Skocz do zawartości

Wyposażenie ESA Air Combat


EnzO_CK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar kupić sobie na dzień dziecka właśnie jeden z modeli ESA Air Combat.

Nie mam za dużo pieniędzy. Mój "tata" daje mi tylko na model. Tu jest problem bo nie pozwala kupić zestawu pełnego za 268zł http://www.cyber-fly.pl/produkt-739.html . Jak co da się zrobić aby obniżyć koszty?. Np. Jeżeli dam dwa serwa standart 38g.

Pozdrawiam i licze na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niestety , najprawdopodobniej cena tego zestawu jest dość dobra, będzie ciężko z niej zejść , O serwach standard zapomnij, za bardzo zwiększą masę. W porównaniu z tym zestawem, jedyna moim zdaniem opcja to zakup wyposażenia np. w www.hobbycity.com ,jak na Polskę jest to dość dobra okazja(nie mówię tu o zrzucaniu 10zł na serwach lecz o całości).

I tyle niestety trzeba szykować na taki model :| .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzucajac koszty przesylki do modelu wyjdzie nam 276zl liczac 8zl za przesylke.

Sciagajac ten sprzet z UH, mozesz zaoszczedzic placac kolo 236zl(liczylem wg dzisiejszego kursu, lecz koszt wtyczek i kleju przyjalem ze strony cyber fly) czyli 40zl, albo kupic za ta kwote drugi pakiet po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możesz zoszczędzić 15 zł dając serwo na lotkach standart .Będzie latać ,gorzej z walką .

Silnik 2408-21 można trafić na allegro ok 10 zł taniej to samo z regulatorem .Ja szukam aukcji które sklepy umieszczają dla reklamy tzn.od złotówki.Tak udało mi się wylicytować silnik ,pakiet i regulator ,ale to wymaga czasu.Serwo wysokości najlepiej Esky(15 zł) bo Tower Pro jest za słabe.

Problemem mogą być też śmigła.Połamiesz ich sporo a każde to 3,5 zł.

Jednak nie rezygnuj .Jak Tata zobaczy jak ESA lata to napewno "zmięknie".Syn kiedyś dla żartu wsadził pakiet 2200 mAh do foke wulfa i też latał, a nawet mnie uciął.

Pozdrowienia Marian

Jak oblatasz model ,mogę Ci wysłać nieodpłatnie odpady poprodukcyjne EPP w ilości pozwalającej na remont- odtworzenie modelu (za wyątkiem skrzydeł ale one w ESA są najtrwalszym elementem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zacząłem uważać, że pakiet akumulatorów jest mi w tym zestawie zbędny, poniewaz mam akumulatory. KUpie tylko koszyczek i jazda. Można wiedzuieć ile woltów potrzeba do takiego czegoś? Ze śmigłami sie nie martwie bo mam POLAMI jakieś 8 km od siebie. Wolał bym unikać kupowania w różnych sklepach internetowych. Mniej bałaganu.

Mam aku 2500 i mi wystarczą. Jest jakaś róźnica miedzy aku Li-Pol i NI-mh?. Sugerują, że te li-pol są najlepsze ale nie mam do nich ładowarki, a pakietu nie bede rozbierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnzO_CK:

 

Do ESA nie nadają się ani NiMh ani Nicd. Co najwyżej Li-Ion. Niemniej najlepsze efekty osiąga się na Li-Pol.

2500 mAh NiMh o napięciu min 7.5 V to będzie cegłówka. Gotowy do lotu ESA waży ok 300 - 350 g. Do silnika potrzeba 2 lub 3 ogniw (7.4 lub 11.1 V odpowiednio). Inaczej mówiąc - jeżeli nie masz Li-poly lub Li-Ion to o ESA możesz zapomnieć...

