoć miała skłonność do łamania się w tym miejscu. Skrzydła ok tylko trochę mniejsza cięciwa niż w moim poprzednim ventusie ale za to grubszy profil.

do zestawu dołączony jest cały osprzęt nawet dali anodowaną dźwignię do pull-pulla na kierunek. beznadziejny jest bagnet łączący skrzydła ---miękki od razu do wymiany na węgiel. Ogólna moja ocena 4+.bez 'fajerwerków' ale cóż kosztował tylko 400zł.

mam tylko nadzieję że będzie latał lepiej od poprzedniego mojego ventusa.

A co do obiecanych fotek to będą tylko nie miałem czasu wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy, ale na zdjęciach najlepiej widać jakiś garnek :D. Jak robisz relację z montażu, to oczekiwane są zdjęcia prezentujące szczegóły modelu. Szczególnie, jeśli mówimy o modelu, który budzi tyle kontrowersji.

Życzę udanych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff!!!! No to po oblocie . Mój ventus waży 1450g. Jest lżejszy od Ciastkowego ,bo wyrzuciłem ten badziewiasty łącznik płatów i zastosowałem węgiel fi6 rurkę a do niej spasowałem pręt węglowy fi 4 ale nie na całej długości tylko w miejscach największej pracy bagnetu czyli w połączeniu skrzydło --kadłub.

odnośnie lotu ----dla mnie rewelka. Oblatany z ręki (super, po zwykłym wyrzucie leciał około 80 metrów) i zaraz heja za holownikiem.

lata bardzo stabilnie, nie przeciąga się przy lądowaniu.

Lata fajnie szybko ale i wolno bez sensacji. Obiekcje kolegów odnośnie hamulców--nieuzasadnione ---hamują rewelacyjnie.

trochę przeważony na przód--CG podane przez producenta można włożyć między bajki --podają 42--46 mm od krawędzi natarcia przy kadłubie , ja miałem 55mm po dodaniu 150g ołowiu w nos i dalej musiałem trymować na + bo leciał na ryj. Więc, co mnie cieszy, trzeba będzie trochę ołowiu ująć.jak dojdę do ładu z wyważeniem to napiszę gdzie moim zdaniem powinno być .

Podsumowując--- jak dla mnie wart tych 400 pln może nawet więcej.

KOLEDZY odnośnie fotek to naprawdę będą tylko jak niektórzy wiedzą jestem nowy na forum i nie mam serwera na który mógłbym je puścić. Jak tylko założę konto na fotosiku i ktoś ze znajomych mi pokaże jak puścić foty to zamieszczę całą dokumentację z budowy i oblotu.

PS> CIACHU ZAINWESTUJ W SŁOWNIK NA LITOŚĆ BOSKĄ :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam

Ventus jest lekki i lata naprawdę bardzo dobrze. Profil skrzydła bardzo dobrze sie zachowuje, przeciąga sie naprawdę przy bardzo małej prędkości.

Chciałbym go jeszcze zobaczyć jak sie w termice zachowuje. Dzisiaj już nie można było tego sprawdzić bo oblot był wieczorem a o tej porze można sobie tylko pomarzyć o termice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyposażenie to serwa hitec hs81mg w kadłubie, hs125mg na lotki i hs55 na wysokość (inne się nie mieści w pionowym) odbiornik to futaba 148DP.

Hamulce mam regulowane płynnie ,chociaż ich konstrukcja odnośnie płynności ich prowadzenia pozostawia wiele do życzenia, ale jak już wcześniej pisałem nie czepiam się za tą cenę zestawu najważniejsze że hamują i to dosyć ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że gdyby model trochę dobalastować (przy tym rozmiarze, 1.5kg to nie jest dużo) to latałby jeszcze lepiej :)

 

Zastanawiam się, po co producent wrzucił do kadłuba tyle wręg?

Czyżby standardowo (jak to u CMPro) laminat miał sztywność papieru? :)

Tak miękki był w Extrze 2m, którą miałem (fakt, że lekka i fajnie latająca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makiety kokpitu nie będzie bo mi wagi szkoda (mam zamiar kupić ventusa 4,5 metra wtedy będę się w to bawił.

A laminat naprawdę jest OK. belka ma usztywnienia tylko w przejściu w pionowy a uwierz mi

na środku między kabiną a pionowym nie da się jej zgnieść (oczywiście w ramach zdrowego rozsądku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.