Skocz do zawartości

Katana X-Lite 2m, Katana 1,8 ADW-Saito125


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

W końcu jak zacząłem naprawiać górę to ją całkowicie odciąłem i robię od nowa.Trochę pracy włożyłem w ten kadłub i kompromisów nie będzie.Jutro jeszcze nie dam rady ale pojutrze wkleję fotki nowej wersji góry.Wiem gdzie popełniłem błąd, właściwie nie do końca to moja wina, ale mogłem skojarzyć fakty wcześniej.Nieważne.

Co do malowania Pawle, jeszcze za bardzo nie planowałem kolorów, ale myślę że jakaś kratka od dołu skrzydeł i stateczników reszta biała albo pomarańcz ale to takie bardzo wstępne przemyślenia.Zamówiłem balsę w modele.sklep.pl wczoraj i dzisiaj wyszła od nich( niesamowite że tak szybko), jak tylko dojdzie to wznowię pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 450
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Dziś dzień wolny od pracy to zabrałem się za kadłub i dorobiłem do niego nową górę.Tym razem z miękkiej balsy 3mm.Ledwo udało się ją wygiąć bo okazało sie że wcale taka miękka nie jest.Po naklejeniu zeszlifowałem balsę do grubości około 2,5 mm( zgodnie z planami).Teraz wreszcie jestem zadowolony z efektów mojej pracy i mogę zająć sie następnymi elementami modelu.Oczywiście wszystko będzie jeszcze szlifowane.

 

Tak sie prezentuje druga wersja góry kadłuba:

 

20oh4.jpg

 

21xb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że paskudne wykonanie. Spoiny bardzo widoczne, strasznie wsyztsko zalewasz klejem, zero precyzji w rękach.

Zdjęcia też okropne, nijak mi się to nie podoba. :lol::lol:

 

Tak trzymaj. Dobrego latania, bo budowanie Ci już bardzo dobrze idzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Trzeba przyznać że paskudne wykonanie. Spoiny bardzo widoczne, strasznie wsyztsko zalewasz klejem, zero precyzji w rękach.

Zdjęcia też okropne, nijak mi się to nie podoba. :lol::lol:

 

 

Całe szczęście że jutro idę na grilla , więc będzie czym palić (Katana X-lite) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nim podpalę nią grilla to jeszcze mam chęć nią polatać.No cóż, przeróbki zawsze pozostawiają jakieś niechciane ślady.Mogę jedynie zapewnić że po ukończeniu modelu nie będzie śladu po tych " niedoróbkach".Nie mogłem nie przebudować góry kadłuba, spędzało mi to sen z powiek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iekawe czy kolega KLPAS ma sie czym pochwalić tzn, w sklejaniu tarkatka ;D

 

Niestety zupełnie nie lubię tartaków... zdecydowanie wolę budować własnoręcznie, od deski, a może to tylko brak akrobatów w wersjach KIT?

 

http://picasaweb.google.com/klaps6 tylko cap jest ARFem.

 

 

Nie mogłem nie przebudować góry kadłuba, spędzało mi to sen z powiek. :)

 

Żadną tajemnicą nie jest że jak się coś samodzielnie buduje to się widzi bardzo dużo niedoróbek, i przyznasz że gdy model jest ukończony zawsze znalazło by się coś do poprawki, a kupując choćby ARFa nigdy byś nie zwrócił uwagi na takie drobnostki, tak to jest że od siebie wymaga się jakoś więcej.

 

A co do góry to nie ma co, garb musi być symetryczny i wytrzymały co by się paluchy nie wbijały, tym bardziej w słusznym rozmiarze, 2m.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Tu nie chodziło o symetrię bo był symetryczny i wytrzymały.Chodziło o kształt w części statecznika.Teraz jest już ok, wiele osób nawet nie zwróciło by na to uwagi ale sama świadomość że jest inaczej niż sobie to wykombinowałem już mnie męczyła.Więc przerobiłem i jestem zadowolony z efektu.Trzeba stawiać sobie wysoko poprzeczkę bo tylko w ten sposób można się czegoś nauczyć i podnosić swoje umiejętności a chodzenie na skróty się nie opłaca przy budowie modelu od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaps6 bez urazy ale jak ogladam fotki Twojej extry 2,12 m, to od Sławka dzieli Cie jeszcze duza przepasc doswiadczenia i precyzji. Nie wiem czy tą extre robiles wedlug jakis planow, ale jest sporo niedorobek w konstrukcji kadluba ktore moga sie szybko zemscic. A wykonanie coz kazdy widzi, ja nie bede komentowal, bo sam na razie nie mam czym sie pochwalic. Dla Sławka szacunek, budowa super, swietny wzor do nasladowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tą extre robiles wedlug jakis planow, ale jest sporo niedorobek w konstrukcji kadluba ktore moga sie szybko zemscic.

 

Podpierałem się planami 3metrowca, ale większość została rozrysowana samodzielnie.

Co do poprawek w kadłubie to jak najbardziej należało je wprowadzić.

 

Jeśli teraz rozpoczynał bym budowę z pewnością budował bym ta katanę, tym bardziej że plany są naprawdę dobrze rozrysowane.

 

Dla Sławka szacunek, budowa super, swietny wzor do nasladowania :)

 

Tym bardziej że nie tylko buduje ale robi też dobre fotki co jest bezcenne bo tego już z pewnością dla samego siebie nie robi.

 

sam na razie nie mam czym sie pochwalic

Jaki skromny :D

 

Z mojej strony to tyle OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

W planach Katany jest parę błędów, ale chętnie podpowiem gdzie one są i jakie zmiany wprowadziłem sam.

 

Edit:Zrobiłem ramkę do kabiny i przedniej, górnej części kadłuba.Wszystko będzie wykonane jako jeden element więc fotki wrzucę po wykonaniu całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

trochę brak czasu ale coś tam udało mi się zrobić.Jeszcze górę trzeba dokończyć i przeszlifować , zobaczymy jak wyjdzie.Zawszę mogę zrobić drugą wersję :D

 

25is9.jpg

 

23oo2.jpg

 

24lu6.jpg

 

Muszę powklejać trójkątne wzmocnienia tu i tam i myślę że jutro będzie już gotowe.

Mam problem z wyłącznikami zapłonu i wyposażenia RC.Chciałbym zrobić to wszystko jako jeden zespół.Wszelkie sugestie i wskazania na odpowiednie wyłączniki mile widziane, więc liczę na Waszą pomoc.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie, co musiał Pan zmienić w planach podczas budowy. Także planuję budowę tego modelu ale jeszcze nie wiem w jakiej rozpiętości (2m lub 1,8m). I jeszcze jedno jaką i ile balsy/sklejki potrzebne jest na ten model, tak około?

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Trudno powiedzieć ile czego poszło, ale na boczki balsa 3 mm średnia 5 sztuk,na górę kadłuba 3 sztuki balsy 3mm miękkiej przy czym została ona przeszlifowana na 2,5 mm.Do tego sklejka lipowo-balsowa 3mm 1000x250 ze 2 sztuki.Kilka metrów listew sosnowych 6x6 mm/1m i kilka balsowych 6x6 mm. Ja na firewalla użyłem sklejki 3mm ponieważ silnik będzie benzynowy.Co do poprawek proponuję kontakt na GG ponieważ ja wprowadzam je podczas prac nad modelem.Pozatym proponuję wyposażyć się w płyn do mycia okien na amoniaku w spryskiwaczu bo trzeba parę rzeczy wygiąć z balsy a ten płyn znakomicie ułatwia sprawę.Technologia sklejenia kadłuba w ten sposób żeby był prosty to też osobne zagadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.