Skocz do zawartości

Swamp dawg air boat z Hobby Kinga


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem taka zabaweczka i mam pewien problem przy maksymalnej predkosci (uciekanie na boki), prosze o komentarz do filmu (poza dracymi sie dzieciakami):

 

 

Calosc lata tutaj na pakiecie 3 celowym 1000MAh co wystarcza na jakies 5-6 min zabawy, trzeba przyznac przedniej biorac pod uwage wydane pieniadze.

Nie wiadomo za bardzo co to za silnik (jest problem z timingiem na malych obrotach), regulator to 40A Plush (taki mialem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam

Wybór tego airboat-a dla początkującącego jest w miarę rozsądną decyzą. Z filmiku wnioskuję- po pierwsze-za mała powierzchnia sterów - po drugie model jest żle wyważony ,jeśli jest to możliwe należy to poprawić,ale nie gwarantuje że łódka będzie pływała tak jaksobie życzysz .

  Udanych ,, drifftówf "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz o wywazeniu wzdluznym czy poprzecznym? jezeli wzdluznym to jakie powinno ono byc?

co do powierzchni sterow; problem to powierzchnia czy kat wychylenia? czy obie rzeczy na raz?

z obserwacji innych "modyfikacji" tej konstrukcji widze dramatyczne zwiekszanie silnika - zamiast dzwonka ludzie pakuja tu silniczki z KV3500 i 50A regulatory, troche obawiam sie stabilnosci takiego potwora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 W pierwszej kolejności znajdż środek ciężkości dla tej łódki-ze wszystkim co w niego wchodzi.Teoretycznie powinien znajdować się- 33%długości od rufy,ale w tych łódkach bywa różnie nawet dochodzi do 38%- to trzeba doświadczalnie na wodzie znależć.Nas zawsze denerwowało to klapanie w zakrętach -no ale chyba uporaliśmy się ztym.

Napisałem wyrażnie -powierzchnia-a kąt wychylenia sterów możesz sobie na apce ustawić np. -40% w prawo 60% w lewo - też należy dobrać metodą prób i błedów.

Ja nie widziałem modyfikacji ,,tuningu"tych modeli, sądze że jest to za mały kadłub pod taki silnik- no ale w końcu jeśli ktoś sobie kupił tą zabawkę za parę groszy to może z nią robić co mu się podoba- daj namiary na te ,,rakiety" chętnie przegląne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to wszystko zależy od tego czego oczekuje się od konkretnego modelu.My mamy konkretne oczekiwania ,,priorytety"jeśli chodzi o te modele. Dlatego nie kupujemy gotowców bo one nie spełniają naszych wymagań i robimy je sami , to nie są skomplikowane konstrukcje typu FSR-Y czy wyczynowe elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia takiego airbota potrzeba akiet około 50 zł , serwo 30zł, silnik i regiel to cos kolo 100zł. I jeszcze mataeriały do zrobienia , wiec wychodzi cos koło 200 . ( oczywiscie jesli ktos ma aparature i ładowarke. Koledze chodzio drifty na wodzie?

 

Wysłane z mojego MS4501 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieżle mu chodzi ten airboat -pływanie taż ma opanowane,ale nie jest przyklejony do wody.Pływanie tych łódek kojarzy mi się z puszczaniem kaczek na wodzie-nie dziwie się, model jest za mały i za lekki do tych obrotów.

 Ja wole mieć mniejsze obroty ale za to większą moc silnika- większe pole manewru przy doborze śmigła.Jeśli zdecydujesz się na modyfikacje napędu to proponuje regulatory RAY-są w rosądnych cenach w stosunkudo jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz Mikołaj że zrobiłbyś airboat-a za 200zł ----  :Pakietem za50zł.-silnik+regiel około100zł. i jeszcze serwo 30zł----konkrety-jaki to pakiet za taką kase,silnik, regie i serwo.A z czego masz zamiar zrobić cały kadłub z depronu??? a może ze skrzynek po owocach,noi jeszcze jedno- rozmiary tego airboat-a ????

  Acha- (bym zapomniał)  praca którą włożyłeś w zbudowanie tego modelu też ma swoją cene, bo wykonałeś tą ,,rzecz " przez określony czas, podczas kturego na pewno korzystałeś z energi elektrycznej-itd.-itd.-to wszystko jest wymierne i do wyliczenia-no jeszcze dodać należy wartość materiału z kturego dana rzecz jest wykonana-jeśli jest użyty dobry materiał to dłużej będzie to działało i znów -cena- natomiast jeśli to jest zrobione z tzw. gównolitu -no to gówniane pieniądze kosztuje-tak to w wielin skrócie można zobrazować--- Młody Człowieku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokoj, ja akurat sporo nabudowalem sie samemu i NIGDY nie zdarzylo mi sie ze wyszlo taniej niz w sklepie ;) ale mam co chce ;)

 

co do regulatorow to mam 40A Turnigy Plush i raczej nie bede w to inwestowal, pobawie sie za to z wywazeniem oraz moze z wiekszym silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki sklep jak hobbyking, kadlub możesz zrobic z laminatu albo z styropianu. Wiec sie zmieścisz w 200zł no może troche wiecej. A z tym czasem są ludzie ktorzy dlugo budują modele i co lepiej kupic bo ich czas też kosztuje.

