Skocz do zawartości

PZL P11c laser cut kit GP


pacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Coś to budowanie długo trwa. Na zawodach w cztery minuty dwupłata odbudowujesz, a tu lichota. Sam zestaw jest dobry i do złożenia no w tydzień bez kombinowania, z plotkami dwa.

Pośpiech to jest wskazany w łapaniu pcheł ;) taki zestaw można krócej niż w tydzień  zrobić tylko po co (może ucierpieć jakość) ? jak ma się przyjemność w długim obcowaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadłub oblaminowałem na żywicę LH285 jakoś szczególnie trudno nie było, po wyschnięciu dość dobrze się szlifuje po pomalowaniu podkładem widać miejsca gdzie zrobiłem za sucho, ale nie jest źle. stateczniki dla odmiany postanowiłem zrobić ezekote, ta sama tkanina czyli 24. robota czysta mogłem sobie pozwolić na pracę przy stole w kuchni  :) zero zapachu i zero strachu że coś zniszczę. Dużo prostsza robota i dużo szybszy efekt, co prawda do pomalowania podkładem postanowiłem odczekać 24h ale elementy są w zasadzie gotowe po 1h. Szlifuje się tak jak pisał Krzysiek bardzo dobre jak się za mocno przetrze to wystarczy poprawić ezekote. skrzydła chyba też nim "oblaminuję"

 

początkowo trochę się przestraszyłem, bo stateczniki wydawały mi się jakieś takie miękie, ale jak dobrze wyschły to wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

panele i podział blach będziesz robił metodą Henryka?

 

 

jeszcze się zastanawiam. Niestety nie mam takiej ręki jak Henio i w moim wykonaniu może to słabo wyglądać, na razie trenuję na sklejce, ale zastanawiam się też nad podziałami zrobionymi przez naklejenie pasków z folii samoprzylepnej (szerokość ok 0,5 mm, zobaczę jakie się uda koledze wyciąć) pomalowanie wszystkiego podkładem a potem ich usunięcie. powinny powstać fajne rowki, próby na sklejce są dość obiecujące lub ograniczę się tylko do technik malarskich. Jak będę miał skrzydła na gotowo to będę myślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyste jest, to fakt. Nie wiem tylko czy nie za bardzo. Teraz mam tak, że gdy model stoi na samych drutach (bez drewna) to po dotknięciu w skrzydło gibie się jak kolaska pana hrabiego na wertepach. Z drewnem znacznie mniej ale też...

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.