Skocz do zawartości

Zamiennik oleju rycynowego, najlepiej tani i dostępny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuję oleju, który zastąpiłby olrj rycynowy w żarowym dwusuwie na etanol. Rycyna dostępna jest (przynajmniej dla mnie) tylko w aptekach i to za ok. 5zł 100ml-trochę drogo, a na dłuższą metę za drogo. Kupno gotowego paliwa odpada, bo zawiera nitrometan, a silnik raczej by tego nie wytrzymał. Próbowałem mieszania z rzepakowym, jednak rozpuszczalność jest znikoma.

Na modelarni są jakieś oleje samochodowe ale nie mam jak sprawdzić rozpuszczalności w alkoholu i nie wiem czy nie zniszczę silnika. Tak więc jaki olej polecalibyście, żeby był: rozpuszczalny w etanolu, nie zniszczył silnika, tani, dostępny praktycznie wszędzie? Czy na przykład tania oliwa z biedronki sie nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To wymieniony CASTOR jest najprostszym paliwem do silników modelarskich. Prościej sie nie da i na tym paliwie RADUGA będzie chodzić. A wspomniany nitrometan w dodatku 5% stabilizuje prace silnika w przypadku gdy ten jest bardzo kapryśny co w przypadku Radugi może mieć miejsce - więc nie należy się go bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nikt nie mówił,ze zabawa w modele jest tania. Nie kombinuj Koleżko, tylko kup sobie literek paliwka na początek, a później zadaj pytanie, czy ktoś nie ma na zbyciu np rycyny, czy gotowego paliwa. U was tam w Krakowie jest trochę modelarzy... Młody jesteś to na pewno Ci pomogą. A jak dobrze poszukasz to rycynkę dosyć tanio można kupić. Poszukaj.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.