Skocz do zawartości

aparatura ?


olekmodelarski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Mam nadajnik  Webra żółta 6vkanałowa czy ktoś pomoże co polutować aby działał z kompem jako nadajnik symulatora stary już jestem i ta elektronika czarna magia . główne radio jakie używam od niedawna to Jeti Duplex DS14 boje się w nim grzebać, może znajdzie się dobra dusza która pomoże?? lub w nadajniku Signal 7-FM który leży 40lat i czeka na zbawienie. Władek Elpazo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadajnik  Webra żółta 6vkanałowa czy ktoś pomoże co polutować aby działał z kompem jako nadajnik symulatora stary już jestem i ta elektronika czarna magia . główne radio jakie używam od niedawna to Jeti Duplex DS14 boje się w nim grzebać, może znajdzie się dobra dusza która pomoże?? lub w nadajniku Signal 7-FM który leży 40lat i czeka na zbawienie. Władek Elpazo

Można podłączyć, chociaż nie jest tak banalnie łatwe dla Wszystkich, jak mogło by się z pozoru wydawać.

 

teensy.png?w=800

Działa to w następujący sposób: odbiornik RC podłącza się do specjalnego modułu (j.w.), który z kolei wpina się do komputera w port USB.

W komputerze instaluje się oprogramowanie do obsługi wpiętego modułu jako joystick podłączony poprzez USB.

Następnie podłączamay aparaturę i rozpoczynamy kalibrację w ulubionym symylatorze.

Całość, do przeczytania tu.

Tym sposobem, można podłączyć dowolną aparaturę do komputera.

 

edit.

Był swojego czasu dostępny także gotowy moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem że mają takie modemy w Modelmaxie i chyba nic innego mi nie pozostanie. Ale trochę mi szkoda dupleksa katować.  I chyba tak zrobię że uruchomię poczciwą Webrę do zabawy lub Signala 7FM . muszę tylko znaleźć kabelki serw od Webry 5  pinowe, w Signalu mam 3 pinowe kable na serwie .

Temat mnie nurtuje bo mam fajny symulator Aeuro flay pro i chciałbym potrenować przed powrotem z ślizgów FSR do latadeł.

 A w planach mam Jaka 12A z zestawu kit z Modelmaxa jak się wyrobią, na 27 benzynę z przekładnią. Bo te nasze trochę za wysoko kręcą.

 

P    W 1967  r mając 16 lat miałem już szybowca zrobionego na bazie planów modelarskich pana Jakubowskiego z Zakopanego z wyprostowanym kadłubem o rozpiętości 3,3m z jedno kanałową aparaturą lampowo tranzystorową  zrobioną z planów Z książki Pana Szhiera jak się nie mylę a wykonaną przez mojego instruktora Władzia Bandołę z Areoklubu Wrocławskiego. Łza się ciśnie jak sobie pomyślę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum był opisany sposób przerobienia programatora usbasp na interfejs do aparatury... z resztą sam takowy posiadam. W większości aparatur nie ma większego problemu aby znaleźć sygnał ppm i wyprowadzić go "na zewnątrz".

Elpazo jeżeli podeślesz mi aparaturę dorobię Ci interjejs za przysłowiowe piwo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.