 

Najprostsza ładowarka E-Sky do Lipolów to wydatek na poziomie ok 20 zł. Ładuje co prawda powoli i każde ogniwo oddzielnie, ale masz pewność, że za każdym razem masz zbalansowane ogniwa :)

 

Przymierzam się właśnie do zakupu w UH wyposażenia z myślą o ESA dla moich latorośli i mógłbym ściągnąć dwa komplety.

silnik + regiel ok 15 USD (Tower pro)

pakiet - ok 15 - 20 USD (hextronik)

serwa ok 5 - 7 USD (hextronik)

Brakować będzie tylko odbiornika - np E-Sky za jakieś 12 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to XXXX! "nie bedziesz wydawał następnych 300zł na byle xxxxx" Niektórzy ludzi chyba nigdy sie nie zmienią :evil:

Modelarstwo nie jest tanie, ale to hobby rozwijające nie tylko zdolności manualne, ale też różne cechy intelektu - również cierpliwość :D

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cyber-fly.pl/produkt-65.html

 

Chociazby to moglo byc. Ale do takiego modelu raczej serwa typu hs-81, dochodza tez akumulatory do odbiornika i wychodzi drozej niz model ESA.

Zostan przy modelu ESA. Pierwsze co zrob to poszukaj w domu rzeczy, ktore mozesz sprzedac. Zawsze sie pare zlotych znajdzie- na pewno!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko. Powoli bo sie ro....... . Aparature z 4serwami stadard S 3004 kupiłem, bo musiałem. Już 2 ka. nie wystarczały. Silnik z innego modelu. Jeszcze nawet nie umieszczony. Już o nim pisałem. Akumulatory już mam.

Musiałbym do niego dokupić jeszcze tylko zbiornik i kołpak.

Więc to chyba wyjdzie najtaniej. Łoże kiedyś juz kupiłem razem z silnikiem i nadal jest nowe.

www.darekmodelarz.prv.pl - sory ale stronka jeszcze nie skończona

 

 

Pozdrawiam

Darel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupili mi :jupi: . Ale bez wiedzy mamy więc nie wiem jak to dalej pójdzie. :? . Kupiłem http://allegro.pl/item368937435_hawker_hurricane_aircombat_1_12_zestaw.html. Oczywiście silnik i łoże już jest. Czy jak dam wszędzie serwa standard to będzie ok? Wolałbym aby było ok ponieważ nie chce wydawać następnych pieniedzy na serwa. I mam jeszcze jedno pytanko.

Start z ręki ok. A lądowanie?? Jak to się odbywa? A jak z docinaniem lotek i malowaniem skrzydeł? Bo na zdjęciu widać jak są zrobione całkiem spore dziury wycięcia przy lotkach. Czy jak odetne całą lotkę to zostanie duży skok między skrzydłem a lotką. I z czego zrobić zawiasy. Z materiału czyli XXX, czy zawiasy. Czy silnik mam montować jak najbliżej przykęcania łoża do modelu czy jak najdalej od przykręcania??

Pozdrawiam. Jak dojdze samolot zrobie post na WWII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak nie pytać i robić po swojemu.

 

Przede wszystkim hurricane (chyba, bo na allegro już go nie ma) to trudny model. Miałem dwa - jeden jest jeszcze w jednym kawałku, drugi został zestrzelony. Co prawda nie miałem zestawu - sam robiłem balsówki.

Problemem jest krótki przód, co utrudnia wyważenie. Serwa standardowe raczej sprawy nie ułatwią. Możesz zrobić tak - od biedy jedno standardowe na wysokość, przesunięte maksymalnie do przodu (tak aby bak jeszcze wszedł). Na przepustnice możesz dac jakieś małe (np. 8 gram tower pro -20zł) Na lotki albo dwa na skrzydłach - typu hs-81 (można kupić 'odpowiedniki' np tajwańskie po 38zł), albo jedno po środku - tyle że trzeba będzie zrobić popychacze.

 

Co do lotek to w te szczeliny wkleja się listwy balsowe, np 2mm od strony skrzydła i 3mm od lotki. Potem ścinasz pod kątem (na dole większe podcięcie). Zawiasy można dać polimerowe.

 

Załóż nowy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.