Skocz do zawartości

fikołek2


Mirek

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu gościliśmy wraz z synami u pana Henia S. Najmłodszy syn wypatrzył nie skończony kadłub motoszybowca.Po oględzinach okazało się że jest to kadłub do fikołka,noi i historia się zaczyna.syn otrzymał w prezencie kadłub , usterzenie i silnik1.5ccm do napędu tegoż moto.Po naciskach najmłodszego potomka byliśmy po kilku godzinach już dsc00150uh7.jpgw warsztacie i zaczęła się budowadsc00149pu7.jpg.A wyglądało to tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Danielu planów fikołka nigdy nie było,są tylko w mojej głowie.

Jest to bardzo prosty model w budowie i dobrze latający.

Zbudowałem dwa fikołki o różnych rozpiętościach płatów,pierwszy ma rozpiętość 143cm i cięciwa 19cm.

drugi fikołek,rozpiętość 160cm cięciwa centropłata 19cm,zwężany do 11cm na końcówkach.

W moich fikołkach są płaty styropianowe pokryte balsą.

Mirka fikołek będzie miał płaty takie same,jak mój pierwszy fikołek,tylko konstrukcyjne.

 

Tak te dwa fikołki prezentują się na stojance,czekając na loty.

lataniewpodwarpiu100520rd8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stety nie mam jeszcz fotek ale prace się posuneły do przodu. Mój najmłodszy syn wrócił już z zielonej szkoły no i dał mi w ucho bo prace idą za wolno , ale obiecuję że i fotki jak i finisz będzie uwieczniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię Tytan .Jak się do ciebie zwracać? jeśli masz chęć to możemy się spichnąć na Czułowie. Ja tam latam szybowcami i wszystkim co można wyrzucić z ręki, jest trawa nie koszona ale zato miejsca do woli.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.