Skocz do zawartości

Napęd lotek


japko95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ostatnio dzięki alledrogo udało mi się kupić motoszybowiec sky-ev od arthobby http://gliders.arthobby.pl/index.php?page=item&category=30&sub_category=39&item=224. Gościu od którego go kupiłem zastosował taki napęd lotek jak podaje instrukcja czyli z jednej strony beczułka a z drugiej zetka. Sam popychacz jest zrobiony z pręta 1mm. Jest ktoś kto latał z takim zestawem? Czy zmieniać na pręt 1,5-2mm i snap/y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podstawa żeby się popychacz nie wyginał przy ruchu lotką. Jeżeli się wygina to trzeba grubszy drut. Arthobby dołączało do zestawów odpowiednio mocne druty na popychacze więc jest szansa, że właście te z zestawu zostału użyte i wymieniać nie trzeba. Z tego, co kojarzę to były jakby lekko karbowane i na prawdę mocne. No ale lepiej sprawdzić na ziemii niż zdziwić się w locie. Drut drutowi nie równy, dla przykładu mam popychacz w samolocie piankowym troche krótszy niż na w/w zdjeciu, drut 1mm i się wygina. No ale opór przy wychyleniu lotki jest większy niż w szybowcu, który ma lotki na zawiasach z taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pawle, naprawdę doceniam twoją wiedzę, choć mógłbyś popracować nad jej przekazywaniem tak jak nieobecny kolega kamyczek :D fajnie pomalowany model mnie tak nie wyszło, ale ja za to powinienem się zmieścić w 700g do lotu a nie 800.

 

PS ja jestem dzisiaj tak zmęczony że czuję się staro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż najlepiej pręt 6mm, poczujesz się naprawdę pewnie.

 

Szkoda gadać, witki opadają...

 

masz Paweł poczucie humoru chyba większe niż ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.