Skocz do zawartości

ripmax 40


przema436
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu kupiłem pierwszą spalinkę z silnikiem ripmax 40. Czy udzieli mi ktos jakieś info na temat tego silnika. Jakie paliwo stosować jak z wytrzymałoscia tego silniczka i do jakiej grupy spalinek go zaliczyc (2t czy 4t). Wiem,że moje pytania wydają sie banalne ale naprawde nie mam pojecia o tym silniku. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Myślę, że najlepsze dla tego silnika będzie paliwo z 10-procentową zawartością nitrometanu. Jeśli silnik był używany, to jest duża szansa, że jest dotarty i można po prostu odpalić i latać. Do pełnego wyposażenie przydałby Ci się panel startowy, pompka do paliwa (moim zdaniem najlepiej ręczna) i rozrusznik,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem paliwo Merlin 10%,czy jest ono już zmieszane z olejem czy musze sam je zmieszać?.Na etykiecie nie ma zadnych informacji.  Teraz musze zrobić jeszcze okablowanie i jakiś pakiet do grzania swiecy.Pompki i rozrusznika tez nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda igłą ma swoją nazwę i nie każdy silnik wszystkie igły ma w tym samym miejscu. Tak ze masz igle wysokich obrotów, igle przejscia i śrubę niskich obrotów. Poszukaj tematów o regulacji silnika. Masa jest tego. Ciebie na wstępie interesuje igła wysokich obrotów. Zakrec ja. Odkręcić o dwa obroty. Od tego zaczynasz regulację. Gdy silnik pracuje, gaz powoli na max. Jeżeli pracuje i pyrka powoli wkrecasz igle i słuchasz jak rosną obroty. W pewnym momencie obroty przestaną rosnąć. A silnik będzie kręcił jak oszalaly. Jak będziesz dalej wkrecal iglice to silnik zacznę zwalniać i zgasnie z braku paliwa. Wtedy cofnij igle o 4-5 ząbków. Gratuluję! Silnik wstępnie ustawiony:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.