Skocz do zawartości

Domowe HLG


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie ok... przynajmniej jest pewność, że nie nasiąknie wodą i nie popęka tak łatwo... Tylko klapeczki mu brakuje:P Ja u siebie zrobię coś takiego albo okleję kadłub folią... No i stery pociągnę do serw nitką kewlarową lub prętami węglowymi, a nie bowdenami... Ale ogólnie szybowczyk słitaśny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam tak sobie sprzątałem kompa i natrafiłem na kilka filmików mojego zmagania z robaczkiem (BUG- iem) jak na moje pierwsze zetkniecie z dlg wyszło całkiem nieźle :D

przyznam że jak na balsowa konstrukcje to to latadło jest naprawdę wytrzymałe :) obecnie trwają prace nad odchudzeniem konstrukcji

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak sobie sprzątałem kompa i natrafiłem na kilka filmików mojego zmagania z robaczkiem (BUG- iem) jak na moje pierwsze zetkniecie z dlg wyszło całkiem nieźle :D

przyznam że jak na balsowa konstrukcje to to latadło jest naprawdę wytrzymałe :) obecnie trwają prace nad odchudzeniem konstrukcji

 

 

 

Bardzo ok lata :jupi: , jaką konstrukcję mają skrzydła? jaki dałeś profil? Możesz dać jakiś rysunek, to dorzucimy do planów :idea: ... ew. odręczny to go przerysuję na wektory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Pamietam że tamtego dnia na jakieś 100 rzutów tylko raz trafiłem idealnie w komin i udało sie uzyskać czas dluzszy niż 25s :mrgreen:

 

Co do konstrukcji to praktycznie nic nie zostało zmienione jeśli chodzi o profil to jest taki sam jak na planach ale co to jest , jaka nazwa nie wiem co to :wink:

 

postaram się pomierzyć wszystko i wstawię na forum

 

sterowanie odbywa się poprzez kierunek i wysokość (ale definitywnie brakuje lotek )

 

zawiasy sylikonowe (wiem ciężkie ale próbowałem zrobić na taśmę nie wytrzymywała nawet 2 rzutów :? )

 

w modelu siedzą 2 9g serwa ,odbiornik corony 4ch synteza a całość zasilana jest 4 akumulatorkami AAA (i tu to totalnie po bandzie pojechałem teraz napewno zastosuje jakiegoś lipola albo rozwale jakiegoś aku 9v i wybebesze 3 cele :twisted: )

 

napęd sterów poprzez żyłkę i gumkę napinającą całość (patent podpatrzony chyba z pinezki jak dobrze pamiętam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiasy sylikonowe (wiem ciężkie ale próbowałem zrobić na taśmę nie wytrzymywała nawet 2 rzutów :? )

 

Z zawiasami na taśmę jest różnie, w swoim starym dlg lotki w skrzydle były na taśmę, bo zapomniałem dać materiał na zawias :mrgreen: I wytrzymały by pewnie więcej niż pół roku jakbym nie trafił w płot skrzydłem :? . A z taśmą robiłem w ten sposób, że przyklejałem ją , a następnie delikatnie odpowiednio rozgrzanym żelazkiem "prasowałem". Efekt taki ze ciężko ją czasem usunąć, ale zawsze lepiej takie jak silikonowe :P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem z własnego doświadczenia:

-1 decha 1.5mm

-2 dechy 2 mm

-2 pręty węglowe 4-5 mm

-1 szczytówka

-poksipol (jakaś zywica)

-żyłka

-kawałeczek laminatu

-kawałek tkaniny szklanej

i coś do pokrycia

ja pokrywałem papierem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A co daje się na natarcie??

 

I jeszcze takie pytanie :/

Wy drukowaliście na A4 czy A0 te plany? Tam niby są jakieś podzielone jpg. na A4 ale one są poucinane i się nie schodzą.

 

Umiał by ktoś podzielić PDF A0 na kilka A4 żeby to sie wszystko zgadzało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co powiecie o pokryciu skrzydeł zwykłą folią spożywczą? :)

Zrobiłem go ale ze zwykłą folią jest za ciężki.

 

2x serwa HXT 500

Reg. od halówki jako BEC

pakiet lipol 2s 360mAh (1s da radę?)

odbiornik corona 4CH

 

Waga: 190gram :shock: :shock: Skąd?

 

Balsa podobno lekka, miękka a jednak klocek. Przy wyrzucie czuć jak by stery były za mało efektywne, szybko spada, nie idzie go poprawnie wypuścić jak DLG.

 

Jak znajdę chwilę muszę zrobić od nowa kadłub, usterzenie i skrzydła może pokryję folią spożywcza bo z tą i tak nie lata. Rozpiętość 80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.