Skocz do zawartości

F18 ale wyrośnięty


Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślę, że nie taka trudna to sprawa biorąc pod uwagę naszą dzisiejszą rozmowę telefoniczną. Wracając do tematu z dużą dozą zażenowania ale udostępniam filmik z pierwszego oblotu, jaki odbył się na naszym lotnisku modelarskim tydzień temu. No cóż, podekscytowanie udzieliło się filmującemu synowi i rączki mu drżały bardziej niż mi :wink:

Następny film będzie bardziej profesjonalny a za ten przepraszam i ostrzegam osoby bardziej wrażliwe przed oczopląsem.

http://pl.youtube.com/watch?v=_W9S4_Kz4vM

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

I właśnie dlatego zakładam w nim 3 razy mocniejszy silnik o większych obrotach. Myślę, że jeżeli nic nie wypadnie to w ten łykend poleci szybciej. Co do lekkości to rzeczywiście pod wiatr (a wtedy dość dobrze wiało) schodził do lądowania prawie jak Harier, co też ma swoje dobre strony.Planuję też dać wiekszy pakiet (3200mAh), to i masa wzrośnie.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No Krzysiu silnik masz..... Ale co z oblotem i filmem dla nas.... Ploter tez czeka na kolejne pomysły i kolejną wspaniałą współpracę.

Nadmienię, że jeden F-18 w tej skali wycięty dla mnie czeka na swojego właściciela. Ja się nie podejmę sklejania nie mam czasu na bieżące projekty, a co dopiero na to co stoi w kartonach w piwnicy. Trochę tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Sorry za odgrzewanie starego kotleta, ale właśnie koledze udało się wrzucić film, gdzie na początku widać start f18, odpalenie rakiet oraz krótką :wink: gawędę na temat modelu.

P.s. Szczególne dzięki dla Osy - Adam pomysł był super.

No i pięknie - człowiek tak się ucieszył, że zapomniał o najważniejszym, przepraszam... :oops:

http://pl.youtube.com/watch?v=Vm_d2bqpK-c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model kolega Barabasz "wystrugał" z depronu.

30 godzin pracy a jaki efekt. Pozazdrościć.

Równie pięknie jak wygląda, pięknie lata.

 

Z jakich planów źródłowych powstała ta maszynka? Dostępne są gdzieś w sieci?

Z chęcią bym się zmierzył z tym wyzwaniem.

 

Choć dziś RWD-5 po raz kolejny wygrało ze mną :( (tylko złamany ogon - już naprawiony)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich planów źródłowych powstała ta maszynka? Dostępne są gdzieś w sieci?

Koledzy, sprawa jest prosta :http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=951 w tym miejscu w pierwszym zdaniu jest podany adres strony czyli 3dfoamy.com - tam "kupuje się" plany w skali 1:1 w pdf. Oczywiście kupuje się za 0(zero) $ ale fakturę wysyłają e-mail'em. Są to plany modelu o rozpiętości bodajże 76cm - u mnie są przeskalowane +50% i rozpiętość wyszła 114cm. Pewnie się powtarzam ale przypomnę :profil skrzydła CRD :mrgreen: (co ręka dała). I powiem więcej: dla początkujących bardziej polecam wersję większą - potrafi latać jak szybowiec i dość wolno, za to ten mniejszy wymaga pewnego doświadczenia (szybki szatan) bądź większego zapasu depronu :lol: .

I po raz kolejny dziękuję za dobre słowo wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poszaleć te PDF co mi podesłałeś można skalowac do hm..... nawet i 3m albo więcej. Trochę trzeba tylko pozmieniać ale co tam Polak potrafi......

 

Pewnie tak. Trzeba było by dać dużo więcej węgla, na skrzydo zamiast 1x 6mm depron to minimum 2x6mm, itp. W zasadzie każdą grubość po powiększeniu modelu o dodatkowe 100% należy wtedy brać 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak luźna gadka to luźna :)

 

Jak już mowa o makiecie 3m z depronu to aż się prosi o wpakowanie turbinki zamiast wiatraka na ogonie. Tylko czy jest coś takiego co by zdołało dosyć skutecznie popchać model ważący ze 2kg?

 

Wojtass w hobby city chociażby jest dość sporo inrunerów o dość sporej mocy z wysokimi obrotami. Do tego pakiet A123 również dość spory. Wystarczy poszukać... I zapewne 3m potworka z depronu da radę popchać. Ale śmigło w takim "bydlaku" będzie niewidoczne praktycznie więc czy pchanie turbinki dla samego dźwięku ma sens? :devil: (licząc koszty akumulatorów, regulatora itd. )

 

PS: Jak to Osa powiedział, Polak potrafi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak luźna gadka to luźna :)

 

Jak już mowa o makiecie 3m z depronu to aż się prosi o wpakowanie turbinki zamiast wiatraka na ogonie. Tylko czy jest coś takiego co by zdołało dosyć skutecznie popchać model ważący ze 2kg?

2kg bezproblemowo uciągnie nawet tania turbinka 92mm, ale 3m rozpiętości F18, nawet z depronu będzie chyba cięższy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sprawa jest prosta :http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=951 w tym miejscu w pierwszym zdaniu jest podany adres strony czyli 3dfoamy.com - tam "kupuje się" plany w skali 1:1 w pdf.

Niestety strona w przebudowie i u mnie "wolne zakupy" nie działają :( .

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sprawa jest prosta :http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=951 w tym miejscu w pierwszym zdaniu jest podany adres strony czyli 3dfoamy.com - tam "kupuje się" plany w skali 1:1 w pdf.

Niestety strona w przebudowie i u mnie "wolne zakupy" nie działają :( .

 

Pozdrawiam

Jacek

 

A może tak SU 27?? KLIK

 

Jestem na etapie budowy. Tzn bliżej już końca bo zostało mi dokleić parę drobiazgów i zabrać się za oklejanie modelu. Później oblot a dopiero po oblocie malowanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linka. Jutro podrukuję plany i wybiorę się na depronowe zakupy. Może iść na całość i przeskalować plany na 200%??

Jakie by trzeba przyjąć założenia zwiększające wytrzymałość modelu?? Wzmocnienia i ilość depronu x2 - wystarczy??

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.