Skocz do zawartości

Budowa pierwszego quadcoptera


dakozio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To co teraz? Węgiel ,szkło ? :)

Ja lada dzień dostane nowe silniczki i dokończę odbudowę swojej cegły jak wszystko będzie ok.

Na zimę planuje też zbudować drukarkę 3D , do zabawy ale także do wykorzystania w wielowirnikowcach, może jakiś gimbal wysmaruje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panowie ja na wiosnę będę składał też pierwszego F450 (e300 i komplet DJI). W chwili obecnej do rozstrzygnięcia zostały kwestie zasilania.

Na poczatek będę latał gołym ale jak troszkę funduszy dozbieram to będę chciał dokupić gimbala i fpv. I teraz pytanie czy to wszystko zasilić?

1. Czy kupić pakiet 3s do ok 5000mAh i zasilić z niego wszystko

2. Czy kupić pakiet 4s do ok 5000mAh i zasilić z niego wszystko (przez BECa)

3. Czy kupić pakiet 4s ok 4000mAh i mały pakiet 3s do gimbala i fpv?

 

Jaką polecacie ładowarkę, czy brać imaxa b6 (nie wiem jak będzie sobie radził z tymi lipo 4s) czy uzbierać na jakiegoś reactora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie robi ci różnica ceny to bierz 4S, tylko sprawdź sobie w specyfikacji silników czy działa na 4S.

 

Ja latam na 3S i też jestem zadowolony. Pamiętaj tylko, że jak dasz 4S o wartości 5000mAh do tego gimbal i fpv to już ta 450 może być wagowo mega cegłą :)

U mnie na 3S na "lekkim" Multistarze mam 1650g, co jest większa wartością niż producent zaleca. 

 

Co do zasilania fpv i gimbala to są plusy i minusy rozwiązania z dodatkową baterią.

 

W setupie z 1 baterią:

+ Ładujesz tylko jedną baterię (wygoda)

+ Pomiar tylko jednej baterii (Łatwiejsze do pokazania na OSD)

+ Optymalne wykorzystanie baterii (Latasz do 20% jednej baterii)

- Bez dodatkowego filtra możesz mieć zakłócenia.

- W razie kreta albo ucieczki, gdy szybko nie znajdziesz modelu, bateria padnie bezpowrotnie (fpv i gimbal szybko wyładują) i może ci to utrudnić/uniemożliwić poszukiwania.

 

W setupie z 2 bateriami:

+ Nie trzeba dodatkowego filtra

+ W razie zgubienia modelu bateria od fpv zdechnie ,ale ta droższa podziała jeszcze długo bo sam APM pobiera niewiele.(chyba że się silniki będą kręcić to kicha)

- Ładujesz 2 baterie

- Mniej optymalne wykorzystanie baterii.

 

Także ja na twoim miejscu bym wybrał

mały pakiet 3S 500mAh-850mAh

i duży 4s ~4000mAh albo 3s ~5000mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.