Skocz do zawartości

Modele "ADW Easy"


pepcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przyznam się nieskromnie, że jestem jednym z pomysłodawców tej , może nie klasy, ale rodzaju modeli. Jest to bardziej idea, sposób, jak szybko i bez "wariowania" na punkcie redukcji, budowania modeli, tak jak pisał wcześniej pepcio, szybowców czy samolotów. Modele wbrew pozorom nie są łatwe do zaprojektowania. Bardzo łatwo dziedziczą niedomagania pierwowzorów, ich niedoskonałości i braki. Trudno czasami odpuścić sobie odwzorowanie bardziej makietowe i pójść na skróty ;) . Kanciaty kadłub, no może z lekkimi zaokrągleniami, płaskie usterzenia, brak proporcji w kształcie płatów, czyli szybowiec przypominający oryginał. Projektowanie takich modeli to dobra wprawka w cadzie i samym obliczaniu i analizowaniu przyszłej konstrukcji. Co widać na załączonych zdjęciach wyżej, malowanie i oznakowanie już oddaje wygląd protoplasty, tutaj niektórzy wzbijają się na wyżyny swoich umiejętności :) .

Miałem niewątpliwą przyjemność wykonania pierwszych lotów większością modeli rodzaju ADW easy. Latają bardzo dobrze, dobrze i świetnie.Wszystkie w locie wyglądają super, jest na co popatrzeć Osiągi nie są ważne.Ważna jest zabawa, przyjemność i radocha z ulotnionego własnego modelu. Osobiście jestem w trakcie budowy Muchy ter i Kobuza 3, niebawem oblot. Zapraszam do oglądania naszych relacji na forum ADW.

post-2099-0-76538400-1445425288_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Panowie gratulacje! Świetny pomysł z tym Easy ;)  A że jeszcze poruszacie tematykę polskich szybowców- miodzio!

Dziękuję- to o niebo ciekawsze niż składanie modelu typu "dzida bojowa" :P 

Tak trzymać :)  A szczegóły relacji śledzę w odpowiednim miejscu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przedstawić najnowsze "dziecko" z serii "easy". Jest model mojego kolegi ( myślę ,że "milo" nie będzie miał nic przeciwko temu) który jest przykładem ,że nie koniecznie musi być to pół makieta aby zachwycać swą urodą :). Prawdziwe "caculko". Z niecierpliwością oczekujemy oblotu.

 

 

 

post-2846-0-42642400-1456901333_thumb.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jedyny warunek jest taki, aby nie przekroczyć rozpiętości 2 m i starać się upodobnić  w miarę model do oryginału.

Dodam tylko, że w regulaminie ostatecznie rozpiętość została ustalona na nie przekraczającą 2,2 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbył się oblot Kobuzów.

post-13655-0-79488100-1457186855_thumb.jpg

post-13655-0-27650400-1457186857_thumb.jpg

 

Pierwszy hol SP-2482 (Polecam w HD)

 

Drugi start SP-2499 i testowanie konstrukcji :lol:

 

Otrzepaliśmy go z trawy i piachu i dalej poszedł w powietrze :D :D

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.