 

Wysłane z mojego MS4501 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jest taki sklep jak hobbyking, kadlub możesz zrobic z laminatu albo z styropianu. Wiec sie zmieścisz w 200zł no może troche wiecej. A z tym czasem są ludzie ktorzy dlugo budują modele i co lepiej kupic bo ich czas też kosztuje.

Wysłane z mojego MS4501 przy użyciu Tapatalka

 

Wow, nie wiedziałem, że taki sklep istnieje  ;) ( to chyba nie u nas jest w kraju ), ale z tego co słyszałem to PRAWDZIWI modelarze kupują tam tylko części do swoich modeli typu stery, klapy, wały giętkie, silniki bo to mają dobre i tanie.

Twój pomysł budowy kadłuba ze styropianu sprawdzi się tylko jeśli model będzie pływał po wodzie, a nie po szuwarach, trawie itd. Natomiast jeśli chodzi o kadłub laminatowy no to już jest konkretna konstrukcja ale do tego trzeba zrobić formę. 

Jeśli chodzi o modelarstwo to pozwolę sobie wyrazić moją opinię na ten temat. Dla mnie modelarstwo to jest coś takiego:

 

1.Relacja Piotrka z budowy FSR 3,5 Standart- konstrukcja polska, wykonanie polskie, wersja kit: http://marek.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=4300

Po wykonaniu modelu starty na zawodach FSR

 

2.Budowa żaglówki przez Pana Andrzeja, cała relacja: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/49090-mini-65/

 

3.Grzesiek przedstawia budowę maszyny parowej oraz modelu, w którym będzie wykorzystana ta konstrukcja- bardzo ciekawa relacja z budowy:http://pfmrc.eu/index.php?/topic/35492-%C5%82%C3%B3d%C5%BA-z-nap%C4%99dem-parowym/

 

4.Kolejny przykład prawdziwego modelarstwa- relacja Michała z budowy Offshore-a elektryka 45": http://pfmrc.eu/index.php?/topic/48691-ofshore-45/

 

A na koniec relacja z budowy tym razem modelu plastikowych: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=29211

I wiele, wiele innych relacji z budowy modeli- uważam że to właśnie jest esencja modelarstwa, bo kupowanie gotowców to dla mnie zakrawa bardziej na zabawkarstwo. Wiem, że ludzie, którzy od lat zajmują się modelarstwem również kupują gotowe zestawy ale to już są raczej modele wyczynowe, które kosztuję ciężkie pieniądze. A jeśli chodzi o naszą konstrukcję AirBoata 7 to nie ma jej co porównywać do modelu z HK. Pierwsza podstawowa rzecz, jest większy, po drugie szybszy, po trzecie w razie jakichkolwiek problemów można napisać do nas, a po czwarte jest to konstrukcja rozwojowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co te nerwy. Ja tam sie nie porownuje z moja zabawka do airboata:) ale jak juz zaczales ma jedna zasadniacza zalete ze jest TANIA i mozna sie pobawic w wodzie po wieczorze pracy a nie pol roku zmagan. Wasz projekt z samym kadlubem zaczyna sie od 440PLN i jak juz chcesz popularyzowac modelarstwo to moze zamiesc rysunki i plany na forum. Proponowal bym dalsze wpisy w tym stylu popelniac na hydeparku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 



Nie wiem po co te nerwy. Ja tam sie nie porownuje z moja zabawka do airboata:) ale jak juz zaczales ma jedna zasadniacza zalete ze jest TANIA i mozna sie pobawic w wodzie po wieczorze pracy a nie pol roku zmagan. Wasz projekt z samym kadlubem zaczyna sie od 440PLN i jak juz chcesz popularyzowac modelarstwo to moze zamiesc rysunki i plany na forum. Proponowal bym dalsze wpisy w tym stylu popelniac na hydeparku.

 

Nigdy przy jakimkolwiek wątku się nie denerwowałem i nie mam zamiaru. Wyraziłem tylko swoją opinię odnośnie modelarstwa, ale nikomu niczego nigdy nie narzucałem i nie mam zamiaru nigdy narzucać- każdy robi tak jak uważa. Jeśli chodzi i o model, który Ci zaproponowałem to był w takim stanie jak poniżej na fotce:

 

IMG_2947_zpsx5jumuv4.jpg

 

i mówienie że przez pół roku byś go malował, zakładał silnik i ustawiał to jest chyba lekka przesada- góra dwa tygodnie i model na wodzie. Jeśli chodzi o plany to zostaną udostępnione jeśli zostanie opracowany nowy kadłub, ale jeśli komuś aż tak bardzo zależy budować samemu to na forach są ciekawe plany tych modeli- wystarczy tylko poszukać. Nie mam zamiaru więcej poruszać tego tematu.

Udanych drifftów, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.