Skocz do zawartości

Pojemność zbiornika paliwa


Zycior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym przed rozpoczęciem tego wątku wiedział ile potrzeba paliwa do danego silnika i czy zbyt duża pojemność zbiornika nie wpłynie niekorzystnie na jego pracę to nie zadawałbym pytania.

To, że większy silnik spali więcej paliwa niż mały jest raczej logiczne. Dlatego śmiem podejrzewać, że żartu sobie stroisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Palą dużo mniej niż 2suw tej samej pojemności. Jeśli nie zmieniasz pojemności silnika to będzie OK ale jeśli wkładasz 4suwa większej pojemności niż dotychczasowy 2suw to i zbiornik przydałby się większy ale znowu trochę teoretycznie lub zależnie od upodobań. Ja zamieniłem OS 46LA na FS ASP 61. Zbiornik pozostawiony ten sam - nie pamiętam czy 150 czy 180cc3 czy jeszcze mniejszy. 4suw szybciej pustoszył zbiornik :D. Ale, właśnie to ale...Latałem zwykle 10min, po lądowaniu zawsze zostawało ok 1/3 pojemności, może ciut mniej. Po zmianie na większy zbiornik - 250cc3 po wylądowaniu było zawsze z 1/2 pojemności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak.

Sbach 1,66m Saito fa-125a zbiornik 400ml. Czas lotu ustawiam na 9 minut. Po wylądowaniu pozostaje 150-200ml paliwa w zbiorniku.

P-11c 2,0m Saito fa-125a zbiornik 400ml. Czas lotu ustawiam na 7 minut. Po wylądowaniu pozostaje 200ml paliwa w zbiorniku.

Extra 330 1,6m Osmax 110 alpha. zbiornik 350ml. Czas lotu ustawiałem na 9 minut. Po wylądowaniu pozostawało 150ml paliwa w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.