Skocz do zawartości

Siła naciągu holu do szybowca


jszewczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z testowałem ten hol i rzeczywiście pewnie gumy jest za mało bo wyciąga model dość nisko mam wrażenie że nawet nie na pół holu :) Czy wystarczy jak dokupię jeszcze jedną tą gume HK niebieską 8mm 10m czy lepiej dwie żeby było 30 metrów gumy?

 

Jak na razie to się więcej na startowałem niż nalatałem :)

 

Ale rzeczywiście gumy się bardziej nie naciągnie niż tyle ile trzeba bo model wyrwie z ręki albo się kadłub ręką zgniecie :)

 

Dziękuje wszystkim za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wrzuciłem link.

A tak nawiasem, parametry katapult gumowych są opisane w przepisach dla zawodników więc czasem warto w nich poszperać i można się dowiedzieć, że wyciągarki elektryczne i zasilające ich akumulatory też podlegają przepisom więc nie ma dobrych i złych wyciągarek a są właściwe albo żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Nie trzeba być zawodnikiem  ale warto się wzorować na tym wszystkim, co dotyczy latania zawodniczego bo jest ujęte w jednolite i najczęściej sprawdzone ramy, np. sposoby czy to zachowania na lotnisku, czy zastosowania sprawdzonego do danej klasy modeli sprzętu jak właśnie przepisowe wyciągarki no i możliwość porównania swoich osiągnięć z osiągnięciami zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rometowiec007  Wiele lat temu startowałem z gumy modele konstrukcyjne (oraz moi koledzy), modele styro-fornir z kadłubem laminatowym, a nawet koledzy startowali piankami. Nigdy nic się nie stało. Guma miała 30m (8mm, oplot) i 130 m. linki. Ważne, by przy starcie nie stawiać krzyżem modelu. Jeśli Twój Bird of Time jest poprawnie zrobiony, nie musisz się obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.