Skocz do zawartości

Jak naprawić ? Pioneer XL


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wytnij tylko odłamaną część, aż do przodu kadłuba.

Poukładaj w środku sklejkę, a na koniec podpowiem, to co mi doradzili modelarze na lotnisku z Rudy Śląskiej, przy ostatnim krecie - wkleić

listewki węglowe lub balsowe wzdłuż całego kadłuba. Wybrałem węgiel. Przy dwóch kolejnych lądowaniach dziobem w dół, z wysokości do lądowania, model jest nadal cały. Co najwyżej się skrzydła rozpinają.

 

Udanej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...


 

 

Może ktoś zrobić dla mnie zdjęcie swojej sklejki ? muszę odtworzyć tą tylną część jej ale u mnie brakuje jej trochę.

Lub może ma ktoś z was do sprzedania kadłub bądź samą sklejkę ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Kadłub można skleić któryms klejem puchnacym   -ja uzywam Klej Technicqll konstrukcyjny poliuretanowy z castoramy.

Wypełni małe szczeliny tu gdzie brakuje pianki.

 

    Większe ubytki albo wkleic kawalki styropianu -albo zalac pianką montażową -najpierw troszkę pianki rozsmarować dokładnie patyczkiem po sciankach pękniecia i potem dopełnić.

mozna pozabepieczac taśmą izolacyjna i folią żeby piana wypełniła własciwy ksztalt -ale zostawic otwór którym wypłynie nadmiar piany. . Nadmiar obciąć nożem do tapet. i na końcu wkleić wzmocnienia z pretów weglowych.

 

sklejki po złożeniu zakroplic klejem CA -tylko delikatnie -żeby nadmiar nie kapał na piankę kadłuba  bo może wyżerać dziury.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.